Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy derítsem ki a múltat?

Hogy derítsem ki a múltat?

Figyelt kérdés
A dédnagyapám 1887-ben született és 1981-ben halt meg. Én nem láthattam őt mert 2002-ben születtem. De nagyanyám mesélt róla. A nagyanyám azt mondta hogy ő soha nem hallotta hogy háborúról mesélt volna pedig a dédnagyapán az első és a második világháborút is megélte. És azt nem értjük hogy ő hogy nem volt katona egyik háború alatt sem. Vagy volt katona de nem mesélte el mert nem akarta. Ezt nem tudjuk. De ki szeretnénk legalább azt deríteni hogy volt e katona illetve ha volt akkor hol szolgált ha nem akkor meg hogy úszhatta meg a besorozást. Mamám állítása szerint a testvérei sem meséltek erről soha semmit. Egy ember van aki lehet tud valamit mert rokonunk őt majd meg is kérdezzük de ez még kevés. Esetleg valami papírokat megőriztek e valahol vagy hogy hogy lehetne legalább megpróbálni ezt.

2019. aug. 31. 15:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja egyébként sok gyereke volt. Lehet hogy emiatt nem vitték el katonának?
2019. aug. 31. 15:22
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja egyébként sok gyereke volt. Lehet hogy emiatt nem vitték el katonának? De az első viláháború idején még nem volt vagy ha igen még nem sok gyereke.
2019. aug. 31. 15:24
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Öszintén szólva nem nagyon hiszem, hogy bárkinek is kedve lett volna a háborús szörnyüségekröl "mesélni", aki tényleg átélte, az elfelejteni akarta volna.

Ebböl egyáltalán nem derül ki, hogy nem lett volna katona!

Az azonban semmi esetre sem lett volna akadálya a katonáskodásnak, hogy sok gyereke volt - az akkoriban eleve megszokott dolog volt, másrészt meg nem érdekelt senkit.

Esetleg a levéltárban lehet keresgélni, hátha van listájuk a besorozott katonáktól, a háborús sebesültekröl, a visszatért katonákról, esetleg tábori levelek is létezhetnek.

2019. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Itt nézd meg, hátha


[link]


Esetleg a rokont kérdezzétek meg, nekem anno sokat segített egy idős rokon, aki mesélt azokról, akik már elhunytak, de ő még ismerte őket.

2019. aug. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Hadtörténeti levéltárból esetleg tudtok információt szerezni.

A születési ideje alapján én úgy gondolom, hogy a II. VH-ban már nem volt katona, 50 év fölöttieket nem tudom, mennyire soroztak be, lehet, hogy tévedek.

2019. aug. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%

"Öszintén szólva nem nagyon hiszem, hogy bárkinek is kedve lett volna a háborús szörnyüségekröl "mesélni", aki tényleg átélte, az elfelejteni akarta volna."


Jé.... ne volt a családodban világháborús katona? Ha lett volna, nem mondanál ilyet.


Nagybátyám, keresztapám, mostoha apám imádtak a háborúról mesélni.

2019. aug. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

"Jé.... ne volt a családodban világháborús katona? Ha lett volna, nem mondanál ilyet."


DE, VOLTAK!

Viszont nem akartak beszélni azokról az idökröl, mert el akarták felejteni, amennyire csak lehet.

2019. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azóta kiderítettem hogy özvegy volt 2 gyerekkel az I Vh idején. De nem biztos. Sajnis az évekkel nem vagyunk tisztában. De ha az első világháború allatt özvegy volt akkor lehet hogy azért nem sorozták be?
2019. szept. 1. 00:36
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen, akkor lehetséges. De több infót ki tudsz deríteni, ha a familysearch.org oldalra regisztrálsz és keresgélsz saját magad, én is ott kutatok, nagyon jó oldal!
2019. szept. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!