Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Annyira el vagyok keseredve,...

Annyira el vagyok keseredve, én sem jövök ki jól a férjem családjával, illetve a férjem sem kedveli anyukámat. A kislányunk miatt - 3 éves - azonban nyugalmat szeretnék. Aki hasonló helyzetben van/volt, mit tett a családi béke megőrzése érdekében?

Figyelt kérdés
Sajnos apukám - aki a béke szigete volt - 55 évesen meghalt, a felmenőim közül már csak édesanyám él, akivel szoros a kapcsolatom, de a férjemmel nem jönnek ki, teljesen más a habitusuk. Anyukám őszinte, hangos, kicsit sértődékeny, a férjem hűvös, távolságtartó. A férjem családja is ilyen, az érzelmek nem igazán fontosak számukra. Nekem nagyon hiányzik a meleg, támogató légkör, amit én igyekszek megadni a kis családomnak, de pokolian nehéz a tágabb családban megteremteni a békét. A férjem szerint csak mi hárman számítunk, mi vagyunk egy család, de azért nekem nagy szomorúságot okoz, hogy egymás felmenőit nem kedveljük. Már kezdetektől nem volt nagy szimpátia, de a szerelem miatt biztunk benne, legyőzzük, de évről évre egyre nehezebben viselem. Például a férjem sokszor udvariatlan anyukámmal, aki szerinte néha "túl sok", és ez nekem nagyon rosszul esik. Tippeket szeretnék kérni, illetve élettörténeteket, amik segíthetnek.
2019. márc. 18. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Ne vedd annyira magadra. Sokan élnek így, hogy csak elviselik egymást. Amíg nincs direkt kiszúrás a másikkal, addig fogadd el, hogy mind mások. A ferjednek nagyon is igaza van : csak ti 3-an számítotok!
2019. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ott követed el a hibát, hogy úgy gondolod, hogy a férjednek és a családjának nem fontosak az érzelmek. Ezt mégis miből szűrted le? Ők mondták? Nem hiszem. Attól, hogy zárkózottabbak, mint ti, még belül lehetnek érzéseik. Lehet lelkisebbek, mint aki harsány.

Nálunk valós problémák vannak az egyik nagyszülővel. Mi úgy oldjuk meg, hogy én nem tartom vele a kapcsolatot, a férjem néha meglátogatja és elviszi a lányunkat is.

2019. márc. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
79%
Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, de hidd el, rengeteg ember él így. Amíg ez nincs negatív hatással a ti kapcsolatotokra, addig szerintem nincs miért aggódnod... Sajnos nálunk ez másként volt. Évekig azt hittem, hogy az anyósom egyben a barátnőm is, amíg véletlenül nem került a szemem elé egy beszélgetés, amit egymást közt folytattak...Nagyban befolyásolta és ellenem hangolta a férjemet, amit nagyon megbánt a férjem azóta (elméletileg), de sajnos későn. Hamarosan válunk...
2019. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Lehet hogy oka van annak h tavolsagtartoak!

Egyszerun ok ilyenek,fogadd el öket igy.

Nem teged nem szeretnek,nem teged nem kedvelnen

egyszeruen ilyenek🙂

Az en csaladom is ilyen🙂

Ferjeddel jol megvagy az a lenyeg!!!!!

Inkabb örülj h nem marjàk egymast,nincsenek balhék

elfogadjak es tisztelik egymast azzal h nem varjak el a masiktol hogy kedvere tegyen!

Jobb lenne ha mindenki ra eröltetne magat a masikra?

Mindenkenel szent a béke.Ez a lényeg

2019. márc. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztató válaszokat! Igen, tudom, nagyon a szívemre veszem, de mióta a szeretett édesapám meghalt, még érzelmesebb lettem, és szeretetéhes. Sajnos a férjem családja - amellett, hogy hűvös - sem mentes a konfliktusoktól, apósom természete is borzasztó, mindenbe beleköt, mindenen megsértődik. Nincs a családban egy békés, alkalmazkodó, vitákat elcsitító ember
2019. márc. 18. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Anyósomat utálom..szó szerint,de nagyon.megvan rá az okom mégis nyelek sokszor egy nagyot ha megyünk hozzá és azt a fél órát kibírom mostanság párom se szereti anyámat (megértem vannak húzásai amik nekem sem tetszenek de hát anyám) szerintem a titok nyitja h nem kell a másikra erőltetned a családod a férjed nem a családodat vette el hanem téged. Persze ebbe legyen benne az is hogy minimális tolerancia legyen akkor is anyósék felé ha utálja az ember. Az unokának meg jó ha szeretik minél többen.
2019. márc. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!