Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Anyós, após

A kérdés

Bunkó az ilyen leendő Após-Anyós? Hirtelen meghalt Apukám, de a vőlegényem szülei nem akartak eljönni a temetésre.

A temetés előtti napon az apja azt mondta nekem telefonon, hogy nem tekint engem családtagnak, ezért nem jönnek. Megdöbbentem, ezt nem éreztették velem soha az 5 év alatt. Évente max egyszer látogatunk Mo. -ra, de mindig tisztelettel beszéltem/viselkedtem velük a találkozások során. Azóta hallani sem akarok a leendő apósomról. Úgy gondolom, hogy gyáva ember, mivel ezt akkor mondta, mikor a padlón voltam. Ti mit tennétek? Beszélnétek erről a dologról vele? Hagynátok hogy a vőlegényem rendezze le a saját szüleivel ezt? Vagy nem foglalkozni vele többé, nem találkozni vele?

Tény,hogy a szüleink soha nem találkoztak a temetés előtt...bár nem is az elhunyt apumra mondta,hogy nem tekinti családtagnak,hanem rám.

Keress kérdéseket hasonló témákban: Bunkó após, bunkó anyós, haragszom az apósomra, haragszom az anyósomra

márc. 10. 22:18  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Nem foglalkoznék vele, de az esküvőmre lehet, hogy nem hivnám...arra hivatoznék, hogy hát nem családtag..

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/21Időpont márc. 10. 22:23 Privát üzenet
Goldmund73 nevű felhasználó válasza:

Nagyon bunkók.

Normális ember ilyenkor igyekszik tartani a lelket gyereke párjában, nem belerúg ilyen otromba módon.

Nem tekint családtagnak? Nos, kultúrember nemcsak családtagjai szüleinek a temetésére megy el. Elmegy a szomszédja, utcabelije, kollégája közeli családtagjának a temetésére is.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/21Időpont márc. 10. 22:43 Privát üzenet
ez most egy jó teszt arra, hogy a párod kiáll e majd érted és apóst simán felejtsd el, többé ne találkozz vele

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/21Időpont márc. 10. 23:01 Privát üzenet
Ha a párod nem áll melléd most, vagy nem tisztázza a helyzetet, akkor ott gond van.

A válasz 97%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/21Időpont márc. 10. 23:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat.

# 5/21Időpont márc. 10. 23:06 Privát üzenet
Először is részvétem! Másrészt pedig én az exem nagyszülei példáját tudom felhozni, exemet a nagyszülők nevelték pici kora óta, szóval kb ök voltak a szülei. Soha nem találkoztak Apukámmal, és mikor elhunyt az exem nagypapája kérdezte meg tőlem, hogy szeretném-e ha részt vennének a temetésen, ha igent mondok ha nemet akkor is mindkét döntésemet 100%ig megértik és támogatnak. Mindezt úgy hogy én bármit mondtam volna. Bár ma már csak egy ex, mikor együtt voltunk mindig családtagként kezeltek. Ebből tudom hogy én a helyedben egy életre elfelejteném apósomat, amúgyse őt "kell" szeretned, hanem a fiát. Sok kitartást kívánok neked!

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/21Időpont márc. 10. 23:37 Privát üzenet

Hat aposod a parasztokegalja, en nem beszelnek vele es valoszinuleg en sem hivnam az eskuvomre mert ugyebar nem csaladtag. Remelhetoleg a parod kiall erted de ha nem akkor sajnos meg az o szemeben sem vagy csaladtag.

Oke hogy ritkan jartok haza de megis csam a leendo menye vagy ergo mar csaladtagnak kellene hogy tekintsen. Remelem a parod helyre teszi de en tutira nem latogatnam ezek utan, semmi empatia nem szorult bele.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/21Időpont márc. 10. 23:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a megerősítést, én is úgy gondolom, ahogyan Ti ezt leírtátok.

# 8/21Időpont márc. 10. 23:52 Privát üzenet
Hamvas rétihéja nevű felhasználó válasza:

Külföldön vagy valahol messze van a temetés? Lehet azért nem akartak menni, mert messze van, és aztán a sok gondolkodás közben arra jutottak, hogy hisz nem is családtag.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/21Időpont márc. 11. 01:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Magyarországon volt a temetés, 50 km-es távolságban.

# 10/21Időpont márc. 11. 01:13 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy zajlik manapság egy lánykérés? Előtte még szokás megkérdezni a leendő apóst?
Lenéznek a vőlegényem szülei?
Hogy kedveltessem meg magam a vőlegényem szüleivel?
A vőlegényem össze akar költözni az anyósommal, én nem feltétlen. Mi a megoldás?
Miért szól bele ilyen szinten anyósom a leendő babánkkal kapcsolatban?
Ott fogom hagyni a vőlegényem a póker miatt, mert nem adhat jó mintát a leendő gyerekeimnek. Szerintetek ez elég indok?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések az Anyós, após rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!