Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Pár hónapos pici mellett nagy...

Pár hónapos pici mellett nagy karácsonyi lakoma?

Figyelt kérdés

Bevallom az én hibám is, mert eddig minden évben sütöttem, főztem. Többféle sütemény és főfogas is volt az asztalon karácsonykor.

Azért egy kicsit mégis rosszul esik, hogy már anyósom most ilyeneket mond, hogy én majd ilyen meg olyan finom nemtommit fogok karácsonykor főzni. Oktoberben születik kisbabám. 2 hónapos kicsi mellett nem tudom mit és hogy fogok győzni, de úgy látszik ő elvárja ugyan úgy a lakomát. Én mondtam is, hogy még nem tudom mi lesz.


2019. máj. 5. 20:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
99%
Meg mondod, hogy nem, nem fogsz. Mi ebben a bonyolult?
2019. máj. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

1. batyus buli: mindenki hoz egy fogást.

2. rendelsz ételt

3. másnál lesz a banzájn.


Meg kell beszélni. Én rendelnék hidegtálakat, otthon meg max egy fogást összedobnék.

2019. máj. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Es, be van varrva a szad, hogy megmondd neki ugyanezt?


'Mama, iden mashol kell teletomnie magat karacsonykor, mert nekem mas dolgom lesz. Tudja, kisgyerek, szoptatni kell, altatni, pelenkazni, ugyhogy karacsonykor nem lesz lakoma. Oke?'

2019. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm, május 5. van...

Addig még sok víz lefolyik a Dunán.

Bármi történhet, meg is kell még élni azt a több, mint hét hónapot...

Szépen kinyitod a szádat és megmondod neki, hogy idén nem lesz habzsi-dözsi nálatok.

2019. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem akarok vele nekiállni vitatkozni. Csak magamat idegesíteném fel. Hát így finoman célozgattam neki, hogy most nem igen sütögetek meg hogy nem tudom még mi hogy lesz. De már erre is húzza a száját. Az meg a másik hogy igen még sok idő, de ő már tervezget helyettem.
2019. máj. 5. 20:38
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Állítsa le a fia, és kész.
2019. máj. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%

Ne csinálj előre gondot magadnak. Lehet, hogy eddig kényeztetve voltak, de a babád szuletese jó alkalom arra, hogy ennek a hagyománynak véget vess.

A batyus ünneplés híve vagyok, mindig megbeszéljük a családban, ki mit visz, így eloszlanak a terhek, nincs martirkodas.

2019. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem célozgatni kell hanem egyenesen megmondani neki..ha már most tervezgeti és nem vagy képes kinyitni a szádat, akkor csak még nagyobb tervezés lesz, és talán még jogosan is fog kiakadni, hogy miért nem voltál képes korábban szólni..nem utalgatni kell, mert ha akrja érti, ha nem akkor nem...nem vagy már gyerek..
2019. máj. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%
Semmiképp se vállalj be vendéglátást két hónapos baba mellé. Nem csak azért, mert se időd se energiád nem lesz bevásárolni, főzőcskézni, felszolgálni, mosogatni, hanem mert se neked, se a babának nem jó, ha odanyomul a család, pláne télen, azokban az influenzás időkben.
2019. máj. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
Férjed beszélje meg az anyukájával, idén ez nem így lesz. Neked nem kell vele emiatt bajuszt akasztani.
2019. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!