Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Voltatok már úgy hogy 2...

Voltatok már úgy hogy 2 testvér közül te voltál az talpraesettebb, de pont a ezért a tesódat segítették szüleid?

Figyelt kérdés
Párom szülei csináljak ezt mindig. Egy anyagi katasztrófa párom bátyja. Megél, meg éhen nem fog halni, de ugye hitelek, meg már após is ment neki kezesnek stb. Jól keres mégsincs sosem egyben 100e forintja. Anyós meg Após azt szajkózza, hogy neki van gyerek, meg mindig valami fontos dologban van... És hát jaj szegény, de nehéz neki. Ha kicsit morgolódok, akkor azt mondják én egyke vagyok nem tudom milyen. Csak én következetesen azt mondom hogy fele-fele, de ehhez soha nem tartják magukat. Inkább offolják a témát, párom meg néha elég nehezen tűri, inkább csak magában morfondirozik. :(, őt meg kihagyjak mindig, mert áá neki mindig van pénze, meg én is jól keresek. Na mind1, elég bosszantó

2019. ápr. 13. 06:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Rokonságban látok ilyet, töbh családban is. Nem tartom korrektnek a másik féllel szemben.
2019. ápr. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is ez volt, de én voltam a "kedvezményezett". Testvérem nem volt valami okos, általánosban bukott is, nem tanult tovább, 16 évesen már dolgozott, soha nem kapott semmi értékes dolgot a szüleimtől. Én talpraesettebb voltam, jól tanultam, mindent megkaptam, amire vágytam. 13 évesen motort, 18 évesen nagymotort, utána kétszer is kaptam autót, vették nekem a drága ruhákat, minden hétvégén kaptam pénzt diszkóra, benzinre. Szegény tesómat nem vittem magammal soha, mert szégyeltem.

Kb. 30 éves korom óta van ez miatt lelkiismeretfurdalásom, és sajnálom, hogy ilyenek voltak vele a szüleim, és én is, de az idő kerekét már nem tudom visszafordítani, hogy mindent másképp tegyek. Sajnos egy gátlásos ember lett, aki egy senkinek tartja magát, mert mindig mindenki annak tartotta.

Ma már jó testvérek vagyunk, mindenben segítem, bár Ő ezt sose hánytorgatja, soha nem mondta, hogy ez igazságtalan volt. Szüleink már nem élnek, én vagyok az egyetlen támasza, és igyekszem mindent jóvá tenni.

2019. ápr. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#2: Akkor őt a családotok eléggé le$z@rta. Pszichoterápiára járt az öcséd? Ha nem, éppen ideje, mert magától aligha oldja fel ezt a mocskot, amit ráraktak a szüleitek. Viszont azt tudnod kell, hogy ha terápiára jár, tuti, hogy neked nem tetsző dolgokat fog majd mondani, rólad is.
2019. ápr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Most várom a második babát gyesen 25e ftal vagyok. Nem halunk éhen de azért nehezbb a dolog mikor beszélek anyámmal akkor ő azt mondja ezt a 2-3 hónapot majd csak kihúzzátok. Nem azt monsom h pénzeljen de mondjuk legalább ha megkérdezné hogy segitsen e az marha jól esne. Hugom otthon lakik nem kell semmit fizetnie fél éve kitalálta h házat akar anyám vett neki most még be is bútorozza neki pedig éppen hugomnak is lehetne rá pénze ha nem szórná el. De vett már neki anyám kocsit (rakás szar volt 4 honap után eladta) lovat!! állandóan elszökött neki és mivel az utcánkban tartotta én telefonálgathattam neki állandóan hogy de jöjjön már ki és csináljon vele valamit. Annyit foglalkozott vele egy nap hogy emgetette és kész...fél év után eladta. Anyuci vett neki amugy uj autót. A lovon és az első auton buktak vagy félmilliót.
2019. ápr. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja én még anyáméknál laktam elkérte tőlem a rezsi részem (nem azz volt a baj hanem h hugomtol bátyámtól meg az ott lakó barátnőjétől nem akarta) én főztem otthon is magamra meg takaritottam mert mindenki szart mindenre. 28 vagyok mindjárt két gyerekes anyuka normális párkapcsolattal házzal kocsival. Hugom 25 egy apja korabeli pasival "jár" aki nem vállalja fel soha normális kapcsolata nem volt. Otthon nem csinál semmit csak alszik mert hogy ő dolgozni jár...4# voltam
2019. ápr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, mert hála a magasságos jó Istennek, nincs testvérem, de a családban van ilyen, és undorítónak tartom.
2019. ápr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

80% Te jó ég a lovas...:O

Nálunk is hasonló, én mihamarabb húzzak el, mert kolonc vagyok, kezdjek valamit magammal. Ez eddig okés. Szobámat átalakították raktárrá. Oké. Öcsém meg harmincasként is otthon él, ő kapta anno a legnagyobb szobát az új házba, be lett rendezvce szépen neki.

