Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos a félelmem, ha az...

Jogos a félelmem, ha az anyósom úgy érzem túl "lelkes" az unoka miatt?

Figyelt kérdés
A férjemmel ketten élünk, az édesanyja messzebb lakik. A férjem német és mi is Németországban élünk. Anyós már sokszor hangoztatta, hogy mennyire szeretne egy unokát, és amikor bejelentettük, azóta csak erről tud beszélni. Hozzánk is akar költözni pár hétre, ha megszületett a baba. Anyóssal semmi problémám nincs és örülök, hogy szeretne segíteni, mert biztos nem lesz könnyű a szülés után. Anyósom felnevelt már két gyereket, de nagyon úgy tűnik, hogy mindenbe bele akar szólni. Folyamatosan faggat, hogy mik a terveim, ha megszületik a gyerek és ontja magából a tanácsokat. Nem szeretném letörni a lelkesedését, de azt se szeretném, hogy mindenbe beleszóljon. Szeretnék találni valami egyensúlyt, de nem tudom hogy mondjam meg. A férjemmel beszéltem erről, ő azt mondta beszél vele. Nem szeretném azt se, ha az anyósom félrértene, nem szeretném megbántani. Szegény nagyon magányos, mióta a férje meghalt és szeretném, ha az életünk része lenne ő is. Néha arra gondolok, hogy csak én reagálom túl. Nem tudom mit tegyek.
2019. júl. 6. 18:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Egyelőre semmit nem kell tenned.

A hídon akkor kell átmenni, ha odaértünk.

Majd ha lesz olyasmi ami akkor és ott nem tetszik, akkor emberi hangon szépen elmeséled neki, a saját álláspontodat az aktuális kérdésről.

Előre nem kell ezt túlizgulni!

2019. júl. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is akkor kell lereagálni, amikor már lesz mit (akkor viszont le kell), higgadtan, emberi hangon. Azt nem szabad megvárni, amíg gyűlik-gyűlik a feszültség. Természetesen még most nem ez az időszak van.
2019. júl. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

"Folyamatosan faggat, hogy mik a terveim, ha megszületik a gyerek"


itt a lényeg. előre beszéld meg vele, h kinek mi a szerepe...

2019. júl. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Ez mind ertheto figyelembe veve h anyos egyedul van. Elete uj ertelme less az unoka,en talan bealdoznam a komfort zonamat es engednem hagy elvezze a kisunokat,okosan kell csinalni es mindenkinek Jo lesz! :)
2019. júl. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem beszéld/értesd meg vele, hogy mindenféle jotanácsot szivesen meghallgatsz, de a döntés MINDIG!! a férjed és te feladata/felelösége lesz.
2019. júl. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%

Anyós más korosztály, más világban nőtt fel. Azóta sok minden változott, fejlődött, sok mindent tudományos szempontból is reformoknak vetettek alá. Ő neki kell elfogadnia a fejlődést, nem pedig erőszakosan mantrázni a régi elavult nézeteket.

Akik itt azt írják, hogy szeretetből meg szokásokból mondják anyósék a sok blődséget, ők remélem tisztában vannak azzal, hogy mivel benyalnak anyósnak a jó viszony érdekében, ezért a régi és káros "tudással" gondozzák a gyereküket?!

Kérdező! Semmi tanácsot sem kell megfogadnod. Inkább, ha anyós érdeklődik, ajánl neki konkrét cicceket, tudományos oldalakról. Olvasson, fejlődjön, haladjon a korral.

2019. júl. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Na Jo,akkor en kerek elnezest hogy torekszem a Jo csaladi viszonyokra (sikerrel) es h mertem ilyen tanacsot adni. Csinald amit a 6-os mond,mond meg a mamanak h "en magatol semmi tanacsot nem kell h megfogadjak" es h ne mantrazza neked a "regi elavult nezeteket" es h te nem fogod "regi es Karos tudassal gondozni a gyermekedet" Nem annyira neked szol ez a valasz,inkabb csak tukrot tartok a 6-osnak....sztem ne halgass ra.
2019. júl. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Andizsuzsi ***** válasza:
77%

"a régi és káros "tudással" gondozzák a gyereküket"


Azért valahogy csak túlélte kérdező férje azt a rettenetes kőkorszakot.

2019. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%

6-os vagyok.

Kedves 7-es! Gondolom te is pincsi kutya módjára nyaltál be anyósodnak. Sajnállak.

Hát képzeld el, én pont azt csináltam, amit leírtam és jéé, jóban vagyok anyósommal, sőt! Elolvasta, amit az orra alá dugtam, és belátta, hogy valóban mai világ már más! Érdekes! Az anyós is ugyanúgy felveheti a ritmust, alkalmazkodhat! Miért kéne a menynek behódolni? Jó lenne ha végre eltűnne ez az anyós - sztereotípia, mely szerint anyós felnevelt x gyereket, akkor már mindent jobban tud... Nem! Semmit sem tud jobban, azt tudja csak, amit ő maga csinált!

2019. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem mindenképp jelezd anyósodnak, hogy alkalomadtán jól fog esni a segítsége, ill. ha kételyeid lesznek, akkor kíváncsi leszel a véleményére, de megvan a magad (ill. férjeddel együtt a magatok) elképzelése, hogy mit, hogyan akarsz csinálni. És kéred, hogy amiben kialakult elképzelésetek van, abba ne szóljon bele, hisz a ti kettőtök felelőssége, hogyan nevelitek a gyereket.

Viszont az engedd, hogy sokat lehessen az unokájával pusztán játszani, vagyis az együttlét öröméért. Ez egyrészt biztos jól fog neki esni, másrészt ilyenkor könnyebben tudsz pl. házimunkát végezni.

2019. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!