Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nalatok ki hogy oldja meg az...

Nalatok ki hogy oldja meg az utazásokat nagyszülőkhoz?

Figyelt kérdés
Most mar 2 unokajuk is van anyosomeknak, egy kisfiú nekunk és egy kislány sogornőmeknek. Mindannyian pesten élünk. Anyosom ek vidéken, 2-2,5 óra kocsival. Ők úgymond elvagtak mindig h mi utazzunk, a kisfiunk miatt jó ha 2x feljottek 2 ev alatt, de így h 2 unoka van szerintem igazán feljohetnenek ők néha kocsival h ne mindig nekunk kelljen. Nálatok ez hogy van, mindig a gyerekek utaznak nagyszülőkhoz? Anyagilag is húzós mindig nekunk menni. Most is mar hallgatom h jön a húsvét és mikor megyünk. Terhes lettem így nem fogunk menni mert már 2x elveteltem ezért pihennem kell. Nekik nem akarjuk megmondani még.

2019. ápr. 1. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Mi megyünk általában. Mivel nálunk is van több unoka. Egyszerűbb nekünk menni és ott találkozni, ott összegyűlik az egész család, mint a nagyiknak menni egyenként minden unokához. Bár egy városban lakunk, de akkor meg kinél jöjjünk össze, stb.

Nálunk másfél órás út autóval, valamivel több tömegközlekedéssel.

Nagyik akkor jönnek, ha nálunk van valami esemény, amit mi tartunk. Pl. szülinap. De ünnepekre, meg csak úgy hétvégére, szünetekben mi megyünk mindig hozzájuk.

Nálunk egyébként ez nem okoz gondot, mert szeretjük őket, és szeretünk hozzájuk menni.

Megértem, hogy a vetélés miatt nem akarsz egyáltalán utazni. De szerintem nyugodtan meg lehet nekik mondani. Biztosan megértik, és jobb, mintha azt éreznék, hogy nem akartok menni.

2019. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Itt hány éves nagyszülőkről beszélgetünk?
2019. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk mindig a fiatal látogatja az időset.
2019. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Mi Pest mellett, Sógornőmék Ajkán.

Vegyes, mikor megyünk mi, mikor jönnek anyósék. SÓgornőmékhez is járnak.


De ahány ház, annyi szokás.

Azt nem írtad, mennyi idősek, milyen fizikai állapotban vannak, van-e kocsi, vezetnek-e gyakran, dolgoznak-e...stb. SZóval rengeteg körülményen múlik.

2019. ápr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Mindig mi mentünk.
2019. ápr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Anyosom 55 aposom 60 éves, meg dolgoznak. Ha ők jönnének fel el tudunk menni sogornomekhez mert nekik házuk van, ott kényelmesen elferunkes nem 2 orat kell utaznunk.nem mondható el nekik a terhesseget. Legelőször elmondtuk és megkertuk h senkinek ne mondjak el, természetesen elmondta. Aztán elveteltem és volt olyan rokon aki gratulált miután elment a baba. Ezt nagyon nehezen viselik ferjemmel. Egyébkent szerintem ez nem szeretet kérdése. Az anyukám minden héten vagy 2 hetente feljon busszal és mindig szívesen utazik, sose várja el h mi utazzunk el haza. Tudja h macerás mindig nekunk utazni. Nekem jolesne ha anyosom ek is neha feljonnenek és segítenének. Meg sose vigyáztak a kisfiunk rá, egyszer kértük őket még de német mondták hetvegen
2019. ápr. 1. 14:22
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
Ha terhes vagy és pihenned kell, akkor ezerszer jobban pihensz az autóban, mint otthon úgy, hogy készülsz a vendégekre. Nem akarsz menni, senkit nem érdekel, csak ne gyere hülye kifogásokkal.
2019. ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Kedves mama, nagyon szeretnénk, hogy húsvétot nálunk töltsétek, most nem akarnk mi utazni, kélek jöjjetek ti...
2019. ápr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagy családi összejövetel lesz ezért tartják náluk vagy 40-en lesznek. Én inkább a többi hétvége utazásra gondoltam.
2019. ápr. 1. 14:46
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Gyerek nélkül mindig mi mentünk 4-5 hetente.

Terhesen már ritkábban,30.hét után sehogy,nem bírtam kocsiban 3 órát ülni.

Ők se jöttek mert jajdemesszevagytok. (58 62 évesek kocsival)

Megszültem utána voltak unokaznézni 1 éve. Lányom nem bírja az autózást nagyon,8 hónapig halogattam hogy elinduljuk mi, nem részletezem,egy darabig tuti nem megyünk újra. Ők se jönnek mert szerintük a mi dolgunk menni, gyereket én nem síratom feleslegesen,marad a videohívás és kész.

2019. ápr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!