Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan legyek jóban a bekattan...

Hogyan legyek jóban a bekattant anyóssal?

Figyelt kérdés
Fél éve vagyunk együtt a párommal es kezdem unni a dragalatos anyost. Velem eddig nem viselkedett egyik parom anyja se ilyen lenezoen. A helyzet az, hogy az elejetol fogva megadtam neki a tiszteletet, sot meg most is de o meg se probalt megismerni es a kommunikaciot se fogadja. A parommal most rosszba van, alig beszelnek mert anyosnak van ket kicsi gyereke es a paromra akarta sozni azt hogy elvigye oket ide-oda, viszont a parom aznapra programot szervezett igy nem tudta. Es ezert az anyja nem vette fel neki meg a telefont sem. Mikor kulon koltozott a kedvesem akkor az asszony ram akart tukmalni egy munkat,elfogadtam a szamot de nem hivtam fel ugyan is nekem nem szakmam es nem is akartam volna ott dolgozni. Tehat nem az o akarata ervenyesult es a parom szerint ram ezert haragszik. Oszinten a szemkontaktust se merem vele felvenni mert lenezoen nez, mintha egy cafka vagy veresrongy lennek. Elvileg az elozo leanyzot meg jobban utalta is, ugyan is a fianak megmondta hogy dobja ki. Csaladi osszejovetelkor, max a ket kicsi, a parom, a parom keresztapja es az unokatestvere parja, mamaja szol hozzam. Az edesapja lapit, neki se tetszik elvileg ez a helyzet. Nekem a legkinosabb ugyan is 3-4 orat vegig ulni csendben ugy hogy ugy erzem nem kedvelnek rossz erzes. Na meg az unokatestvere se szinlel. Az edesapja attol fel hogy emiatt koztunk baj lehet, mert szerinte a fiahoz illo vagyok es sokszor kerdez is felollem. De mar ott tartok hogy lassan nem is jarok oda, foleg hogy a kapcsolatunk elejen az edesanya az ex baratno nevet akasztotta ram. Ugy vagyok vele adok eselyt ennek, de mit kene tennem? Szuletesnapjara adtam mar neki viragot is..a parom is beszelt errol a kinos helyzetrol vele..Eddigi anyosok kedveltek engem, es en is oket pedig idosebbek voltak 10-15 evvel ettol az asszonytol.

2019. júl. 14. 23:49
 1/10 anonim válasza:
80%
Legyél tündér, ne menj bele a játékba. Te gyere ki mindig ártatlanul a dologból, párod is lássa, hogy te nem konfrontálódsz. Viszont mutasd ki, hogyha az anyós megbántott (nem a mű hiszti, csak látszódjon az arcodon, hogy rosszúl esik), mikor a párod rád néz. Ezt párszor eljátsza az anyós, hogy megsért..., és a párod ki kell hogy álljon melletted. A természetével nem tudsz mit kezdeni, idő és türelem, és jobb lehet a kapcsolat. Még csak fél éve vagytok együtt, talán nem hiszi hogy komoly a kapcsolat, idővel be kell látnia. Amennyiben nem oldódik meg évente 1x találkozzatok, ha szükséges; ha nem tud viselkedni ne várja el hogy majd átmész jópofizni.
2019. júl. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet, viszont utálom az álszentséget. De lehet hogy ezzel a stratégiával a párom szemében is nőnek, és belátná mindenki hogy én törtem magam. Arra az opcióra is gondoltam hogy mivel én valamelyest normálisabban nézek ki félti a fiát hogy megbántom,megcsalom mert az elöző csaj megcsalta, és elvileg az anyja buktatta le. De ez is milyen már, saját dolgával törödne inkább. Még csak nem is egy városba laktak. Felnőtt fia van nem tizenéves már had élje a saját életét. De hogy még a telefont se képes felvenni egy pitiáner ügy miatt.
2019. júl. 15. 01:23
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez a kismilliomodik "hogyan legyek jóban az anyósommal" kérdés. Ez egy tévhit! Nem KELL vele jóban lenni. Nem kell játszmázni, az lenne neki a legnagyobb büntetés ha élnéd az életed a saját szád íze szerint és még élveznéd is. Nem kell őt figyelembe venni, a kapcsolatot tartani se muszáj. Ha jóban vagytok az azt jelenti, hogy sok mindenről tudni fog. Szeretnéd ezt?
2019. júl. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
19%

