Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Mit lehet olynkor tenni mikor az ember próbál egyensúlyozni a párkapcsolata es a barátai között.


Ha vissza utasítok vagy lemondok barátnős programot a barátnő haragszik meg ,ha páromnak mondom h elmegyek barátnőzni, akkor neki nem tetszik és vitázunk.


Nyílván az ember mindkettőmek eleget akar tenni, de mindig én vagyok az aki beleharap vagy a jobb kezébe vagy a balba...


Most történt egy olyan eset hogy barátnőm szeret eljárni különféle előadásokra és megkért egy hónapja neme vele tartanék . Mondtam neki persze úgy is keveset talalkozunk ennyi belefér. Tudtam hogyha ezt párom meghallja kifog akadni, eleve nem szimpatizál egy barátnőmmel sem a párom, de ezzel különösen kölcsönös náluk az utálat.

Oke keserű szájízzel de mondta h oke menjél.


Aztán én éjszakás műszakból jöttem haza aludtam délig megyek ebédelni (még párom szüleinél vagyunk kenytelen lakni mert nem rég vettünk egy házat amibe még nem tudunk beköltözni.) Tehát ebédelek ott van "anyós" kérdezi mia tervem délutánra elmondtam ,hogy barátnőmmel talalkozom megyunk eloadasra.


Erre kaptam egy olya fejmosást. Hogy miért hanyagolom a kapcsolataomat a barátnőkért. Hogy ez hosszú távon a párom nem fogja tűrni. Ti már egy pár vagytok. Ő benne felse merült annó hogy a férje nélkül menne bárhova is. Ha beköltözünk akkor vezetnem kell a saját háztartásom nem lesz időm holmi barátnőkre . A párom panaszkodott neki hogy engem befolyásol ez a barátnő és rossz irányba fog vinni. Ha ez így folytatódik erre a kapcsolatra nem lehet családot biztosítani ha én eljárkálok a barátnőkhöz. Szóval elég rendesen kaptam az ívet. Pedig ez nem is rendszeres. Most lehet sűrünek tüntek barátnőzések mert múlthéten talalkoztam szintén ezzel a barátnőmmel mert mondhatni januárban talalkoztunk utoljára es pont ő is ráért és én is. Aztán most h mentünk volna előadásra így már sűrűnek tünt. De ez csak véletlen jött ki így egymás után. És tényleg én vagyok a szarba , mert összesen 3 barátnőm van , nyílván ez a 3 nem egy banda kénytelen vagyok külön találkozni velük. És egyébbként nem először mondok nemet egy talalkozasra vahy programra azert mert inkább a páromat választom.


Es miert nem viszem magammal a párom?


Nők vagyunk nyílvan szeretümk csacsogni magán életümkről nem hiszem hogy a barátnőm meg akarja osztani mondjuk olyan dolgokat az én párommal ami neki semmi köze sincs.

A másik a párom is egy elég kisajátitó magának való természet.


A lényeg lemondtam az előadást nem mentem el nekem olyan lelkiismeretfurdalást okozott ezzel a párom anyja. Hogy nem tudtam elmenni.

Eleve en egy nagyon befolyásolható ember vagyok aki nehezen tud nemet mondani.


2019. máj. 10. 08:50
 1/10 Joll ***** válasza:
96%
Ennek nem lesz jó vége. A párod is és anyósod is teljesen el vannak tévedve, ez 50 éve volt divat, még akkor se mindenhol. Teljesen egészséges külön programokra elmenni, amilyen sűrűn csak jólesik, ez egyszerűen nem normális, ezt ne hagyd! Nehéz ügy, tudom, de én ilyen kapcsolatból, amelyikben már most ennyire korátoznak, kilépnék. Ez csak rosszabb lesz. Ha gyerek is jön, véleményük szerint már kb. a telefont sem szabad felvenned.
2019. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked alapvető igényed, hogy rendszeres kapcsolatot tarts a barátnőiddel, találkozz velük, meglátogasd őket, ők is eljöjjenek hozzád, esetleg együtt menjetek moziba, kávézni, akárhová.

A párodnak alapvető igénye, hogy bár esetleg dolgozni eljársz, a fennmaradó idődet töltsd otthon . Esetleg az ő társaságában elmehetsz moziba, kávézni, társaságba, de mélküle semmiképpen. Ezt a mintát hozta otthonról, és ő is így érzi jól magát.

