Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy kezdjek neki a családfa-k...

Hogy kezdjek neki a családfa-kutatásnak?

Figyelt kérdés

2019. aug. 3. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Keresd össze a nagyszüleid születési anyakönvi kivonatát, abból meg lehet tudni a szüleik nevét.

Ahol kutatni akarsz (levéltárt, internet) nmegkeresed ezek házasságkötését, a többi gyerekük születését, az ö születési bejegyzését - és ott megint egy generációval korábbi szülöket tudsz megtalálni.

Ezt addig folytatod, amíg kedved van, illetve, az anykönyvezés kezdetéig mehetsz vissza.

2019. aug. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Először kérdezd meg az idősebb családtagjaidat, hány náluk korábbi generációhoz tartozó ősnek tudják a pontos születési adatait (idő, hely, ha 1895 előtti, akkor vallási felekezet). Általában egy-két generációval korábbi adatokat még gond nélkül meg tudnak mondani. Utána regisztrálsz a familysearch.org oldalon, és rákeresel azokra az anyakönyvi oldalakra, ahol a kapott adatok találhatók. Én például tudtam, hogy dédnagymamám 1897 július 3-án született. Megkerestem a keresztelési anyakönyvben, ott benne volt a szülei neve. Azt tudtam még, hogy volt egy nővére, aki nála két évvel idősebb volt, tehát a házassági anyakönyvben 1895-től visszafelé kezdtem el keresgetni a két szülő házasságát. A házassági anyakönyvben ott volt mindkettőnek a neve, születési ideje vagy életkora, születési helye, a két házasulandónak a szülei, ez alapján visszakerestem az ő keresztelési anyakönyvüket, és így tovább. Az egésznek a sikere igazából azon múlik, hol mennyire pontosan vezették az anyakönyveket. Nekem volt olyan vonal, ahol pár nap alatt visszavezettem a 18. század közepéig, meg olyan is, ahol már a 19. század közepén elakadtam, mert származási helyhez lazán beírták az aktuális lakóhelyet, és bár az összes környező település anyakönyveit átnyálaztam, sehol nem találtam meg a szülőknek sem a házassági, sem a keresztelési anyakönyvét. Mondjuk lazán jöhettek akár az ország másik végéből is valami miatt, csak hát nagyon nehéz keresni, mert nagyon sok embernek volt ugyanaz a neve. Alig pár keresztnevet használtak.
2019. aug. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2


Az általad említett familysearch.org-on fellelhető adatokat kik és honnan tudták felvinni?

2019. aug. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2. világháború után az amerikai mormon egyház fényképezgette végig az egész világon az anyakönyveket. Az ő felvételeik vannak mikrofilmen az Országos Levéltárban is. Ők csinálták aztán a Familysearch oldalt is. Azóta folyamatosan frissítik.
2019. aug. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, nem vezetnek ki a nyomok az országból. Mi is elkezdtük a családfa kutatást, de sajnos elakadtunk többször is. Egyik ágon a mai Románia területéről származott egy ős, hiába mentünk oda és volt nagyon segítőkész mindenki, a templom régen leégett és elvesztek az 1900 előtti anyakönyvek. Másik ágon a Felvidékről van felmenő, ott meg a hivatalokban nem nagyon akartak segíteni... végülis sikerült felfedezni ősöket, mert nemesi címet viselt a család és többször felbukkantak nevek a történelem során, de a 19. század után nagyon nehezen megtalálhatóak az iratok a fenti problémák miatt.
2019. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 A felvidéki anyakönyveket megtalálod a familysearch.org oldalon. Mivel a mormonok a felvételeket az 50-es években készítették, a települések szlovák nevére kell keresni. Maguk az anyakönyvek utána már színmagyarok. Nekem felvidéki származású apai részről mindenki, simán visszakövettem a legtöbb vonalon a 17. századig, pedig sima földművesek voltak.
2019. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!