Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Azért haragszik rám a párom,...

Azért haragszik rám a párom, mert barátnők lettünk at anyjával?!

Figyelt kérdés
A story lényege annyi, hogy szinte barátkőként tekintünk egymásra. Természetben is hasonlítunk,imádunk ruhát, cipöt stb vásárolni. Karakánok, határozottak vagyunk és sokat beszélünk, intézkedünk. Páromnak nagyon fontos, hogy szíve választottja jó viszonyt ápoljon az anyjával. Viszont mostanában haragszik rám emiatt. Anyósjelölt pár hete elvitt vásárolni a kocsijával, szép holmikat vettünk, viszont nekem egy drágább táskára már nem volt elég pénzem, pedig imádtam. Mondom majd visszajövök érte, de ő megvette nekem! Azt mondta névnapom lesz hamarosan, megkaptam. Én elfogadtam, hisz ajándékba kaptam. Mégis csak anyósom lesz,mit mondhattam volna. Utána elmentünk kávézni, enni, mivel már nem volt pénzem ezt anyós állta. Ezután nagybevásárlást terveztük párommal, elhívtam anyóst is, jöjjön velünk, hátha kell neki is valami a hűtőbe. Csomó mindent vett magának! Aztán múlt héten hétvégén nála ebédeltünk, kávéztunk. Szerintem jól elvoltunk, örülnék neki, ha gyakrabban ebédelnénk náluk, olyan másak még az ízek is náluk. Párom viszont azóta mogorva velem, nem értem mi baja? Hisz ő akart ilyen lányt magának, kedves, figyelmes vagyok a családjával, sőt, ha veszekedünk az anyjának adok igazat, ő nekem, nem neki, lehet ez a baja?
2019. máj. 8. 16:44
 1/8 Angel369 válasza:
100%
Szerintem úgy gondolja elnyomtad őt és lecserélted az anyjára.Bár normális ember nem lenne féltékeny a szülőjére.Meg, igen ez is lehet baj,hogy nem neki adsz igazat és mint társként elvárja,hogy mellette állj a vitákban.
2019. máj. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert így nem marad "hátországa".
2019. máj. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Lehet úgy érzi, hogy kihasználod az anyját. Mondjuk én semmiképp sem fogadtam volna el azt a táskát. Ha tudo, hogy nincs pénzem, akkor nem kezdek el hangosan sóhajtozni, hogy "Jaj de imádom..de nincs pénzem..na majd akkor vissza kell jönnöm érte..". Ezzel kb. rávetted az anyját, hogy vegye meg neked azt a táskát. Ez nekem sem szimpatikus. Felteszem ettől nem megy csődbe a család, de ez nem is a pénzről szól..
2019. máj. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"...sőt, ha veszekedünk az anyjának adok igazat, ő nekem, nem neki, lehet ez a baja?"

Igen,ez biztosan.

Ha veszekszetek, egymás között kell megoldanotok a problémát, anyosodnak pedig nem szabadna beleszolnia.

2019. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Plusz szerintem eléggé túltoltad ezt a "Jóban leszek Anyuddal" szerepet.
2019. máj. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem (és már bocsánat) a pároddal való viszonyodon kéne kicsit dolgozni, nem az anyjával barátnősdit játszani.

Tudod, ha az anyjától ajándékokat fogadsz el meg hagyod, hogy kifizesse a dolgaidat, de a párodtól még annyit se mersz megkérdezni, hogy "Figyelj szívem, zavar valami? Bánt valami?" az elég gáz.

Mondhatunk mi itt mindenféle teóriát, hogy vajon mi a baja a párodnak, de az igazat csak ő tudja. Ha nem tudjátok megbeszélni, akkor kezdj el lassan törleszteni a mamának, mert nem sokáig lesztek együtt így.

Amúgy lehet, hogy attól fél, hogy majd mindig ki fogod használni, hogy amint elszórtad a saját pénzedet, majd jön "anyósjelölt" (ezek szerint már jegyben jártok a pároddal), és megkapod valamilyen alkalomból, vagy fizeti a kávét meg a sütit, aztán majd ezeket fogod elvárni a párodtól is, persze sosem fogod beismerni, és mindig előadod, hogy "jaj drágám, nem kell, majd megveszem magamnak jövő héten, ha kapok zsebpénzt", de közben igazából tudod, hogy úgyis megsajnálnak és megveszik neked...

A jó viszony nem jelenti azt, hogy sz**sz a tiszteletre, és barátnősdit játszol egy kétszer-háromszor olyan idős nővel, meg elfogadod az ajándékait meg a pénzét, és még a tetejébe ketten összefogva alázzátok szegény csávót, ha valami vita van. Azért gondolj bele, neked hogy esne, ha anyád helyetted inkább a pároddal foglalkozna csak, ajándékokat venne neki, és rajtad vihognának meg ellened beszélnének mindenben. Miközben a párod rád magasról tojik, mert a mamával annyira jóban akar lenni, hogy rád nem marad idő...

Át fogsz esni a ló túloldalára, és már nem a pároddal fogsz együtt járni, hanem az anyjával...

2019. máj. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nagyon gyerekesen gondolkodsz, mint egy tinilány, aki a barátnőinek panaszkodik a nagyszünetben... Egy kapcsolathoz fel kell ám nőni picit, hogy működjön.
2019. máj. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Én inkább másik oldalról nézem a féltékenységet, lehet puszta gyermeki éne jött elő (ettől még nem gyerekes), és rád féltékeny az anyjával szemben, tehát hogy az anyja többet foglalkozik veled mint vele, több időt tölt veled mint vele.

Egy anyával légtérben még egy felnőtt férfi is máshogy viselkedik mint máskor, ezt férjemnél is észrevettem,sokkal jobban elengedi magát, sokszor gyerekesebb.

Beszélj pároddal ha soknak érzi a találkozást hogy az anyukájával vagy akkor visszaveszel, gondolom neked is fontosabb a párod, és attól még nem muszáj kevésbé jóba lennetek leendő anyóssal.

2019. máj. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!