Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lehet az oka, ha az anyós...

Mi lehet az oka, ha az anyós beteges kényszert érez arra, hogy ne szólaljon meg?

Figyelt kérdés
akkor se ha jó valami, és akkor se fojtani tudna, olyan dühös
2019. jún. 10. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Hogy egykor körülötte forgot a világ.
2019. jún. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ezt most nem értem. Lehetne, hogy egy kicsit bővebben fejtsd ki?
2019. jún. 10. 21:01
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Már az is baj, ha nem szól....
2019. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Jajjjj. Idióta vagyok! Jogos a lepontozás.
2019. jún. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
magyarul? nem én pontoztalak le!!
2019. jún. 10. 21:14
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Lehet,hogy anno neki nem kérdezték ki a véleményét,nem szólhalhatott meg stb.és hát ez az oka.
2019. jún. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
88%

Van akinek alapból ilyen a természete. Nem meri elmondani a véleményét, vagy csak nehezebben fejezi ki az érzéseit. Valószínűleg még az alaptermészetén kívül érték olyan hatások amik ezt erősítették, lehet hogy sokat volt olyan környezetben ahol úgy érezte hogy neki nem szabad megszólalnia, vagy az ő véleménye nem fontos. Lehet, hogy így nevelték, hogy ne mondja el hogy mit gondol.

Ez nyilván a körülötte lévő embereknek is okozhat néha nehézséget (nehéz kitalálni a gondolatait...), de leginkább a saját életét nehezíti meg ezzel (persze nem tudatosan).

2019. jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Dehogyis.


Ilyen konfliktus-megoldási módszereket látott a szüleinél, és ezt öntudatlanul átvette.

Söpörjünk mindent a szőnyeg alá, csináljunk úgy, mintha minden rendben lenne. Mert legfontosabb a békesség. Belül meg forr bennük az epe...

Van ilyen család az ismeretségi körömben, sajnos.

Fontos ismertetőjele még az ilyen embereknek, hogy könnyen megsértődnek és sokáig (akár halálukig) őrizgetnek mindenfajta sértést, bántást.

2019. jún. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom, mi okozhatja ezt nála, de a kiváltó okot szívesen alkalmaznám az egész családomon.
2019. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
Biztosan sok anyóssal kapcsolatos kérdést elolvasott itt a gyakorin, ahol az általános vélemény szerint az anyósnak kuss a neve, ne merjen véleményt nyilvánítani semmiről, mert akkor ő lesz a gonosz vén boszorkány. :)
2019. jún. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!