Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szokásos probléma, de zavar,...

Szokásos probléma, de zavar, miként lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Párom és annak szüleiről van szó, (ő a női oldal :))


Arról lenne szó hogy páromat mindig kifigurázzák, soha semmi nem jó úgy ahogyan csinálja/csináljuk. Mondjuk engem ez nem zavar, viszont az igen hogy páromnak mindig, akár boldog pillanatában is lehuzzák. Pedig ok nincs igazán rá. Most pl esküvő van terítéken, jövőre lenne, nagy boldogan nézegeti a ruhákat, kérdezi az anyját is pl.. Erre valami harmadrangu rokon meghalt (vegelgyengulesben) simán beszolt olyat hogy nem kéne elhalasztani? mert valaki meghalt a családban. Meg ha a nagyszülők lettek volna vagy valami, de nem.


De sorolhatnank, munkahelyváltas pl, gyárból irodába, erre folyamatosan azt kapta úgy sem tudod azt csinálni... Ott figyelni kell stb. Azóta is ott dolgozik. De az élet bármely területéről van szó, nem veszesen, de a szurkalodas ott van mindig. Igazából semmi nem jó, pedig lett már beszélve a fejével.


A furcsa az ott a batyus bármit csinál jó, hitelek hada, rossz párkapcsolat, 1 gyerek, de annak szerencsétlennek minden baja van (sok pszihologiai baj), a nemtorodomsegbol fakadóan.


Volt mikor beszoltam az anyának ezért, de lerazott azzal:egyke vagyok nem tudom milyen mikor valakinek testvére van.


Ezzel le is zártam a vitát mert, beszoltam volna olyat hogy leborul a székről.


Arról nem is beszélve hogy az én anyám is tudja milyen, de még nagy találkozásra nem került sor. Ismerve őt, ott nem lesz boldog mosolygós családi idill.


Tanácstalanságot érzek, mert jó lenne ha tartana egy szintet az egész, de elengedni a fülem mellett még nem tudom.. Kulon élünk már stb, de akkor is ott a tüske, és ha nem változik én megmondom páromnak hogy hozzájuk többet nem megyek. Pont az anyja miatt..



2019. júl. 8. 07:45
 1/6 acelsziv ***** válasza:
87%
Nem kell velük kapcsolatot tartani, pláne bevonni őket belső dolgaitokba. A feleséged minek dugja oda a fejét ahol csak pofont kap simogatás helyett?
2019. júl. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Erre a legjobb nevelés az, ha hagyjátok, hogy elmondják a mondokájukat, aztán kb. ilyen választ adtok "jólvan apuka/anyuka, meghallgattam". Persze kicsit fájhat nekik, hogy ha szurkálódásaikat szúnyogcsípésnél is jelentéktelenebbként kezelitek, de ez meg jár nekik. Ha komolyan megsértődnek, akkor simcs semmi gond, ha náluk vagytok ti mentek haza tök nyugisan, ha meg ők nálatok, akkor meg őket nem tartóztatjátok, nyugisak maradtok.
2019. júl. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Itt a párod lenne a kulcs. Ő miért tűri, hogy lehúzzák, folyton negatív kritikát mondjanak rá? Miért van mégis a seggükben, miért avatja be őket az életetek minden részletébe?
2019. júl. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Szerencsétlen hölgy egész életében ezt hallgatta a szüleitől. Kész csoda, ha van önbecsülése, önbizalma!


Kérdező, párod hogyan reagálja ezeket le, ha utólag, kettesben szóba hozod? Ő is átlátja, milyen mérgezőek a szülei? Mert ez lenne a legelső lépés.

A második pedig az, hogy elhiggye, te jót akarsz neki, és te értékes, okos, talpraesett embernek tartod. Kérd, hogy szülei helyett csak veled ossza meg örömeit, gondjait, élete történéseit. Pl. az esküvőt(beleértve a ruhát is) úgy kéne szervezni, hogy ne legyenek bevonva a szülei, akkor nem tudnák kritizálni. Hasonlóan, egy munkahelyváltást sem kell elmondani, ha ugyanoda jár dolgozni.

Közös döntéseket te jelentsél be nekik, hogy veled vitatkozzanak, ha mernek. Éreztesd, hogy aki a párod döntését kritizálja, az veled is szembe kerül.

Az esküvő elhalasztása is abszurd fölvetés: MÁR MEGHALT az szóban forgó személy, az esküvőt pedig JÖVŐRE tervezitek. Tehát kb. egy év (sőt szerintem több, mint egy év) eltelik a két esemény között. Még a nagyszülő, sőt, a szülő halála esetén is megfelelne ez az illemszabályoknak! Világos, hogy anyukája csak ürügyet keresett arra, miért nem kéne a lányának férjhez mennie, nehogy boldog legyen, akit ő boldogtalannak akar látni; ill. nehogy kimeneküljön a ketrecből az áldozat, mert akkor nem tudja kin gyakorolni szadista hajlamait.


Tipikus mérgező szülő!

Van egy ilyen című könyv (Mérgező szülők). Ha párod nyitott erre, érdemes lenne megvenned és közösen elolvasnotok!

Mindazonáltal az esküvőig semmiképp se mondj olyat, hogy te nem mész többet párod szüleihez. Inkább menj vele, és állj melléje mindig, ha kritizálják.

2019. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%
Válaszolók! Én ugyan ilyen családból jövök, mint az említett nő! Hát persze, hogy nem fordít hátat, mivel a szülei! Ha idiótán is viselkednek a szülei, akkor is egyértelmű a feltétel nélküli szeretet. És a családja is szeretik őt, csak rohadt idióta a felfogásuk. Nagyon nehéz ügy!
2019. júl. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Így igaz, szereti őket hisz a szülei. Rapszodikus az egész, mert vannak hetek talán hónapok is mikor nincs probléma. Jellemzően felületes dolgok forognak, de aztán újból elofordul, és megint megvan a baj. Ezt próbálom tudatosítani a páromnak, hogy ne essen neki rosszul.


Nekem olyan az egész mintha szeretnék csak épp teljesen eletkeptelennek tartanák. Csak az a baj hogy a bátyja meg tényleg elszur mindent, ahhoz meg aszisztalnak is... Ezért is olyan a srác amilyen, soha semmi nem volt baj... De sorolhatnank a lozungokat, majd ha gyerek lesz akkor nem lesz pénzünk meg ez-az-amaz, mintha védenie kéne a batyus sz&ros gatyájat, vagy indokot gyártani neki miért nehéz.


Mondjuk az ha lesz egyszer gyerek/unoka, és lelkileg bántani fogja nem állok jót magamért.. Mert utána az unokát, max femykepről látja..

2019. júl. 9. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!