Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Após nem ismeri a tegezési...

Após nem ismeri a tegezési etikettet?

Figyelt kérdés

Feleségemmel 10 éve vagyunk együtt. A szülei soha nem engedték meg a tegeződést. Feleségem még a nagyszüleimet is tegezi, én náluk csak a keresztapját (az unokatestvére apja) aki most 45 éves. Az ő lányának lett udvarlója és az apósom azonnal felajánlotta a tegeződést neki (merthogy én is tegezem az ő leendő apósát). A probléma ott van hogy a srác tegezi alapból a leendő apóst, én az enyémet meg a mai napig nem. Ez rendkívül hülye helyzeteket hoz. Pl a mai családi ebéden az új srác meg az egész család tegeződött, csak én nem.

Akkora nagy dolog lenne megengedni a tegezést? Állítása szerint ez mutatja meg a tiszteletet és ők nem engednek belőle!


2019. jún. 23. 17:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Amikor már a tiszteletet nem lehet kiérdemelni, akkor úgy látszik ki kell kényszeríteni...
2019. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%

"Állítása szerint ez mutatja meg a tiszteletet és ők nem engednek belőle!"

Ez egy nagy butaság. Magázva is lehet tiszteletlenül bánni és beszélni, és tegezve is lehet a legnagyobb tisztelettel bánni valakivel.

2019. jún. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
Apósod tahó, ne foglalkozz vele.
2019. jún. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Vannak emberek, akik szeretik a magázást, mert (érzelmi) távolságot jelent és tiszteletet sugall. Igaz, hogy a tiszteletet inkább ki kell érdemelni, de az is igaz, hogy a kapcsolatokban alkalmazkodni érdmes: ha az apósnak ez a figurája, akkor fogadd el így. Semmi furcsa nincs abban, ha te magázod, mert ő azt várja el.
2019. jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%
Ahány ház, annyi szokás. Nem mindenki olyan felvilágosult, min ti vagytok.
2019. jún. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%
Ő tegez téged?
2019. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%

De miért engedte meg a fiatalabb, újabb jövevénynek?

Nálunk is van ilyen.

Nekem és anyukámnak magázni kell egy vérrokont, de az egyik rokon szeretőjének és annak a lányának (nem is családtagok és csak pár hónapja jöttek) lehet tegezni.

2019. jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
97%
Ez csak akkor elfogadható ha ő is magáz. Ha tegez, én simán letegezném, ha rákérdez megmondanám nem vagyok már fiatal suhanc, nem szeretem a csendőrpertut.
2019. jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sok idősebb ember nem ismeri az illemet, nyomják a csendőrpertut. Köztük anyám is pl. Érdemes ilyenkor zsigerből visszategezni, és nem elvárni tőlük az illedelmes felajánlást, mert azt se tudják, hogy van ilyen.
2019. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
38%

"Após nem ismeri a tegezési etikettet?"


De, ismeri. A tegezést az idősebb ajánlhatja fel.

2019. jún. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!