Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van itt olyan köztetek akiknek...

Van itt olyan köztetek akiknek rossz a viszonya az anyosával/apósával?

Figyelt kérdés

Miért?

Mit tettek veletek?

Ti vétettetek valamit szerintetek?

Hogyan lehetne megoldani a problémáitokat?

Szerintetek fog valaha változni a helyzet?


2019. ápr. 13. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Akkor jöttek rá, hogy nem vagyok megfelelő a fiuknak, mikor már a gyerekünk is megszületett (irónia). El akartak távolítani mindenáron. Küzdöttem, de rájöttem, hogy nekem is (és főleg nekem!) az a legjobb, ha megyek. Gondolhatod mennyit küzdött értünk a férjem. (Semmit, anyuci az isten.)Megoldani? Szerintem a rossz viszony döntés kérdése, amit ők döntenek, azzal én nem tudok egyedül mit csinálni. Változni? Meg lennék lepve ha igen.
2019. ápr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Anyósommal nem túl jó a helyzet, illetve felszínes jó viszony van köztünk. Párommal 12 éve vagyunk együtt és kb. 5-6 éve voltunk együtt amikor mondta nekem hogy neki van egy lakása vidéken. (Itt Pesten az anyjával él egyébként.) Amióta elmondta nekem azóta csak azt kapom az anyjától hogy én érdekből vagyok vele. Végülis logikus hogy együtt vagyok valakivel évekig csak azért hogy hátha valamikor kiderül hogy van egy lakása. Szerintem sehogy sem lehet megoldani a problémát. Esküvőt tervezünk de az anyja házassági szerződést akar amibe én belemennék mert nem azzal a szándékkal megyek hozzá hogy kisemmizzem, de a párom erről hallani sem akar. Sokáig nagyon jó volt a viszonyunk de utóbbi 2 évben megromlott és őszintén nem tudom ennek mi lehet az oka.
2019. ápr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Igazából nem vagyok rosszban anyósommal, de ez csakis annak köszönhető, hogy nem engedjük be túlságosan az életünkbe, és a sarkamra állok, ha mégis bele akarna valamibe szólni. Alapból jól kijövünk, nagyon jóindulatú, csupaszív asszony. Csak úgy érzi, hogy kicsit többet tud mindenkinél, és az ő öreg eszéhez nem ér fel egy fiatal. Ez így is van, de szerintem nem vagyok elveszett ahhoz képest, hogy fiatal vagyok, és összeteheti a kezét velem, hogy nem vagyok bulizós, nem használom ki a fiát, dolgozom becsülettel, és nem kaját rendelek a disznóólba, hanem rendes háziasszony vagyok. Igyekszünk, hogy megmaradjon köztük ez a két lépéses távolságból tisztelet, szeretet.
2019. ápr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom,hogy így alakultak a dolgok.

Mindkettőtöknek köszönöm a válaszokat.


Első.

Nehéz lehetett így élni.

Sok ember annyira félti a gyerekét,hogy magához akarja láncolni minden áron.

Hidd el,lehet a fia sokkal többet vesztett.


Második,igazából ez annyira nevetséges.

Megvádolni valakit avval,hogy érdekember, miközben régen jóban voltam vele?

Hihetetlen.

Sajnálom,hogy ezt kell átélned.

A házassági szerződés pedig nagyon okos dolog.

Szerintem a barátodnak/vőlegényednek meg kéne értenie,hogy neked ez a szerződés fontos.

Ez lehet,hogy megnyugtatására az anyósodat is.

Téged viszont mindenképpen.

Ülj le vele megbeszélni,mert a saját lelki békédnél nincs semmi fontosabb.

2019. ápr. 13. 14:01
 5/11 A kérdező kommentje:

#3-as, örülök,hogy nektek jó a viszonyotok.

Az,hogy ilyen szeretettel,tisztelettel beszélsz róla,az sokat elmond rólad is.

Köszönöm,hogy válaszoltál🙂

2019. ápr. 13. 14:04
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
A házassági szerződést az anyósom akarja a párom nem akar hallani róla mert velem szemben sértő, de én belemennék mert nem akarom kisemmizni amúgy sem.
2019. ápr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. Bár most megy az áljópofizás mióta 3 évvel ezelőtt megtudta h terhes vagyok a fiammal, előtte 1.5 évig nem beszéltünk.

