Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek? Más is...

Ti mit tennétek? Más is egyetért velem?

Figyelt kérdés

Tehát testvéremmel elkaptuk az örökségünket előre, hála istennek anyának semmi baja. Azért kaptuk el mert már idős és felajánlottam neki, hogy költözzön hozzánk mert egymagára a nagy házat takarítani, és ugye a költségek, és ha NE ADJ ISTEN valami baj lenne tudnék segíteni. Testvérem pedig az anyagiakat fedezné mert sokkal jobban áll. Nyáron költözik ide. Na de nem is ez a lényeg hanem abból a pénzből én vettem egy családi házat amit újítunk fel és az ugye nagy összeg.

Férjem ma volt anyósnál és mesélte neki, hogy vettem egy laptopot erre annyi volt a válasza, hogy annak az árából igazán adhattam volna neki kölcsön a nem is tudom mire. Most azzal rágja a nyakam, hogy adjak neki kölcsön majd apránként vissza adja.

Na most ha még azt is félre tenném, hogy :

-mióta együtt vagyunk, folyton szét akar választani minket

-minden rossznak lehord

-anyukámat lenézi, kibeszéli szó szerint ki nem állhatja csak azért mert ott segít ahol tud

Tehát még ha ezeket félre is tenném, akkor sem igazán tudnék adni neki mert nem is fog maradni belőle mire befejezzük a felújítást és arra is nagyon csekély az esély hogy bármikor viszont látnám azt a pénzt.

Ha viszont nem adok kitör a háború, szó szerint.

De hogy mondjam el neki?


2019. jún. 3. 21:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
6%
Én adnék neki kölcsön, már csak azért is, mert az nem csak a Te pénzed, hanem a Ti pénzetek, és ha a párod adna az anyjának, akkor én ebbe nem szónék bele (inkább rábeszélném, hogy adjon). Ha a párod beleegyezik abba, hogy a Te édesanyáddal együtt lakjon, akkor Te igazán beleegyezhetsz abba, hogy ő meg kölcsön adjon az anyjának pénzt, vállalva azt is, hogy esetleg nem tudja az anyja megadni.
2019. jún. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Nem tudom.. Férjem azt mondja ez az én döntésem..
2019. jún. 3. 21:19
 3/34 anonim ***** válasza:
97%

Egyeske, ez nem KÖZÖS pénz. Az örökség sosem közös.

Ne adj. Ha vissza is kapod, akkor aprópénzt kapsz vissza, mintha vissza sem kapnád. Meg nem a te dolgod pénzelni egy rosszindulatú öregasszonyt.

F45

2019. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, mennyit szeretne anyós leakasztani rólad, 10e-t vagy 10 milliót.

Ha adnál neki annyit ajándékba is, akkor add oda, ha nem, akkor inkább ne adj. Inkább legyen ő dühös, mint hogy megmérgezze a kapcsolatot a férjed és között és amikor állandó téma lesz, hogy ezt-azt nem tudtok kifizetni, mert anyós még mindig nem adta vissza.

Vagy másik lehetőség: ügyvéd előtt írjatok papírt a kölcsönről és a visszafizetés ütemezéséről, valamint írjátok bele, mi lesz, ha x idő után sem fizet. Biztosítékként kérhetsz pl. jelzálog jogot egy ingatlanra, amiben tulajdonos(társ). De ettől is meg fog sértődni, ezt garantálom.

2019. jún. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
3%
3-aska, egy házasságban minden közös, az örökség is. Egy házasságban nincs te pénzed és én pénzem, hanem mi pénzünk van. Mi autónk, mi házunk, mi gyerekünk, mi szüleink, stb. Nem sokáig fog működni az a házasság, ahol nem így gondolják. Ezért akármilyen is az az anyós, akkor is adnék neki kölcsön. A családi kapcsolatok minden pénznél fontosabbak.
2019. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
97%

#5, Egy igazi ugyved veszett el benned... Ja nem.

Jogilag az orokseg nem kozos.

Arra meg kulon gratulalok ha egy rossz anyosnak meg azert is adnal kolcson. Hol van itt jo csaladi kapcsolat?

2019. jún. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

68%-os: nem ártana, ha felfrissítenéd az ismereteidet!

Egy házasságban az örökség, illetve a személyre szóló ajándék sosem közös, hanem magánvagyona annak, aki kapta. Ez akkor is így marad, ha az eredeti örökséget vagy ajándékot eladják, annak ára, illetve az abból vett újabb vagyontárgy sem lesz soha közös szerzemény!

2019. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Kb fel millióra pályázik. Viszont a ház még nagyon nincs kész és 1,5 millió maradt. A többi elment az eddigi javításokra és tulajdonképpen abból a pénzből vettem meg a házat. Férjem tiszteletben tartja és úgy is gondolja, hogy az én pénzem mivel örököltem. Ő örökölt volna após részéről de anyós azt már régen eladta és elköltötte a pénzt. Nem mellesleg a fejéhez is vágta férjemnek, hogy őt teljesen ki fogja hagyni a végrendeletből a másik kicsi fiára hagy mindent. Az én szememben ő aki egész életében csak bántotta, elvette a férjemtől a saját pénzét és ilyet mond az csak megszülte, de nem nevezném anyának. Egyébként is akkor bújik elő, akkor érdekli az unokája is ha pénz jön a képbe.
2019. jún. 3. 21:58
 9/34 anonim ***** válasza:
99%

En a szemébe megmondanam, hogy nem adok. 1)kell a pénz

2)ugyse adja meg

3)azok utan, ahogy viselkedik velem?


4)a férjemmel is elbeszelgetnek, hogy miert is nem zarta le a temat már az anyjaval? Ennyire nincs 3

2019. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
96%
Na hamarabb elkuldtem.. Ennyire nincs kepben az eletunkkel a ferjem? Vagy ennyire nem erdeklem a férjem?? Kozbe jottek a válaszok.. Fel milla... Jot nevetnek, nem is venném komolyan. :D Meg azt mondom h gyogyszert stb kivaltanam, de ezt egy rossz viccnek venném. Na meg a ferjem fejét is, hogy ezt így ramharitja mert egy besz@ri..
2019. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!