Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
2 éve elváltam, a volt férjem megcsalt, az exanyósomnál jártak össze.Sem őt, sem az exanyósomat nem érdekelte, hogy viseli ezt az egészet a gyemekünk.A nőt hívta karácsonyra,,minden ünnepre,együtt nyaraltak, kirándultak,a kisfiam nemkívánatos személy volt.Ezek után ha utcán összefutottunk, köszöntem, de nem álltam szóba vele.Néhány hete felhívott, azóta is telefonál néha,hív magához, el akar jönni hozzánk.A házasságunk alatt is sokat bántott, de ahogy a gyermekemmel viselkedett, nem tudom elfelejteni.Az exem most már minden láthatáskor exanyóshoz viszi a gyereket, de együtt él a nővel.Nem akarom közel engedni, nem bízom se benne, se a fiában.Apósomat nagyon szerettem, ő meghalt, mikor még házasok voltunk.Ha túl távolságtartó vagyok, akkor a gyermekem hallgatja az apjától, hogy anyád ilyen meg olyan.Nem tudom jól kezelni ezt az egészet.
2019. ápr. 15. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Xard le a fickót!
2019. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
A bíróság hogyan szabályozta a láthatást? Ahhoz kell tartanod magadat, illetve probléma esetén lehet hatósághoz fordulni.
2019. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem derül ki hogy az apa miként bánik a gyerekkel. Ha jól, akkor nem kellene zavarjon a dolog. Tedd félre a sértettséget. A gyereknek kell apa is, persze csak ha nem bántja vagy ilyesmi. Az hogy ő szid a gyereknek téged az az ő szegénységi bizonyítványa. De a gyerek egyébként nem hülye. Tudja mi igaz és mi nem. Ellened hangolni nem fogja tudni.

Távolságtartó attól még lehetsz, ez szerintem nem probléma.

Exfeleségemmel én is csak a gyerekeket érintő dolgokról beszélek. Volt hogy hónapokkal a válás után például próbált rávenni hogy csináljak meg neki valamit a lakásban, mondtam hogy szóljon az öccsének, vagy exapósnak, engem hagyjon békén a dolgaival. Nálunk ő volt a megcsaló fél. Erre szemrebbenés nélkül kér segítséget...hülye azért nem vagyok. Megmondtam hogy nem.

Tudom nem egyszerű, meg akarod óvni a gyereket ettől, de sajnos nem mindig lehet.

Ha esetleg bántja vagy tényleg olyan dolgot csinál vele akkor ne engedd hozzá a gyereket. De ellenkező esetben kell neki az apa is, mégha az nem is feltétlenül csak jó példát mutat neki. Később úgyis el tudja dönteni mit szeretne az apjától.

2019. ápr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A kérdés az exanyósomra irányult.Hogyan viselkedjek vele, hogy a gyermekem legkevésbé sérüljön? Mi ez a hirtelen nagy érdeklődés 2 év után?A láthatás a bírósági határozatnak megfelelően zajlik.Apuka viselkedését hagyjuk.
2019. ápr. 15. 22:13
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem derült ki a kérdésből, azt hittem végig, hogy az exférjről van szó. :D

Exanyóshoz semmi közöd (neki se hozzád), viselkedj vele úgy, mint bárkivel, akit amúgy látásból ismersz és mondjuk a boltban összefutsz. Ha belekérdez olyanba, amihez semmi köze, engedd el a füled mellett vagy tedd helyre. Ha pedig a gyereket oltogatja, jelentsd a gyámügyön, hogy legyen nyoma.

2019. ápr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3# Verbálisan bántalmazza, illetve az én vèlt viselkedésemtől teszi függővé, hogyan bánik a gyermekünkkel.Pl.Anyukád nem akarja nagyit hozzátok meghívni, ezért ma nem jàtszom veled.Én is így gondolom, fontos az apa is, de nem értem, az anyja most miért akar ennyire a közelünkbe férkőzni.

Igazad van,milyen elvárás ez az exedtől, hogy javíts meg nála valamit :(

2019. ápr. 15. 22:22
 7/10 A kérdező kommentje:
Más miatt voltam a gyámügyön.Hagyjuk, semmit nem érnek.
2019. ápr. 15. 22:24
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Na tipikus...nekem nem exanyosom de mondjuk a 15 fokba hagyta a 2 évesemet virágot locsolni még én segitettem férjemnek erre megyek be a gyerek egy pólóban van (odabent se volt melegebb) és akkor ilyen szöveggel jön h látod anya haragszik rád mert leöntötted magad...na itt nyeljen az ember és ne orditson h a hülye nagyanyádra haragszom amiért hagy 15 fokban vizeskedni aztán meg szenvedhetek én majd veled ha beteg leszel.

Sajna nem tudsz te se sokmindent tenni még 100x rosszabbért se tesznek semmit a gyámügyesek nem hogy az ilyen kis "piti" zsarolásokért. Csak reménykedni tud az ember hogy ahogy nől a gyerek megérti majd milyen nő a nagyanyja

2019. ápr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
8# vagyok kimaradt hogy a gyereknek tiszta viz volt mindene de nem szólt volna akkor se én meg mikor megtudtam mint az őrült hajszáritoztam a ruháit hogy meg ne fázzon.
2019. ápr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megértelek utolsó.Nàlunk 1 éves volt a gyerek, mikor odaadta a karàcsonyi ebédnél a kést játszani neki.

Mivel elvàltunk az apjaval, már nem lehetek ott, hogy megvédjem.Nem értem, miért kellene nekem újra összejárni, barátkozni az exanyósommal.Én nem akarom.De akkor a gyereket büntetik.

2019. ápr. 16. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!