Szerinted milyen jövője van ennek a kapcsolatnak? Nem kéne időben levonni a konzekvenciát? Amíg csak közös ház van, és közös gyerek még nincs?

Lehet, hogy ha most cirkuszt csinálsz, esetleg észérvekkel meggyőzöd a fiatalembert, hogy nincs abban semmi rossz, ha néha külön utakon jársz, cserébe nem bánod, ha olykor ő is elmegy nélküled meccsre vagy biliárdozni, esetleg eljönnek a haverjai és nálatok söröznek. Kiszámolhatjátok, hogy hetente kinek hány "szabadságperc" jár, leírhatjátok, hogy ez milyen időtávon vonható össze, és így esetleg egy teljes napra is elmehetsz, ha előtte egy hónapig csak otthon csücsültél. Működhet a rendszer, amíg mindketten nagyon szerelmesek vagytok, mert olyankor sok mindent megtesz az ember, ami az alaptermészetével ellentétes. De a lángolás elmúlik, és előjönnek a régi minták. Ettől pedig legalább az egyikőtök, de valószínűbb, hogy mindketten boldogtalanok lesztek, hozzá még a gyerekeiteket is szerencsétlenné teszitek.

Gondolkozz, tényleg ezt akarod???

2019. máj. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet el kellene gondolkodnod kivel is vagy együtt. A párod és az anyja is nagyon befolyásol téged. Nem lenne szabad ezt engedni.

Hol számít egyébként ez sűrű tálálkozásnak? Van aki sokkal sűrűbben találkozik a barátnőivel. Teljesen normális.

Anyós jelöltnek pedig nyugodtan meg lehet mondani, hogy anyuka magának ehhez semmi köze.

2019. máj. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
En biztos nem turnem, hogy a parom korlatozzon abban, hogy mikor talalkozom a barataimmal. Ahogy en sem korlatozom ot. Anyosnak meg aztan vegkepp semmi koze ehhez. En atgondolnam ezt a kapcsolatot, mert ez tenyleg csak rosszabb lesz kesobb...
2019. máj. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az összes barátnőd utálja a párod, már eleve egy nagyon rossz jel.

Nem vagytok összenőve a pároddal, gondolom ő is eljár a hevrokkal. Már miért kéne neked bárkitől is engedélyt kérned?

2019. máj. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 acelsziv ***** válasza:
100%

Erre inkább nem mondok semmit. Te vagy egy olyan emberrel, aki rád tekeredik és igyekszik leválasztani mindenki másról.

Növessz gerincet, állj ki magadért és értékeld újra a kapcsolatodat. Mert emellett az ember mellett mindig egy kis nyuszi maradsz.

2019. máj. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Joll ***** válasza:
100%
Jobb esetben csak egy régimódi pasas, rosszabb esetben egy kisajátító pszichopata, vigyázz nagyon :(
2019. máj. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok a házatokhoz, de hogy nem fogtok együtt beköltözni az hétszentség!
2019. máj. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Anyóst kapásból vissza kellett volna oltani hogy "2 havonta 1 azaz EGY este hanem fér bele valakinek, akkor az a valaki qrvára fordítva ül a lovon.".

A párkapcsolat amúgy is arról szól hogy MEGOSZTOM mással az életem nem pedig kisajátít magának.

2019. máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Döntsd el, hogy akarsz élni, szabad emberként vagy mások csicskájaként.

Most mondanám, hogy beszélj a pároddal, de semmi értelme, hiszen leírtad, hogy ő ebben nőtt fel és neki ez a természetes. Én az első ilyen beszólása után kiröhögtem volna és faképnél hagytam volna. Nekem senki nem mondhatja meg, mikor hova és kivel megyek, mert felnőtt önálló ember vagyok. Van párom és mellette ugyanúgy van saját életem. Munka mellett járok edzeni, sok barátom van, ők sem egy banda, tehát mindig másokkal megyek moziba, vásárolni, strandra, előadásra, színházba, bulizni stb. Emellett a párommal is megvan a közös idő. Nincs vagy-vagy.


Anyósnak meg aztán végképp semmi köze hozzá és azonnal le kell állítani, ha be akar avatkozni a magánéletedbe.

2019. máj. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!