Elvesztettem a 7 hónapban a kisbabám, halva kellett megszülni mikor bejöttek látogatni anyumékkal szart a fejemre mindenkit a saját problémájával traktált. Akkor a mi családunkat okolta hogy tuti h nálunk volt valaki beteg és azr örökölte közben meg neki halt meg a férje fia betegségben (na akkor melyik oldalról valószínűbb a betegség öröklése) meg persze engem hibáztatott.

Miután kikerültem a kórházból lecseszett h nem intézzrm el a kutyája oltását, mondtam h volt "jobb" dolgom is annál erre rávágta hogy ne foglalkozzak én már azzal intézzem amit kell. A faluban azt hiresztelte hogy én porig aláztam közben ő jött mindig akkor mikor párom nem volt otthon és sértegetett meg kiabált (volt h az idegtől már sirva mentem dolgozni) stb arról az oldalról nem álltak velünk szóba a rokonok.

És még nagyon sok más...lehet hibás voltan én is de h a baba elvesztésekor is csak neki lehet rossz mert szegeny fiuunokat elvesztette es ő legyen a középpontban...

Nem fogom megszereti elviselem ritkán de ennyi.

2019. ápr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi kapcsolatunk nagyon jól indult, aztán bekattant nála valami, valószínűleg az, hogy komolyan gondoljuk a fiával. Fél év után elkezdett nem beszélni velem, holott addig napi szinten írtunk egymásnak. Folyamatosan provokált, de nagyon nevetséges módon tette, egy csoportban, ahol mindketten tagok voltunk, ott írta a kétértelmű megjegyzéseit. Egyszer nagyon eldurrant az agyam, és megírtam, hogy úgy vagyok vele, ha valakinek gondja van velem, az az ő problémája, nem az enyém. Na ez indította a lavinát, rögtön rám írt, elhordott mindenfélének, megvádolt, hogy el akarom csábítani a férjét (párom édesapját), hogy állandóan kirakom a melleimet (egyáltalán nem szoktam), és egy csomó olyan dolgot vágott a fejemhez, hogy csak néztem. Páromnak később mutattam a levélváltást, azt mondta, hogy ez a nő nem normális. Azóta elviseljük egymást, bár én eljutottam arra a szintre, hogy nem megyek hozzájuk vendégségbe, maximum pár órára, és inkább párommal közösen bérlünk egy apartmant arra az időre (távkapcsolat egyelőre, így ha találkozunk, akkor az több nap).

Szeptemberben összeköltözünk, most nem tudom, hogy mire számítsak: belátja végre, hogy igenis kitartottunk egymás mellett a fiával vagy még jobban bedurvul.

2019. ápr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Is-is!

Két házasságom, így 2 anyósom volt.

Az első nagyon szeretett, pedig volt hibám bőven így utólag visszagondolva.

A második utált minden ok nélkül, a házasságunk tönkremenetelében is nagy szerepe volt.

2019. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint az anyósommal évekig baráti volt a kapcsolatunk, rengeteget voltunk egymásnál,mentünk ide - oda, sokat dumáltunk. Aztán a sógornőmnek ez nem nagyon tetszett és egyre jobban igyekezett anyósomat ellenem hangolni. Részben úgy hiszem, hogy sikerült is neki. Még a munkahelyük is egy lett. Most ott tartunk, hogy néha hoz át kaját (nagyon ritkán kóstolót) , vagy ha elmegyek hozzá, megfőz egy teát és elbeszélgetünk, de csak amolyan hétköznapi dolgokról, nem olyan bizalmasan, mint régebben. A másik, hogy pont babát várok és nagyon rosszul esik, hogy mikor tudja, a hányingeres heteimet élem, rám se nyitja az ajtót. Ha meglát az erkélyen odaszól, hogy mi újság (a szomszédban laknak), de különösebben nem érdeklődik...


Apósom eleinte jófej volt, de azóta már voltak olyan huzasai velünk szemben, ami beárnyékolja a kapcsolatunkat sajnos. Pl. mindig mindenben ránk szorul, a párom munka után is szalad hozzá segíteni a ház körül, én a papírjaikat segítek intézni, vagy van hogy rám biz dolgokat megvásárolni, vagy hogy kölcsön kéri az autónkat. De mikor nekünk kell segítség, mindig talál valami kifogást. Amúgy férjemék hárman vannak testvérek, mégis mindig a férjemet hívogatja mindenért. Ja és ő általában lenézi a tanult embereket. Szerinte a diplomásak mind lusták, mert az ő szemében csak a fizikai munka a munka. Na én 2 diplomás pedagógus vagyok. Tehát eleve nincs rólam túl jó véleménnyel... Előítéletek ugye.

2019. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!