Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol tudnám megnézni/végig...

Hol tudnám megnézni/végig követni a családfámat akár évszázadokra visszamenőleg? Könyvtárban milyen forrást használják? Milyen webhely van erre? Leírnátok mindent amit ezzel kapcsolatban tudtok?

Figyelt kérdés

2020. aug. 11. 02:01
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

familysearch.com-on próbálkozz. Én találtam dokumentumokat pl. Amerikába emigrált rokonról, illetve az egyik nagyszülőmnek halva született testvérének anyakönyvi kivonatát. Ha jól emlékszem, még sírfeliratokat is lehet találni, de ha nem, akár te magad is kimehetsz a temetőbe megnézni a születési dátumokat.



Ezenkívül érdemes még rokonoktól érdeklődni. Nekem egyik nagyanyám fejből lediktálta a fél családfát. Menj el levéltárakba, illetve nagyobb,pl. katolikus egyházaknál is lehet hogy találnál keresztleveleket.


Én sajnos az enyémmel még nem mentem túl messzire, mert nem is tettem túl nagy erőfeszítést érte, amíg még otthon laktam, de egyszer majd összeszedem magam, és utánajárok a dolgoknak.

2020. aug. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Én mint senki... semennyit nem értek ehhez. Hogy kezdjek neki?
2020. aug. 11. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Levéltár. Anyakönyvek

Sok sikert ez lesz vagy 2-3 ev ...

2020. aug. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
A familysearch.com kifejezetten erre való, gyakorlatilag az összese régi anyakönyv fenn van mikrofilmen, a képeket kell végigkeresni.
2020. aug. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Én familyserachön kikerestem az adatokat (név és évszám), aztán bementem a levéltárba és így könnyen meglett a keresett bejegyzés. A szülő neve minden minden születésnél ott van, így újabb keresés a familysearchön, majd újabb kör a levéltárban.

Így az 1700as évek közepéig jutottam vissza, az egyik ágon csak, a többségén az 1800as évek elejéig.

2020. aug. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is nemrég kezdtem neki de még csak az interneten kutatgattam azok alapján amiket nagyjából tudtam. Apai nagymamám -apai ágról- nemesi családból származott, így az ő családfája az 1700-as évek elejéig vissza van vezetve az utolsó szem rokonig, ezt meg is találtam. Ha különlegesebb vezetékneved van az is segíthet a kutatásban, pl apai nagymamám anyai ágának neve is kifejezetten elvisz egy határszéli településhez ahonnan származnak. Az interneten is már nagyon sok minden elérhető a levéltárakból.
2020. aug. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha még élnek idős rokonok, kérdezd meg az ő szüleik, nagyszüleik, ... nevét, születési, halálozási dátumát, vallási hovatartozását. (ha faluban éltek rokonaid, ott más idős emberek mindenkiről tudnak mondani valamit pl: nevek, vagy sírkövekről találhatsz dátumokat)


2. www.familysearch.org-ra regisztrálsz (mormon adatbázist itt éred el, születési / házassági / halotti ak-kat)


3. Familytree/tree menüben elkezdheted felvenni az embereket (ha ott szeretnéd megjeleníteni). Megéri oda vezetni, mert fel szokott ajánlani egyezéseket.


4/a. Search/Catalog menübe beütöd a falu / város nevét és odalapozol az adott anyakönyvben az 1. pontban megkérdezett dátumokra (ha nincs meg akkor addig lapozol még nem találod meg a neveket). Általában könyvezték a szülők nevét is, onnantól kezdve lépegethetsz egyre feljebb.

4/b Ha már indexelték az anyakönyvet, akkor simán rákereshetsz a Records menüben az adott illetőre.


Megjegyzések:

- 1895.10.01-től van polgári anyakönyvezés (Civil registration). Innentől kezdve a jelenlegi Magyarország határokon belül nem érhető el az egyházi anyakönyvezés (Church records). 1895 előtt csak egyházi felekezetenkénti anyakönyvezést találsz.


- Születési anyakönyvek esetében 100 év, a házassági 75 év után kutatható, a halottinál 30 év.


- Van hogy egy települést minden vagy csak egy részidőben egy másik településre könyveztek. www.arcanum.hu-n vagy adatbazisokonline.hu-n leírják hova könyvezték az adott települést adott időszakokban adott felekezetnek.


-Itt kutathatsz a gyászjelentések között: dspace.oszk.hu/handle/20.500.12346/663648


- Jó kutatást! Ha van kérdésed írj még!

2020. aug. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Anyakönyvezés pápai rendelet alapján 1563-tól van (wikipédia). Amelyik területen én kutatok, ott 1600-as évek vége, 1700-as évek elejéig tudok visszakeresni.


Levéltárakban egyéb dokumentumok is fenn vannak, mint bírósági eljárások, stb.


Nemesi levelek alapján is régebbre is lehet menni elvileg, de erről nem sokat tudok.


#7-es voltam.

2020. aug. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Aki kutatni akar a leendő rokonai után, gondoljon bele, fog e örülni, ha lesznek rokonai százával. Esetleg a fél város. Én visszahőköltem az elsőnél. Nem a rokonnal volt baj, én nem álltam készen a kapcsolatokra.
2020. okt. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es: nem ROKONOK után kutatnak, hanem ÖSÖK után!
2020. okt. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!