Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálja ezt az apósom...

Miért csinálja ezt az apósom és hogyan tudnám kezelni?

Figyelt kérdés

Korábban csak akkor vettem észre, mikor náluk aludtunk (ők vidéken laknak, mi pesten). Állandóan bejön hozzánk a szobába, és elkezdi mondogatni, hogy reggelizzünk meg, fürödjünk le, nyissuk ki az ablakot, húzzuk fel a redőnyt, stb... Már ezeket is elég röhejesnek éreztem (én most 28 vagyok, a párom 31), de akkor még elintéztem egy legyintéssel, hogy biztos csak azért mondogatja hogy mit csináljunk mert beszélgetni akar, de másról nem tud... vagy ilyesmi. (És egyébként nem azért mondja, mert kicsi a lakás és zavarnánk egymást, vagy ilyesmi, azt is még megérteném.) Mostanában már ez is kezdett zavarni mondjuk, mert egyszerűen nem értem miért kell felnőtt embereknek mondogatni, hogy mit csináljanak.


Ami még jobban zavar, hogy jelenleg babát várok, és párommal szoktak telefonon beszélgetni... és kihallom hogy miket mond. Olyanokat, hogy menjek le sokat sétálni, meg hogy tornázzak, és hogy főzök-e, és hasonlókat. Lehet, hogy a hormonok bennem, de mostmár kezd komolyan irritálni ez. Mi köze van hozzá én felnőtt emberként mit csinálok és mennyit? (Különösen, hogy én terhesen is 56 kiló vagyok, évek óta rendszeresen tornázom, jelenleg is, ő pedig amióta ismerem túlsúlyos, már több egészségügyi problémáját köszönheti annak, hogy nem képes lefogyni. Főzök is. Takarítok is. Munkahelyem is van. Szerintem semmi okot nem ad az "aggodalomra" az életmódom.)


Egyszer szóltam neki vissza, amikor már olyanokkal jött, hogy én a páromra szóljak rá xy dologért, vagy küldjem már el hogy intézzen el valamit...Na egy pár ilyen után komolyan kiakadtam, hogy mi vagyok én? A párom is egy felnőtt ember, ha szólok neki valamiért (amit szoktam, néha elég erélyesen is), akkor sem garantálhatom, hogy megcsinálja az adott dolgot, próbálom kézben tartani a dolgokat, de nem vagyok az anyja, hogy minden lépését ellenőrizzem.. de ne rám legyen már lepasszolva feladat, hogy majd én addig rugdossam a párom, amíg meg nem csinálja, amit szeretnének... Ebből még nekünk lett egyszer végül konfliktusunk a párommal is, hogy már nagyon erélyesen kértem emiatt, hogy csinálja már meg azt a valamit, mert még én fogok kapni a szüleitől, hogy én miért nem vettem rá őt hogy megcsinálja...


A kérdésem az lenne, hogy ezeket rossz indulatból mondja, vagy milyen indíttatásból vajon? Mondom korábban azt hittem hogy csak unatkozik és nem tud mit mondani, de most már kezdem úgy érezni, hogy direkt cs*szegeti az embert.

A másik, hogy most már nagyon nehezen türtőztetem magam, hogy amikor a nekem mondogatja a dolgokat ne szóljak vissza neki... Szóljak, vagy semmi értelme, és próbáljak meg inkább a békességre törekedni?


2019. márc. 12. 08:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Végighallgatod, bólogatsz, mosolyogsz és csinálod úgy, ahogy addig. Így mindenki boldog.
2019. márc. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ja, csak közben én kapok idegbajt... de akkor megpróbálom türtőztetni magam.
2019. márc. 12. 08:45
 3/21 anonymousreview60 ***** válasza:
72%

"A párom is egy felnőtt ember, ha szólok neki valamiért (amit szoktam, néha elég erélyesen is)," Eszerint nem annyira önjáró, mint szeretnéd?

"akkor sem garantálhatom, hogy megcsinálja az adott dolgot," Lehet, hogy a párodat a gyerekkorában jobban kellett irányítani, a kezdőlökést megadni? Ez ilyen cseszegetés formájában ölthetett testet, és az apja a gyerekirányító üzemmódban maradt.

Ha ez így van, akkor világosan az após értésére kell adni, hogy a férjed és te már nem vagytok gyerekek, és ez az utasítgatás téged irritál.

