Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Sokan vannak rosszban az...

Sokan vannak rosszban az anyóssal vélt és valós bűnök miatt, hosszútávon nem őrli fel az embert vagy a kapcsolatot? Vagy ez is csak a személyiségek erősségén múlik?

Figyelt kérdés

Tegnap a párom egy kicsit többet ivott, és kicsúszott a száján, hogy már hetek óta rágódik azon, hogy az anyukája azt mondta neki rólam, hogy túrkáltam ruhásszekrényében és a végrendeletét kerestem.


Eddig is tudtam, hogy az anyukája nem szeret engem, mert nincs egyetemi diplomám, sem semmilyen felsőfokú végzettségem, de dolgozom. Egy magán bölcsiben vagyok angol nyelvű kisgyermeknevelő, szabadidőmben pedig kisgyerekeket tanítok lovagolni.

De láthatóan diploma nélkül egy senki vagyok.

3 éve amikor elkezdtem randizni a párommal én őszintén mindent elmondtam neki, hogy utáltam a középsulit, lógtam, kb 1-es és 1,4-es voltam matekból, kirúgtak és estin fejeztem be az iskolát úgy ahogy. Később megjött az eszem, de jóval később.

De ezeket nem titkoltam előle, mert nagyon szerettem őt már akkor, és úgy gondoltam, hogy ezek tudatában majd ő eldönti, hogy kellek neki, vagy sem.

Neki kellettem, de az anyukája nem tudja elfogadni, hogy a mérnők fia egy iskolázatlan ősasszonyt választott maga mellé.


Folyamatosan képzem magam, és tényleg szívvel lélekkel szeretem azt amit csinálok.


Továbbá mint kiderült, elmarom a párom barátait...Én valóban nem vagyok egy nagyon szociális típus, zavarnak az emberek, de a párom akkor és oda megy amikor és ahová csak akar.

Tegnap is jött hozzánk egy frissen szakított barátja és már két napja mondtam a páromnak, hogy akkor én elmegyek futni, vagy úszodába, hogy legyenek ők, pasik egymásközt. De neki sincsen egy hű de nagy barátiköre. Van 3,4 megbízható közeli barátja és ennyi. Nekem szintén.


De nagyon sokat kirándulunk együtt, sportolunk, utazunk, szóval nem vagyok egy penészvirág.

Igazából nem tudom miért írtam ezt ki...végig sírtam az éjszakát, jól esett kiírni magamból.

Soha nem volt célom, hogy elszakítsam a páromat az anyukájától, de ő sem volt egy mamapicifiacskája, csak 29 éves korunkig mind a ketten otthon laktunk, és jó volt végre elköltözni a saját életünkbe. Ezt nehezen viseli az anyukája, és láthatóan én vagyok az oka egy családszakadásnak.

Alapjáraton egy minden rosszat magáról lepergető ember vagyok, de ez most rosszul érintett.


2019. júl. 1. 07:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Nyugodj meg,anyósodnak senki se lenne jó,még ha 5 diplomája lenne akkor se.

Az ellenszenv valódi okát pedig kitaláltad magadtól is.

A többi rajtad és párodon áll...

2019. júl. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Erre is igaz, hogy a "másik nő" csak akkor tud betolakodni a kapcsolatba, ha eleve nem erős, és a férjed inkább őt választja.

Az ő anyja. Neki kell leállítania, és kiállnia melletted. Ezen múlik, hogy a kapcsolatotok mennyire tudja anyós szétverni.

2019. júl. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Sz@rd már le, hogy Anyuka mit mond! Én hatosztályos gimnáziumba jártam nappali tagozaton természetesen, és jó voltam matekból, de hadd ne mondjam, sajnálom, hogy akkor nem lógtam végig a sulit.

Ha szereted a munkádat, csináld! A hivatásod nagy valószínűséggel, mindig a hivatásod lesz, mivel szereted, de a párod, ha ilyen töketlen, nem biztos, hogy a párod marad, aminek egyenes következménye, hogy az anyósod sem biztos, hogy az anyósod marad.

Hihetetlen, hogy ilyen unintelligens emberek vannak negyven felett. Ez is annak a jele, hogy az emberség, az empátia, de még az ész vagy a műveltség sem biztos, hogy diploma kérdése. (Mondom ezt úgy, hogy több felsőfokú végzettségem van.)

2019. júl. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Pároddal el is tudta hitetni anyukája, hogy tényleg "azpért kutattál a ruhásszekrényben"?

