Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek egy ilyen helyzete...

Szerintetek egy ilyen helyzetet hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve élünk anyósék szomszédságában. Átmeneti megoldás volt ez és már költözünk jövőre de addig valahogy ki kell bírni.

Van egy 1 éves kisfiunk akit ők nem igazán akartak mert még erre nem voltak felkészülve 48 évesen mama és Tata lenni. Nem is töltenek vele minőségi időt de a rokonoknak ismerősöknek dicsekednek az unokával.

A fiam 3 hete nagyon beteg lett lázas volt és hányt is. Emellett mindenki köhögött tüsszögött a családban főleg anyósom. Másnap vendégek jöttek hozzánk mert a család nem értette meg hogy mi az hogy a gyerek beteg. Mondom jó 1 órát kibirunk. 5 óra hosszát itt voltak plusz anyós persze a vendégek előtt játszotta a jó mama szerepét és megfogta a kicsit. Én meg kedvesen megkértem hogy ha beteg ne haragudjon de inkább apósom fogja már a fiamat mert a kicsi beteg és nem kellene rosszabbul lennie. Majd 1 óra után bevittem lefektetni mert láza volt.

Ezt követően anyós és após megsértődött és párommal veszekedtek hogy én milyen bunkó voltam elvettem tőlük a kicsit. Párom kiállt értünk így jól össze is vesztek mert megmondta nekik hogy nevetségesen viselkedtek.

Azóta se jöttek megnézni az unokát.

Mit lehet egy ilyen helyzetben tenni?

Köszönöm a válaszokat!


2019. márc. 11. 08:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Ne keresd őket, ne eröltesd a kapcsolattartást. Nem tudom mekkora függőségi viszonyt jelent hogy "szomszédságában éltek"...
2019. márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Ignoralni az id.iota bandat..
2019. márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Szabadulni tőlük.
2019. márc. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Ha párod férjed is egyetért veled akkor én tuti nem erőltetném...az ilyen látszat kapcsolat hosszútávon nem tesz jót a gyereknek. Hiába kicsi nagyon sok dolgot megértenek/megéreznek már hidd el.
2019. márc. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
14%
Menjetek át a pároddal és mondjátok el, hogy sajnáljátok, hogy ha ök úgy érzik, hogy ti túlreagáltátok a helyzetet, de ti eléggé aggódtatok a gyerekért, mert régóta betegéskedik.
2019. márc. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon beteg gyerek mellé, betegeket hívtatok vendégségbe és megjegyzéseket tettetek rájuk, hogy betegen ne piszkálják a gyereket, mert beteg?


De végül is, ha azóta nem kíváncsiak az unokára-akkor elérted, amit akartál. Nem kíváncsiak az unokára, nem fogdozzák, se betegen, se egészségesen. Most mit kéne még tenni? Megoldódott a gond.

2019. márc. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem, hogy mi jelentősége van annak, hogy a nagyszülők akarták-e az unokát vagy sem.

Ha beteg valaki vagy betegek közé keveredik, ajánlott szájmaszkot viselni. Nem véd 100%-ig, de jó ha van. Amúgy, ha egy légtérben van a gyerek a beteg anyóssal, akkor már kb tök mindegy, hogy épp fogja-e a kezét, vagy nem. Főleg kisebb helyiségekben. :)

Az, hogy ilyen dolgokon megsértődnek, az meg teljesen az ő dolguk. Ha problémájuk támadt veled szemben, attól az még csak az ő problémájuk.

2019. márc. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell semmit sem tenni, legalább távol vannak addig is, amíg megy a hiszti.
2019. márc. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem tényleg bunkó voltál. Ha vendégek vannak akkor kicsit disztingválhatnál te is mert így mindenki előtt te leszel a gyökér.
2019. márc. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
Primitív emberek az anyósodék, hagyni kell őket a francba.
2019. márc. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!