Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan derítsem ki, hogy...

Hogyan derítsem ki, hogy adoptálva vagyok?

Figyelt kérdés
Már lassan 17 éves vagyok és már 11 éves korom óta úgy érzem mintha adoptálva lennék. Nincsen semmi olyan jellemzőm mint a szüleimnek és a nagyszüleimnek. Anyáék esküsznek rá, hogy nem vagyok adoptálva de bármikor kérdezem őket a születésemről terelik a témát. Kiskori képeim nincsenek csak olyan 5 éves koromtól, a testvéreimnek már a terhesség kezdetétől vannak képeik és amikor megkérdezem őket miért nincsenek azt mondjak, hogy elvesztették őket vagy a másik indok az, hogy akkor nem csináltak. Szerintetek adoptalva vagyok? Hogyan deríthatném ki?

2019. szept. 27. 12:49
1 2
 1/20 anonim válasza:
21%

=( Ez a fotós történettel és a tereléssel nagyon gyanús lett.


Szüleidnek küldenék - legfőképpen anyádnak - két nagy kiadós POFONT!

2019. szept. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Ez valami járvány a tinik között? Sehogy ne derítsd ki, ha a szüleid szeretetben nevelnek ők az igazi szüleid, függetlenül attól, hogy adoptáltak-e vagy sem. Ne bántsd meg őket azzal, hogy az "igazi" szüleidet kezded kutatni.
2019. szept. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Ha adoptálva vagy, mi változik meg? Nem fogok szeretni a családodat? Vagy ők téged?
2019. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
Most őszintén, mit számít hogy adoptáltak-e vagy sem? Ők felnevelnek szeretetben amit az esetleges igazi szüleid nem tettek meg, hanem inkább eldobtak maguktól.
2019. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%
Lassan 17 vagy, tehát elmehetsz diákmunkára. A két szülő+ gyerek DNS teszt kb. 90-100ezer Ft. Ha végleg nem hiszel nekik összegyűjtöd az árát és megcsináltatod titokban.
2019. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%

Kerdezz konkret dolgokat is pl. hogy anyatejes vagy tapszeres voltal-e, hasfajos siros baba vagy nyugis. Mi volt az elso szavad, mennyi idosen tanultal meg jarni stb. Attol meg hogy nincs kepuk, ezekre emlekezniuk kell.

De ha nem segitenek, akkor hasonlo kerdesekkel probalkozz a nagyszuleidnel vagy mas csaladtagoknal.

2019. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem hiszem, hogy örökbe fogadtak volna. Nekem barna hajú, barna szemű szülőkkel szőke a hajam, zöld a szemem. A képek elveszhettek költözéskor is. A legfontosabb pedig az, amit állítanak, hogy nem adoptáltak.

Örökbe fogadó szülő általában felkészíti a gyereket kiskorától, hogy tudja, hogy nem ők a vér szerinti szülei, pont ezért, hogy ne merüljenek fel ilyen kérdések, és bántás se érhesse őket. Egyébként sem attól szülő a szülő, hogy létrehozza, hanem attól, hogy ő neveli a gyereket.

18 éves kor alatt, ha a szüleid nem járulnak hozzá nem tudod kideríteni sehogy, még ha így is lenne.

2019. szept. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%
Én a helyedben, amikor nincsenek otthon, módszeresen elkezdenék kutatni a régi papírjaik, irataik között. Biztos van fiók, polc vagy szekrényrész, ahol vannak ilyenek. Ha megtalálnád a születési anyakönyvi kivonatod, vagy bármilyen gyanús okiratot, akkor már lenne a kezedben valami. Tudom, hogy nagyon nem szép dolog, de én ezt tenném.
2019. szept. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is kérdezősködj az felöl hogy anyatejes vagy tápszeres voltál sírós vagy nem és ezeket a kérdéseket tedd fel a nagyszüleidnek is..ezek olyan dolgok amiket az ember nem tud elfelejteni szóval egyezniük kell a válaszoknak ha nem vagy adoptálva mivel egy nagyszülő is tudja hogy az unoka tápszeres vagy anyatejes volt..illetve én is azt tudom még javasolni hogy az anyakönyvi kivonatod keresd meg ha lesz rá lehetőséged.. Ha nem találod a szüleid papírjai között akkor keresd szekrény mögött,fiók aljába,ruhák között,szekrény tetején,
2019. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%
Már megijedtem, hogy ma nem lesz egy tinédzser sem aki azt hiszi adoptálva van. Mi ez valami divat? hogy minden harmadik tini úgy érzi örökbefogadták?
2019. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!