Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ezeknek a családneveknek...

Ezeknek a családneveknek ugyanaz az eredetük?

Figyelt kérdés

Petrovics, Petőfi, Petro/Petró, Petróczi, Péterfi?


És ezek szláv eredetűek? Megnéztem neten, és elvileg a Petrovicz (vagy vmi ilyesmi) névből vezethetők vissza, ami szláv eredetű, ugyanakkor találtam olyat is, hogy spanyol és olasz eredetű, a Pedro és a Pietro nevekből, amik szintén kb. hasonló logika alpján alakulhattak ki mint a Petró, ami kakukktojásnak tűnik nekem, mert a többiben a “fia vkninek” utalás egyértelműen ott van, de erről meg lemaradt. Ettől függetlenül szerintem is csak rövidítés és a Petrovics rövidebb formája, de érdekelnének mások vélemenyei is.

Túl sok információt nem találtam.



2019. szept. 17. 10:53
 1/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A Petró a Péter ukrán változata.
2019. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
52%
A görög Petrosz szóból erednek ezek a formák,amelyek bármely nyelvben fellelhetőek.
2019. szept. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy volt ilyen valóságban is, hogy „Pető fia”, de a híres Petőfi neve csak magyarizáció.
2019. szept. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pető fia: színész korában lett Petőfi. Ez gyakori volt abban a korban. Lásd Szellemfi, Liliomfi, Himfy, Gyulafi, „Vata fia János", Bánffy, Apafi, Lórántffy, Abafi stb. Apa-fia kapcsolatot jelez.
2019. szept. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, Petőfi Petrovicsból magyarosította a nevét, az öccse Petrovics István volt.
2019. szept. 17. 14:45
 6/7 A kérdező kommentje:
És a "ić" szláv nyelveknél kb. a "fi" utótagnak feleltethető meg, tehát ugyanazt jelenti a kettő.
2019. szept. 17. 14:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól tudod.
2019. szept. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!