Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni az olyan...

Mit lehet kezdeni az olyan anyossal, apossal akik mindenbe beleszolnak?

Figyelt kérdés

Mar tobb, mint 10 éve vagyunk egy pár a ferjemmel. Eleinte nem, de mióta együtt élünk és van egy gyerekünk, mindenbe beleszólnak.


Ha nem tetszik valami, jön az érzelmi zsarolás.


Most várom a második babát. Elmondtuk mi lesz a neve ha lany, ha fiú első reakció, az nem lehet, milyen nevek ezek. Es felsoroltak 50 masik nevet.

Amikor lakast vettunk lobbiztak hogy ne vegyunk olyan hazban amiben magasra kell menni, legyen lift, minek az erkely, ne vegyunk csaladihazat se, azzal sok a dolog. Kocsit se, az draga azt fenn kell tartani. (hozzateszem nem ok veszik, van munkánk szoval SEMMIFELE ANYAGI SEGÍTSÉGET NEM KÉRTÜNK MEG TOLUK 10EV ALATT)


Elmondtuk hova megyunk nyaralni. Az penzkidobas, terhesen nem lehet furdeni.

Lesz a férjem 30. szülinapja. Anyosomnak nem felel meg az etterem, ő oda nem jön. (??)


Hat jo.. Mi már nem foglalkozunk velük, vagyis lassan en sem. Ha nem jöttök, maradjatok, aztan megis jönnek. Beszólogatnak, utalom mar az összes csaladi esemenyt.


En hosszú evekig meg akartam felelni nekik, sokat veszekedtünk emiatt a párommal, mert ő meg mar sok-sok éve nem akar. Mindig úgy ereztem /erzem nem all ki mellettem. Ő mondja amit a szulei hallani akarnak es csinal amit o vagy mi akarunk. En mondom az igazat es azt csinalom amit mondtam. Utalom a kepmutatast de abban talan neki van igaza, hogy inkabb el se mondjuk nekik amik tortennek csak ha már megtortentek, mert minden anyos mondat ugy indul, hogy a


'ti eletetek DE..' és a de után jön ami amugy mar kozel se az en eletem, inkabb az ő életéből ami nem úgy alakult.


Kezd a pohar betelni, nagyon. Az en csaladom messze él videken, lehet ők is ilyenek lennenek ha egy városban elnenk de nem tudom, sajnos erre nincs mod, itt a munkank.


Ti beallnatok a sorba vagy alljak ki magamert? (amúgy szelmalomharc, regen azt hittem nem lesz feszultseg ha az igazat mondom de csak rosszabb minden)


Párom nem egyke, van egy idosebb tesoja, se gyerek se lakas se párkapcsolat se allando munka. Otthon él, de nem igazan van vele semmi igy nincs is mibe belekotniuk max, hogy keressen mar maganak egy ertelmes tarsat.



2019. máj. 29. 22:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Nyugi babanevet nem mondok anyosnak erre már vagy 5 alkalommal felhozta h ismerőse hozta hanna nevű unokáját milyen szép a hanna név...én meg megmondtam neki h persze szép csak tucat és kb 3 kislány lenne hanna egy csoportba....

Ne mondj nekik semmit. Mi se kötünk előre semmit anyós orrára mert hasonló bár mostanság igy már nem szokta mióta nem meséljük el a fél életünket neki.

2019. máj. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Lehet tenyleg ez a baj, hogy elmeseljuk. Nekem eleg maganyos itt csalad szempontjából, nagyon messze a csaladom innen, de senkim se 200kmes korzetben. Persze a ferjem es a gyermekeim is a családom, de jo lett volna őszintének lenni a ferjem csaladjaval, de talan kár, mert ugysem vagyunk jok.
2019. máj. 29. 23:07
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Semminél alig több, amit a férjem elmond a szüleinek az életünkről. Pl. esett az eső, gyerek belelépett a pocsolyába és vizes lett a zoknija. Mondott is valamit, de a lényeget nem tudják így bele sem tudnak szólni. Erre anyós elmondta, hogyan kell a cipőt megszárítani, volt lehetősége okoskodni, ő is boldog.
2019. máj. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Férjednek kene leállítani őket egyébként ha nagyon nem bírod akkor csak mondj annyit: “anyuka nem kerdeztem a véleményét, nem muszáj az étterembe jonni meg hozzánk se ha ennyire nem tettszik”

Ha meg haragszik akkor nyertel, ha kiakad akkor is mindenfeleképpen le kell szallitanod arról a magas lóról mert meg jobban a fejedre nő. Gondolom a gondolattól is kiraz a hideg😂

Sok sikert minél hamarabb pontot teszel a végére annál hamarabb nyugtod lesz.

