Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Élnek ma Boleyn leszármazottak?

Élnek ma Boleyn leszármazottak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet kissé furcsa a kérdés, de engem mindig is érdekelt Boleyn Anna és Mary élete, szinte az összes dokut, sorozatot és filmet láttam róluk. Az lenne a kérdésem, hogy nekik vannak ma élő leszármazottaik? Azt tudom, hogy Annának egy gyermeke született, aki nem alapított családot, így az ő vérvonala kihalt, de Marynek több gyermeke is volt és egy ideig még kiadta a gyerekeinek a gyerekeit stb... Viszont róluk nem nagyon találtam semmi információt a nevükön kívűl. Engem igazából a ma élő leszármazottai (ha vannak) érdekelnének, aki esetleg tud róluk valamit, vagy valamilyen forrást, azt nagyon megköszönném, ha megosztaná:)

#Boleyn #Boleyn Anna #Boleyn lányok #Boleyn Mary #VII. Henrik
2021. ápr. 6. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Kik azok?
2021. ápr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl. az itt említett Benjamin Robert Joseph Craven, 9th Earl of Craven (born 13 June 1989)


[link]

2021. ápr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A 2. válaszolónak köszönöm☺️
2021. ápr. 6. 19:59
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
2. válaszoló. Ebben nincs benne, hogy ő Boleyn lenne. Honnan veszed?
2021. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
(angol) wikin Mary Boleyn lap megnyit- gyermekeit megkeres- tetszólegesnek adatlap megnyit- ésígytovább-ésígytovább
2021. ápr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A vezetéknevem Boley.. Az "n" betű elmaradt xD. Lehet én is valami leszármazott vagyok csak el hagytam az "n" betűt xdd
2021. ápr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

De mennyire, hogy élnek... itt van pl. egy leszármazási sor:


Mary Boleyn → Catherine Carey → Lettice Knollys → Robert Devereux → Frances Devereux → Jane Seymour → Charles Boyle → Richard Boyle → Charlotte Elizabeth Boyle → Dorothy Cavendish → Charles Cavendish-Bentinck → Charles William Frederick Cavendish-Bentinck → Nina Cecilia Cavendish-Bentinck → Elizabeth Bowes-Lyon → II. Erzsébet királynő.


Ebben az az érdekes, hogy amennyiben Catherine Carey valóban VIII. Henrik törvénytelen lánya volt (a történészek nem egyeznek meg ebben), akkor I. Erzsébet óta II. Erzsébet az első leszármazottja Henriknek, aki uralkodó lett.

Egyébként Marynek és sok leszármazottjának is igen sok gyereke volt, valszeg mostanra fél Anglia a leszármazottja. Vilmos herceg az anyján, Lady Dianán keresztül is az (Catherine Carey tizedik gyereke, Elizabeth Knollys által). Kate Middleton szintén Elizabeth Knollys leszármazottja.

Hilary Duff felmenői közt szintén ott van Catherine Carey.

2021. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!:)
2021. ápr. 8. 11:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet ismered ezt az oldalt akkor bocsi ha mégsem akkor sok információt találsz és kérdezhetsz is, hozzáértők, történészek válaszolnak.

[link]

2021. ápr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ismerem, de nem jutott eszembe, úgyhogy köszönöm! Körbe nézek ott is☺️
2021. ápr. 8. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!