Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A familysearch-ön a halotti...

A familysearch-ön a halotti anyakönyveket miért csak 1907-ig lehet megnézni?

Figyelt kérdés
Pedig elvileg a 30 évvel ezelőtti halotti anyakönyvek már megtekinthetőek. Hol lehet megtalálni az 1907 utáni halotti anyakönyveket?
2020. márc. 4. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
Familysearchöt egy szektás keresztény gyülekezet üzemelteti. Az van fent amit a rendelkezésükre bocsájtanak. Nyilván sokan szóba sem állnak velük ezért hiányosak az adatbázisok. Én is pl 1730-1890 között született felmenőimet meg tudom találni de az azutániakról nem nagyon van fent semmi meg pl a csaladfám egyik ága kompletten hiányzik.
2020. márc. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Érdekes, én megtaláltam egészen 1970es évekig. De az tény hogy hiányos, sok falu adatai hiányoznak még
2020. márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

1. 30 évvel ezelőtti (pontosabban 180. utáni) anyakönyvet nem nézhetsz meg, csak anyakönyvi kivonatot kérhetsz ki egyenesági felmenődről az anyakönyvi hivataltól, ha tudod a helyet és az időpontot. Nem kutatószolgálat, tehát kikeresni nem fogják.

2. A fenti azért van, mert a FS-ön a levéltárban található anyakönyvi másodpéldányok vannak, amit nem mindenhol engedtek fotózni (pl. Pest megye, Zemplén megye); ráadásul ahol mondjuk az 1960-as években fotóztak, ott értelemszerűen a később keletkezett anyakönyveket már nem tudták.

3. Sok olyan film van, amik bár rendelkezésükre állnak, az oldalra még nem kerültek fel. Ezek is kerehetőek, csak kicsit macerásabb.

Ha elárulod a települést és az időszakot, amit keresel, akkor szívesen megnézem neked és ha megvan, megadom a linket. Lehet, hogy csak rosszul kerestél.

2020. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
jav.: 1980. utáni (bocsánat, csak menet közben lefagyott a böngészőm)
2020. márc. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!