1-es vagyok:

Ez nem álszentség ez az egyetlen járható út, ha valaha normális kapcsolatot szeretnél vele. Mert ha beleállsz, sose lesz béke; esetleg egy idő után észreveszi magát, mondja neki más is, hogy túlzásba viszi. A másik oldalról a kapcsolatod nem romlik meg, mert te igyekszel, ezt értékelnie kell a párodnak; és ha megbánt párszor ki kell állnia melletted. Nálunk nem volt ennyire rossz a helyzet, de amióta párom beszélt az anyukájával ( nem kértem rá), azóta jó a kapcsolat. Hozzátartozik sztem az is, hogy rám féltékeny volt, mert szep nő vagyok. Én inkább női írigységnek mondanám, ami nálunk volt. De már sok éve együtt vagyunk, és igyekezett ő is az utóbbi időben. Én a múlton egyből túltettem magam (habár ő nem kifejezetten volt gonosz velem, de voltak problémák), így valóban jó kapcsolatunk lehet, nem csak egymás megtűrése.

2019. júl. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 piroska és a farkas ***** válasza:
51%
Szerintem pedig nyugodtan nézd semmibe. Ahol Téged annak néznek, ott neked sem kell jópofiznod. Köszönni sem kell. Szinte biztos vagyok abban, h azt hiszi, nem mered megtenni. Hàt merd! Beszélgess a többiekkel, rà még rànézni sem kell.
2019. júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Anyosod max a ferjed edesanyja.

"A kapcsolatunk elejen...", de fel eve vagytok egyutt. Akkor most hol tartatok, ha nem az elejen?

Nem is kellene odajarogatnod, egyreszt mert nyilvanvaloan nem kedvelnek teged, masreszt meg minek? Egy nehany honapos kapcsolatban en nem jarkalnek gyakran a parom szuleihez.

2019. júl. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem mondd meg a párodnak hogy nagyon bántó az anyja viselkedése. Te nem tettél rosszat.

Többször is mondd el neki, amikor szóba jön az anyja téma.

Majd amikor megsért megint, megmondod, hogy te mindent megtettél a jó viszony érdekében de semmi se elég.

Nem lesz jobb a kapcsolatotok mert az anyja utál téged ok nélkül.

Te nem akarsz többet hozzájuk járni. Majd- maaajd, csak akkor ha az anyja megbánja és bocsánatot kér.


Ha felhozza hogy menjetek már, csak az anyja blablabla megint elregéled neki miket csinált az anyja és minden barátnőjével így viselkedett.

Ne téged hibáztasson. Az anyja a kibírhatatlan.


Nekem bevált. Azóta nem kell járnom a vén tyúkhoz, a párom is megérti...az anyja pedig már kezdi bánni hogy úgy viselkedett. Próbálkozna helyrehozni.

2019. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Ha ilyen anyós vagy bármi más rokon lenne a családomban akkor egyszerűen nem találkoznék vele. Ahol ő ott van én oda nem mennék!

Nem fogok undorítóan viselkedő embereknek jópofizni.

Ha a párom emiatt megorrol rám , akkor mehet fixre az anyjához lakni mert többé nem a párom. Pont.

2019. júl. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek, el is dontottem. Nem jarok hozzajuk, harag van harag nincs en innenstol nem jo pofizok. Ha meg a parom megharagszik bujjon vissza az anyja szoknyaja ala. A parom szerint csak en kepzelem az anyjat gonosznak. Sajnos ilyenek a ferfiak, persze nem mind.
2019. júl. 23. 01:49
 10/10 A kérdező kommentje:
6-os igazad van, nem is szivesen jarogatok oda. Nem is akarok, de a kedvesem szerint ha nem megyek akkor meg az lesz a baj fokepp amikor valami csaladi unnepseg van. Kaptam mar egy nehany megjegyzest mikor nem mentem. De innenstol nem erdekel, haragudjanak meg. Nem a draga anyjahoz megyek majd felesegul vagy szulok neki gyerkemet. De meg azt is kinezem hogy emiatt lesz balhe.
2019. júl. 23. 01:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!