Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan tudnám kideríteni,...

Honnan tudnám kideríteni, hogy volt zsidó a családban?

Figyelt kérdés

Anyai ágról az egyik dédim elvileg zsidó volt. Szerbiában született, de keresztény férje volt. Pécsen házasodtak. Sose beszélt a múltjáról, honnan jött, ki ő, hol a családja stb.

Apai ágról is vannak árúlkodó jelek, pl a temetőben nyugvó női rokonok nevei pl Schmidt, Klein.


Hol tudnék bármit is kideríteni?

Mi nem vagyunk keresztények, engem meg se kereszteltek. De zsidó szokásokat se tartunk. "kikopott"...



2020. jan. 5. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Mi svábok vagyunk, olyan nevekkel is, hogy Schőn, meg Klein... Németországban is kismillió német él ilyen néven. Ha a családod tudja, hogy a dédid zsidó volt, minek kutakodsz még? Ha mégsem bírsz magaddal, kérj genetikai vizsgálathoz csomagot innen: [link]
2020. jan. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell keresni a halotti/házassági anyakönyvi bejegyzést, 1953. előtt ott bejegyezték a vallást. Hogy hol kell keresned, az attól függ, hogy mikor házasodtak. Magyarországon 1895.10.01-jétől van polgári anyakönyvezés, előtte egyházi anyakönyvekben lehet keresgélni. Javaslom, hogy itt kezd keresni: [link]

A regisztráció ingyenes, és több millió adat között keresgélhetsz.

Ha további kérdésed van, szívesen segítek, én már több mint 10 éve kutatom a családomat, sok trükköt begyűjtöttem már. Privátban is írhatsz.

2020. jan. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pécsi polgári anyakönyvek (1921-ig vannak): [link]


Ha ennél frissebb kell, azt a levéltárban tudod kikérni, házassági anyakönyvek jelenleg 1933-tól visszafelé kutathatók, halottik 1980-ig. (előző voltam)

2020. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Nem vagytok vallásosak, miért fontos hogy zsidó volt-e?
2020. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

13:48: például azért, mert ha a polgári anyakönyvezés előtti időre is ki akarja terjeszteni a kutatást, hiába keresi a dédi adatait mondjuk a Görögkeleti Szerb Egyház anyakönyveiben.

Vagy csak úgy.

2020. jan. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
valszeg volt
2020. ápr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!