A bútorokat is szüleim szerelték neki össze.



Szüleim, de főleg anyám teljesen elvakultak, bár apám azért rendesen osztotta a tesómat. De lepereg róla minden. Neki jár minden. És ez az egész a viselkedésén is meglátszik. Az én dolgaimat nem tartja tiszteletben, rengeteg cuccomat elnyelte, ha a konyhában állok (amikor hazalátogatok) simán odajön és félrelök, odaböfög, bár ilyenkor ráordítok, hogy mi a f..szt képzel, tőlem kicsit tart.

Ja ha dolgozik néha, akkor sem száll bele semmibe, ajándékot képtelen venni bárkinek. De ő legutóbb karácsonykor is 20ezres felsőt kért, csak drága ruhái vannak és úgy hordja őket, mintha saját keresetből lennének.


Másik sokkal durvább, barátnőm esete. Az ő bátyja kapta a nagymama házát-aminek a felújításában segítettek a szülők, autót, stb. Barátnőm még otthon lakik szülőkkel, dolgozik, de megy folyamatosan az osztás, hogy ő miért nem vesz saját lakást. Mert bezzeg a bátyja. De hát könyörgöm, neki a feneke alá tolták a házat. :O És mi a tanácsa még ilyenkor az anyukájának? A saját fülemmel hallottam, "fogjon ki egy pénzes férfit és kész".

Az édesapjuk kórházba került, barátnőm járt be hozzá, a bátyja meg bulizgatott közben.



Remélem ti nem segítetek annak a mihasznának. De akkor a tesó a semmire vállalt gyereket? :/

2019. ápr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
71% Te legalább próbálsz ezen segíteni, azért kevés ilyen testvér jut el erre a szintre, ez tiszteletreméltó.
2019. ápr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Férjeméknél volt így. Mindkét tesója családi házzal és autóval lépett ki az életbe. Férjem szakmunkásképző után elköltözött otthonról, Bp. agglomerációjába ment albérletbe, és dolgozott Pesten. Munka mellett végezte el a szakközepet és a technikusit is. Találkoztunk, (én is albiban laktam), spóroltunk, elkezdtünk építkezni hitelből. Érdekes, amikor alföldről hozzánk jöttek a szülei látogatóba, ők csak azt látták, hogy nekünk "milyen jól megy". Azt, hogy mennyi spórolás, mennyi olcsó kaja, mennyi lemondás volt mögötte, azt már nem. De nekünk jól megy (csak mert mi nem sírtunk és nem rinyáltunk.) Másik fia és a lánya a ház+autó után is még rendszeresen, házas korukban is járkáltak pénzt kérni hozzájuk. Anyós és após hirtelen halt meg egy autóbalesetben, amikor a holmijait pakoltuk a férjemmel, dobtunk egy hátast (az iratoknál, jegyzeteknél), hogy mi mindent kapott a másik két tesó még pluszban. Ebben csak az a "jó", hogy ha nem hirtelen halál van, hanem idősödnek, lebetegszenek, ápolni (ápoltatni) kell, akkor jött volna a nagy egyenlősdi, kb. mi is ugyanúgy járuljunk hozzá mindenhez, vegyük ki a részünket mindenből. Amikor gyakorlatilag le voltunk szarva, ők pedig (sógorom, sógornőm) olyan előnnyel indultak, amit mi több évtized alatt tudtunk odateremteni (hitelmentes ház, kocsi).
2019. ápr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

7# megvett neki anyám olyan lovat 300e ért amin lovagolni se lehetett mert nem volt betörve de ő olyan fajtáért hisztizett...tartotta vagy fél évig havi 25e ft tartásdij mert egy ideig bértartásba volt de oda se nagyon járt ki hozzá...aztán eladták 120e ért. Most meg nyavajog h vissza kellene vásárolni belovagolták bekocsizták és 600e ft.

Hozzáteszem nem vagyunk milliomosak középosztály beli mondjuk azt...hülye anyám meg a végén majd visszavásárlja neki...

2019. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!