Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy deríthető ki, hogy...

Hogy deríthető ki, hogy voltak e esetleg roma felmenőim?

Figyelt kérdés

Balogh vagyok, de mindenki hófehér, és visszamenőleg is sok értelmiségi volt a családban, csak ugye a név.

Esetleg anyakönyvekből kiderülne?


2021. ápr. 5. 21:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Mi baj a Balogh névvel? Egyetlen embert sem ismerek, akinek ez a neve és roma lenne!


Egyetlen módon tudod kideríteni, ha végigkeresed az anyakönyveket levéltárakban, régen beírták az anyakönyvbe, ha valaki cigány származású volt.

2021. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Online megtalálható?
2021. ápr. 5. 22:06
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
többnyire a Balogh-ok nem cigányok. Statisztikailag sokkal nagyobb az esélye,hogy nincs ilyen felmenőd. Emberek nagytöbbsége kb az ükapa/anya szintig fogják tudni a felmenőket. Afelett azért nem egyszerű. 5. foktól feljebb meg már ritkaságszám,hogy valaki ismeri a felmenőit. A Balogh egy gyakori név. Nem valószínű,hogy sikerrel jársz.
2021. ápr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Nem csak cigányoknak van ilyen neve, szóval nem sok esély van rá, hogy az vagy.


Egyébként meg elkezdesz csinálni egy családfát, kezdheted a szülők, nagyszülők kikérdezésével.

2021. ápr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18%
Jó bolond vagy, hármas! Nem egy réti családot ismerek Balogh névvel...
2021. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is Balogh vagyok, egy cigány sincs azon az ágon a családban, pedig nem kicsi.

Ahogy előttem írták, levéltár (ha jól tudom, nincs online). A vezetéknevekkel egyébként óvatosan, gyakran félrevezetőek lehetnek. Az én nevemből se következtetné ki az ember azt, hogy jelentős részt sváb vagyok :D

2021. ápr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
DNS teszt.
2021. ápr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
OFF: a fordítottja:echte roma ember, Szabó vezetéknévvel. Nem a név a lényeg. ON
2021. ápr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%
A Balogh a leggyakoribb vezetéknevek között van, szóval ennyitől még nem leszel cigány. Ha a régi családi fotókon (ha vannak), dédszülőkig visszavezetve nem látsz erre nyomot, akkor szerintem felesleges keresgélni. Nagyon távoli rokonságnál, vagy messzi felmenőknél meg kb bármi lehet szinte akárkinek, névtől függetlenül.
2021. ápr. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
8-as: a DNS tesztekböl nem lehet megtudni, milyen nemzetiségü öseid voltak, csak lehúzás az egész, mert nincsenek "magyar", "roma", "szlovák", román" stb gének!
2021. ápr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!