Én sose értettem az ilyen mentalitást, hogy papír alapján, vagy iskolai teljesítmény figyelembevételével válasszunk társat.

2019. júl. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Némelyik anyós egyszerűem borzalmas, kritikán aluli. És hidd el ez nem az iskolázottságról, a diplomáról szól, hanem az ő szemében te vagy az a "némber" aki elvette tőle a pici fiacskáját. Tojd le, hogy mit mond, mint csinál, amíg a férjeddel ti jól megvagytok. Nekem az anyósom szuper nő, sajna nekem az anyám volt ez a típus,nem bírta elfogadni, hogy férjhez megyek, elköltözök tőle,és minden eszközt bevetett, csakhogy elálljak az esküvőtől. Persze nem sikerült neki, 19 éve vagyunk együtt a férjemmel, és ezzel csak azt érte el anyám, hogy nem tudom sem szeretni, sem tisztelni, egy életre szóló falat húzott közénk, nem is hiányzik, ha nem látom hónapokig sem. EGyszóval ne foglalkozz a hülye anyósoddal!
2019. júl. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Nyitókérdésedre válaszolva: megterheli a kapcsolatot az ilyen konfliktus. Függetlenül attól, hogy kinek mennyiben van igaza, és a középen álló (őrlődő) férfi hogy reagálja le.


Itt konkrétan anyósod igencsak rosszindulatú, ebben egyetértek veled.


Ettől függetlenül az okozhat kettőtök között is konfliktust, hogyha téged zavar a párod minden barátja, rokona, ismerőse. Azzal semmi baj nincs, ha elmész futni, amíg a párod beszélget otthon a barátjával. Ha viszont soha sehová nem mész vele, ahová titeket, mint párt (hosszabb távon: mint családot) hívnak, akkor ez nem lesz igazi család. Ha nem is mindig mindenhová, de az a szerencsés, ha a pár tagjai ÁLTALÁBAN együtt mennek barátokhoz, ismerősökhöz, rokonokhoz. Ha az egyik fél notóriusan kivonja magát ebből, akkor arra rámehet a kapcsolat, csak jelzem!

2019. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk fordítva van. Nekem szakmám van, anyósom férjemet csak 8 osztályig engedte. Ezzel ellentétben kitűnő munkás és szereti amit csinál. Anyós szerint pedig nekem kényelmes volt, mert nem kezdtem 15 évesen dolgozni.

Hidd el nem a végzettséged miatt utál. Van aki pusztán ilyen és bele van rögződve, hogy a menyemet utálni kell. Vagy azért mert össze költözött veled a fia. Le kell tojni. De ha a párod nem áll ki melletted, nem lesz hosszú jövője a kapcsolatnak.

2019. júl. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
62%
Én anyám sem kedveli a feleségemet, az érzés pedig kölcsönös. Viszont nagyon egyszerű a dolog, mindig a feleségem mellett állok ki, és ezt már anyám is megtanulta.
2019. júl. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem utalom az anyosom de vannak huzasai es egyre jobban örülök ha nem kell latnom.

Ugyanez apossal.


A ferjem nem mindig all ki mellettem ezert sokszor van vita miattuk.

Mint tegnap elött mar valasrol is szo volt.


Nehez velük,a ferjem kisfikent kezelik

ö meg nem mer a sarkara allni

De egyet megfogadtam

Innentöl fogva en ugynolyan leszek vele mint amilyen en velem

En se fogok kiallni erte,nem fogom megvedeni sem megerteni

Aztan vagy rajön milyen erzes volt evekig nekem

vagy elvalunk

Egyebkent szeretjük egymast es semmi gond köztünk

a szülei miatt szoktunk inkabb vitazni...


Szoval nem akarom ez miatt eldobni

A harc hát legyen harc!!!

Nem adom meg az elvezetet az anyjanak h elengedem a fiat

ha a ferjem eszhezter nagyokat fog nèzni

ha nem akkor nem kàr érte😃

2019. júl. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A párom folyton megvéd, kiáll mellettem, de akkor is elszomorító ez a helyzet. Ő rágódik, én rágódom...persze meg tudjuk beszélni de számomra érthetetlen, hogy miért kell így lennie? Nincs póráz a párom nyakán, hogy nem mehet az anyujához. Akkor megy amikor csak akar, csak mostanában már egyre kevesebbszer akar.
2019. júl. 1. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!