Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Önző lennék, hogyan győzzem...

Önző lennék, hogyan győzzem le? Az anyósotokkal, párotokkal szemben hogyan reagálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt a párommal, 5 hónap múlva lesz az esküvőnk (Ő 28 éves, én 25 vagyok). 6 éve élünk együtt Budapesten, 1,5 óra távolságnyira mind a kettőnk szüleitől.


Megszoktam 6 év alatt, hogy nagyon önállóak vagyunk, nincsen a közelünkben senki, elég nagy, kényelmes privátszféránk van (amit nagyon élvezek (: ).


A párom szülei el akarnak költözni a lakhelyünkről Budapestre vagy annak vonzáskörzetébe. Elég jó a kapcsolatunk és hogyha családot alapítanánk nagyon jól jönne a segítség, viszont a párom anyukája távol a vidéki rokonoktól nagyon unatkozna (jelenlegi lakhelyén is unatkozik, mert a férje sokat dolgozik), így tudom, hogy csak ránk számíthatna és félek, hogy elveszne a privátszféránk. Mondta, hogy azért is örülne neki, hogyha közelebb lenne hozzánk, mert sokat tudna unokázni majd (van a párom testvérének is gyermeke, de sajnos vele nem találkozik, csak kb 2 hetente). Azt is mondta, hogy ha közelebb lakna hozzánk néha ott aludhatnánk, hogyha a párom apukája este dolgozna. Vannak még intő jelek abba, hogy esetleg beleszólhatna a kapcsolatunkba: az esküvőnk dátumát szerette volna alakítani arra a napra, amikor éppen a párom apukája nem dolgozik, a vendéglistát az én családom részéről (apukám barátnőjét nem látja szívesen, mert mit szólna a párom nagymamája, aki konzervatív), hogyha a párom elmegy este céges rendezvényre hív engem az anyukája, hogy mikor ér haza, reméli nem iszik és vezet stb. Múltkor beszélgettünk a jövendőbeli unoka neméről, hogy ki milyet szeretne, én mondtam, hogy a sorsra bízom, ő erősködött, hogy befolyásoljuk már, hogy fiú legyen, mert már van 1 lány unokája, először vicces volt, de ezt 3-szor megismételte. :D A páromnak is mindegy volt eddig, most már fiút akar nagyon... Múltkor mondta, hogy fel akar jönni Pestre hozzánk kitakarítani. (Rendes, hogy segíteni akar, de engem ez zavar sajnos.)


Mondtam a vőlegényemnek az aggodalmamat, de nagyon összevesztünk azon, hogy hálátlan vagyok. Nem is érti, hogy mi bajom van, amikor annyit segít az anyukája. Nagyon megharagudott rám (és még az anyjának is elmondta, hogy nem akarom, hogy közel lakjunk egymáshoz)... Azt is mondta, hogy semmi beleszólásom nincsen, mert a lakhelyünkben úgyis benne van a szülei pénze, amiért hálásnak kellene lakni.


De most azért dobjam félre a véleményem, mert kaptam valamit, amit nem is kértem? Ezek nagy, életreszóló döntések.


Mit tennétek a helyemben? Hogyan fogadjam el a helyzetet?


(A vőlegényemmel akarok maradni, szeretjük egymást, jó apa lenne!)


Előre is köszönöm!



2019. ápr. 14. 11:24
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kapkodva írtam és párszót eléggé mellényomtam. (:
2019. ápr. 14. 11:27
 2/33 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy az anyós nem szólhat bele, hogy ti hova költöztük, úgy neked sincs beleszólásod abba, hogy ők hova költöznek!

Előre meg nem kell kavarni a szart, mart ha lesz probléma, annak a megoldására kell törekedni!

a hídon is akkor megyünk át, ha odaértünk.

2019. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem állj ki magadért, ne menj bele egy ilyen helyzetbe. Tudom, hogy azt írtad, hogy szeretnél együtt maradni a pároddal, de ha ennyire nem hallgat meg, és még hátba is támad (azzal, hogy elmondja az anyjának, amit te kettesben megosztottál vele), biztos, hogy jó ötlet feleségül menni hozzá? Lehet, hogy túlreagálom, és persze nem ismerem a teljes sztorit, de szerintem nem kellene belemenni egy olyan házasságba, ahol az anyósod véleménye többet fog számítani, mint a te komfortod és szükségleteid.
2019. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%

Biztos, hogy nem házasodnék ebbe a családba.


A vőlegényed se százas (hálátlan vagy, miért is?), az anyja meg főleg. Semmibe nincs most sem beleszólásod, hát még később.

Kérdem én, ha lány unokát szülsz, ott kell hagyni majd a kórházba?


Ha van eszed, menekülsz most, amíg lehet. És nem azért maradsz egy férfival, mert jó apa lenne.

Ez a srác nem szeret, csak egy jó bábot talált benned.

2019. ápr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
75%
4-es vagyok: gondolom nem véletlenül nem találkoznak a párod testvére és annak családja anyósodékkal.
2019. ápr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
76%

"befolyásoljuk már, hogy fiú legyen"


WAT? Hogyan?!

Valami ezoterikus hókuszpókuszra gondolt a kedves mama?


Tök jó, h előre oltja a fiacskáját, h legyen majd csalódott, ha lánya születik.

2019. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
56%

Szeretnéd előírni a vőlegényed szüleinek, hogy még a város közelébe se költözzenek, ahol ti laktok?

Tényleg az eszem megáll!

Mondom mindezt úgy, hogy megértem az aggodalmaidat, de ebbe nem szólhatsz bele, mert undorító!

2019. ápr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Jézusom, sajnálom, hogy ennyire negatívan jött le a kérdésem. Az anyós-jelölt az utolsót is odaadná nekünk!

Ezerszer kiállít mellettem (a saját fiával szemben)! Akárhányszor vett magának pl felsőt vagy valamit, azonnal az volt az első kérdése, hogy "Neked adjam? Szívesen odaadom".

Hogyha kislányunk lenne őt is ugyanannyira imádná, erre a nyakamat tenném. Jó ember, és nagyon is szeretnék ennek a családnak a része lenni.

És irigylésre méltó más anyósokkal szemben.

Bármilyen anyósról is lenne szó, sőt a saját anyukámról is akár ugyanezt a kérdést feltettem volna.

2019. ápr. 14. 11:40
 9/33 anonim ***** válasza:
28%
Én nem vennélek el, az már biztos!
2019. ápr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es: A férfiak ezt sosem fogják megérteni, ti ebben nem beleszólást éreztek, csak azt, hogy a s*eggeteket nem 1, hanem 2 oldalról nyalják... És rohadtul nem azt kérdeztem, hogy elvennél-e... -.-
2019. ápr. 14. 11:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!