2019. márc. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
18%
Nem olvastam vegig, de neked nincs apósod, csak a párod apja. És ne aludjatok ott! Probléma megoldva.
2019. márc. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Változni nem fognak. A max. amit elérhetsz az, hogy ha vérig sérted őket, akkor utána nem beszéltek egymással, és nem neked mondják majd a dolgokat, hanem a férjednek...
2019. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Gondoskodó típus, még ha nem is megy neki hibátlanul. Biztos idegesítő, de hidd el nekem, hogy 1000x szarabb apósod is lehetne.

Idegrohamok helyett meg kéne tanulni kommunikálni és megbeszélni vele, hogy amit csinál, az titeket zavar.

2019. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is őszintén meg kellene beszélni, de azzal, hogy attól tartottál: "ha párod az adott dolgot - amit ők kértek - nem csinálja meg akkor majd téged csesznek lee" elégé belementél a játékba.
2019. márc. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#3 Tény, hogy voltak/vannak problémái, sok mindent elfelejt... Azért az évek során sokat javult ez már. De igen, ez lehetséges, hogy ezért maradt "így". Azt meg is érteném, ha a páromat még mindig "noszogatja", de azt nem értem hogy rólam miért kell kérdezősködni ilyen hülyeségeket, hogy mit csinálok...


#4 Nem tök mindegy, hogy házasok vagyunk-e? 8 év együtt vagyunk és jön a gyerek. Ne vitatkozzunk a házasság fontosságán most, de pont semmi köze a dolgoknak ahhoz, hogy házasok vagyunk-e vagy sem. Az ottalvást egyébként a hátam közepére kívánom, köszönöm szépen, ők erőltetik, hogy egy évben egyszer-kétszer menjünk, és menjek én is. Hidd el, meglennék nélküle. De egyébként a konfliktus mint írtam telefonban, és itt pesten is fennáll, nem csak az ő házukban.


#6 Köszi a véleményt. Amúgy nincsenek idegrohamaim (maximum belül magamban, de lehet hoyg most csak a hormonok...), egyébként egyszer szóltam vissza, akkor sem vadul, nem szoktam... De tény, hogy javíthatnék még a kommunikációmon.

2019. márc. 12. 09:23
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is csak iszonyatosan jót akar nektek!!!

Az ilyet finoman kell kezelni, de bizony meg lehet mondani, ha már valami túl sok, de nem idegböl és bunkon.


Nekem apósom is ilyen, csak ö nem jó dolgokat mond, hanem ide jön és csak kritizál, ha ott vagyunk meg azt kritizálja ahogy ott viselkednünk...Ebböl voltak nagyobb veszekedések.

Egyszer azon örjöngöt, hogy mielött jöttek pipec rendet tettünk, minden csillogott villogott(pedig szoltunk, hogy nem érünk rá, azon a hétvégén még is jöttek), és a partrist kint hagytuk amire hajszálak voltak ráragadva porcicákkal. Ezen örjöngeni kezdett, hogy milyne vendégvárás ez, és fogta magát haza ment(anyosomat is otthagyta), pedig 500km-re laknak... Igazából még egy szót sem tudtunk mondani rá.

2019. márc. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

Vannak olyan emberek akik zsigeri kényszert éreznek arra, hogy másoknak kéretlenül tanácsokat osztogassanak, mintha életképtelen lennél vagy magadtól nem tudnád. Én is babát várok és apósom minden alkalommal mikor elbúcsúzunk megfog, közelebb húz magához és határozottan a szemembe mondja tagoltan mintha retardált lennék, hogy "Aztán vigyázzatok MAGATOKRA!". Múltkor már mondtam neki, hogy "basszus, ha nem mondod el is felejtem! Pont most akartam bungee jumpingolni!"

Konkrétan az egész család röhögött rajta, de azóta is minden alkalommal eljátsza. És ez most egy apró példa volt, de kb mindennel kapcsolatban képes ilyesmire, hogy hova ütöm a szöget a falba vagy mivel etessem a kutyám (a csirkeallergiás kutyámat csirkével és hasonlók...)

Szóval engem is irritál az ilyesmi, de próbálom humorral kezelni és úgy könnyebb.

2019. márc. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!