Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi a véleményetek a Myheritage...

Mi a véleményetek a Myheritage oldalról. Ha csináltatok egy tesztet abból mit tudok meg? Tényleg lehet találni olyan rokonokat akikről azt sem tudom, hogy léteznek?

Figyelt kérdés
Láttam egy tesztet, de nem tudom, hogy kell értelmezni csak százalékokat látok.

2019. szept. 28. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Fölösleges pénzkidobás, semmit nem bizonyít, és ki tudja, mi lesz a dns mintáddal...
2019. szept. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Semmit nem tudsz meg, csak annyit, hoyg van benned X % középeurópai, Y % kaukázusi stb gén, ami nem mond semmit.

Így rokonokat garantálran nem találsz, mert sok millió embernek vannak ugyanilyen paraméterei.

2019. szept. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Te semmit nem tudsz meg, viszont a teszt eredményét magának megtartó cég hatalmas adathalmaz birtokába jut. Ezt az tán gyógyszergyárak felé értékesíti, azok meg olyan gyógyszereket fejlesztenek ki, amit majd te fogsz kifizetni.
2019. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Találhatsz ilyen rokonokat, de nagy szerencse kell hozzá. Pl. az, hogy adott rokon szintén regisztrálva legyem és az is kell, hogy ő is megcsináltassa a tesztet.

Magyart nehéz találni, mert kevesen csináltatják meg, így kevés minta van, amivel össze tudnák vetni.

2019. szept. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én DNS vizsgálat nélkül is találtam rokonokat csak kutatók anyakönyvi források alapján
2019. okt. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nekem már nem élnek nagyszüleim, mire elkezdett igazán érdekelni a téma, már nem tudtam kitől kérdezni a régiekről.

Megcsináltattam a tesztet, bár tudom, hogy aztán bármire felhasználhatják a kinyert adatokat.


Nekem kidobott egy volt iskolatársat, akivel harmad szintű unokatestvérek vagyunk és kiderült, hogy az ük-ük nagymamánk a közös. Az ő segítségével sikerült olyan családfát felállítanom, amiben a legkorábbi születés 1630 körüli, és találtam 4 nemest is egyenesági felmenőim között.

Nagyon örültem ezeknek az adatoknak, és amikor időm engedi, a levéltárban jobban utánanézek ezeknek a személyeknek.

Szóval nem teljesen haszontalan, de ha nem tudsz semerre elindulni az eredménnyel, akkor tényleg csak egy drága érdekesség magadról a DNS eredmény. Így még nem lehet milliomos nagybácsit találni. :-D

2019. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!