2019. máj. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Volt mar ilyen négyes.


Konkretan a gyerek iskolába ment tavaly es kitalaltak tartsunk ovis ballagast. Mi ezt egy ostobasagnak tartottuk, tartott az ovoda, ha akartak volna eljohettek volna oda, plusz eppen akkor voltunk lakascserében.


Na honapokig hallgattuk, hogy de legyen, de legyen, ok majd segítenek megszervezni, férjem eppen akkoriban sokat volt Belgiumban (munka miatt), a kocsi meg vele volt, en meg a lakasok utan rohangáltam tomegkozlekedessel munka utan meg ebedszunetben.


Végeredményul a gyereket kezdtek el "puhitani" majd mire belementunk mi is, hogy jo, de akkor szervezze meg mama megsértődött hogy nem hagytam szo nelkul a húzását, es vegul SEMMIT SE SEGITETT, de egy tortat nem hoztak el a cukrasztol, stb. Hónapokig nem lattuk/hallottunk róluk.

Eljottek arra is, anyosom játszotta magat, mint valami torott szárnyú madarka, aposom okoskodott, en hulla voltam, a ferjemnek kivolt a fsza, a gyerek boldog volt..


A ferjem nem hajlandó veluk foglalkozni. Nincs jobb szo, leszarja oket. Azt mondja, hosszú évekig ezt csinaltak vele otthon. Tisztán emlékszem, mikor nem éltünk még együtt, mar akkor is allandoan telefonon hivogatta az anyja, mikor er haza hol van, es igaza van, mar akkor is leszarta. Nem valaszolt a hivasaikra, vagy eleve telefont sem hozott a randikra. Nem normalisak, nem ertem mit akarnak elerni. Kerdeztem tegnap az embert, hogy szerinte mit, de szerinte semmit. Szerinte az anyjaban van van egy ilyen kenyszer, hogy mindent iranyithasson.


Ma pl azzal keltett a ferjem, hogy atkuldte azt a kisebb monologot amiben az anyja kifejtette, kesziett a szülinapi családi osszejovetelre egy zenelistat ami szerinte jó lenne nekünk... Hat jo.. Bar nekunk jó lenne a rádió.


Lehet tenyleg rohognom kene az egeszen es elereszteni.

2019. máj. 30. 06:52
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem, mi a bajod, a férjed teljesen jól csinálja a dolgait. Le kell kakkantani a mamát, és tenni, amit helyesnek gondol. Pont. Én is így élek húsz éve, és boldog vagyok. Nem számolok be semmiről, amit mwg mondanak, eleresztem a fülem mellett.
2019. máj. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Tedd amit a férjed és éld az életed úgy, ahogy neked tetszik.
2019. máj. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Ha a férjed lesz.rja őket, akkor neked is le kell. Ha nem tetszik nekik a házatok, akkor nem kell odamenni. Ha nem tetszik az étterem, akkor nem kell elmenni. Ilyen egyszerű. Anyósék hozzászoktak, hogy minden úgy van ahogy ők akarják, mert neked megfelelési kényszered volt. Neked kell változtatni a dolgokon, ha nem tetszik nekik valami, akkor kimaradnak a programból és kész. Aztán majd megbékélnek.
2019. máj. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%

Nem álltok ki magatokért, az itt a probléma.

A férjednek meg kellene férfiasodnia, és megmondani nekik a frankót. Felnőtt ember, saját családja van. Nem anyuci apuci dönt már minden fontos kérdésben, hanem te, és ő. Ki a fontosabb, te és a gyereketek vagy anyciék?

Nekem is hasonló volt a helyzet, de én nem tűrtem. 2-3 ilyen eset után jól kiosztottam az anyját. A páromnak meg megmondtam, hogy soha többet nem akarok velük beszélni, a házunkba be se tehetik a lábukat. Fél éve már nyugalom van. Azóta ők is másképp állnának a dolgokhoz, bánják milyenek voltak.

Állj ki magadért, mert ez nem élet.

2019. máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Figyu, ha nincs probléma miért generálsz?

A férjed letojja őket, nem avatja be őket ha nem muszáj, és éli az életét veled úgy ahogy ti jónak látjátok. Erre te azon agyalsz, hogy hogy kellene leállítani, meg, hogy a férjed nem áll ki melletted (????).

Dehogynem. Kiáll, mert nem úgy ugrál ahogy a mama fütyül.

Ha a férjed, a fiuk ennyire figyelmen kívül tudja őket hagyni, akkor neked ez miért nem sikerül?

Nem bántani akarlak, félre ne érts, csak megpróbálnám kinyitni a szemed, mert a férjed csinálja jól. Ha nem akarsz neked még beszélned sem kell velük, nem te vagy a lányuk.

2019. máj. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!