Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehet hogy örököltem az...

Lehet hogy örököltem az öngyilkossági hajlamot?

Figyelt kérdés

Anyukámnak 17 éves korában volt egy komoly öngyilkossági kísérlete amibe majdnem bele is halt.

Apámnak nem volt de a mai napig gyakran hajtogatja de szerintem csak figyelemfelhívás miatt meg italozik is de akkor is sokat mondja.

Nem igazán tudok olyan embert mondani a családomban aki ne mondta volna már. Talán a keresztanyámat (anyám húgát).

Szüleim mentális betegek, anyám kényszerbeteg, és neurotikus, apám skizofrén és alkoholfüggő.


Nem hinném hogy a mai viszonyokban a szüleim bármit is tennének magukkal.


Én asperger szindrómás vagyok, és nagyon komoly öngyilkos gondolataim vannak viszont én soha az életben senkinek de tényleg senkinek nem beszéltem róla. Érzelmeket is nehezen mutatok ki. Borzasztó múltam van (tanárok bántottak általánosban), testi gondjaim is vannak és neten is félelembe vagyok tartva mert jópár idióta a semmiért rámszállt és már nem fejezhetem ki magam stb.. na mindegy..


Előbb utóbb én mindenképp meg szeretném tenni nem várom meg az öregkort, olyan 40-45 után már mindenképpen időszerű lesz. De most még nem akarom megtenni, de ha pl. kiderülne hogy rákos vagyok vagy valaki a szeretteim közül rákos és nézni kell az értelmetlen szenvedését, vagy -sokat vezetek- baleseteznék és levágnák valamimet, na ilyen esetekben megtenném most is.


De amúgy még “elvagyok” egyenlőre.


Lehetséges hogy a családomtól örököltem a hajlamot?


23/L


SZ



2020. jan. 28. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
bizony örökölhető, nálam már ketten hajtották végre és bennem is megvan, de ez nem jelenti azt, hogy egyszer meg is fogod tenni, vagy, hogy ez egyfajta kiváltság lenne számodra az átlaghoz képest
2020. jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem mondtam hogy kiváltság, szerintem szép is az amikor az ember megöregszik és unokái lesznek stb, de én tudatosan nem akarom továbbvinni magamat és nem igazán akarok 40 éves koromnál tovább élni.

Lehet hogy megtenném most is csak nem akarok fájdalmat okozni a szeretteimnek.


Egyébként akkor ők kitől örökölték?

2020. jan. 28. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Hát nagyobb az esélye mint a szüzességi fogadalom öröklésének.
2020. jan. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Neurotech ***** válasza:
35%
Hát figyu, ha nem a mai modern világban élnénk, a te dinasztiádat már megette volna az evolúció. Egyébként jól nézel ki? csak azért kérdezem mert az, hogy sikeres vagy e a párkapcsolatokban azért az eléggé befolyásolja, hogy mikor teszed meg, ha érdekel elmondom miért.
2020. jan. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a mintát tanultad, ez a természetes neked. Ha lelépnél otthonról és a saját lábadra állnál, más lenne a világképed is.
2020. jan. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

menj el pszichológushoz (pszichiáter?) a magad és a szüleid-nagyszüleid teljes kórképével. mint rengeteg más betegségre való hajlam, úgy a pszichés zavarok is öröklődhetnek.

nekem is a dédim szervált egy csini mániás depressziót vagy mit

2020. jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!