Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nyíregyházi anyakönyvi kivonat...

Nyíregyházi anyakönyvi kivonatok bővebben mint a Familysearch?

Figyelt kérdés
Familyseachön 1908-ig vannak fent adatok Nyíregyházáról, azonban valaki azt tanácsolta nekem, hogy kérdezzek utána családfakutató csoportokban (vagy akár itt), hogy nincs-e valakinek birtokában olyan adat, ami nincs fent online. Az írta, hogy volt, hogy az FS évekkel ezelőtt véletlenül pár napra nyilvánossá tette az összes adatbázisát, és néhány programozó gyorsan letöltötte azt. Van, akinek azért vannak adatai, mert valaki indexelte az adott települést pl az FS-nek, de az még nincs feltöltve. Van, aki önszorgalomból kijegyzetelt adatokat levéltárakból stb. szóval azt szeretném kérdezni, hogy nincsenek-e valakinek 1908 utáni nyíregyházi adatok? Vagy esetleg valami tanács, hogy hol tudnék ennek utánanézni? elég kezdőnek számítok még családfakutatás terén.

2020. okt. 23. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
A mormon intézet csinálja ezt nagyban, annak idején ők töltötték fel a mikrofilmjeiket a familysearch-re. Egy ismerősöm, aki anno a családfáját kutatta, őket kereste meg (akkor még a neten nem voltak fenn az adatok), be lehet jelentkezni, bemenni, és megnézni a mikrofilmjeiket. Amit kiválasztást, arról kérhetsz másolatot, annak idején csak a postaköltséget kellett fizetni érte.
2020. okt. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyíregyházáról nem készültek fényképfelvételek 1908 utáni időből, addig engedték fotózni az anyakönyveket (NEM kivonatokat), ha jól tudom.

Halotti és házassági anyakönyveket a levéltárban lehet kutatni. Halottit 1980-ig, házasságit 1933-ig (jövőre már lehet az 1934. évit is). Születési anyakönyvek nem kutathatók.

FB csoportok közül ezeket ajánlom mindenképpen, nagyon sok segítséget kaphatsz:

- [link]

- [link]

2020. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 2. írja a levéltár lehet a legjobb megoldás. Én voltam már. Nyitva tartási időben felhívod őket a honlapon/Google-n megadott telefonszámon, megmondod, melyik település mikori anyakönyvi kivonatára (születési, házassági, halotti?) van szükséged, és megbeszéltek egy időpontot. Mikor odamégy, a portás majd eligazít. A teremben kiviszik neked/ki lesznek készítve a kért évek anyakönyvi kivonatai, vaskos kiadványok, úgyhogy szánj elég időt az átnézésükre! Ha megtaláltad, amit kerestél, akkor kijegyzetelheted magadnak, fényképezni tilos.

A honlapjukon amúgy vannak digitalizált dokumentumok, érdemes szétnézni, bár anyakönyveket már csak adatvédelmi okokból sem nagyon fogsz online találni, szerintem.

2020. okt. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Ja, a honlap: [link]
2020. okt. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. okt. 24. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!