Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha a dédanyám sváb volt,...

Ha a dédanyám sváb volt, akkor lényegében én is sváb vagyok?

Figyelt kérdés

2021. jún. 5. 23:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
23%
Nem, gyakorlatilag zsidó vagy.
2021. jún. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor 12,5%-ban vagy az. Én pl 75%-ban az vagyok, mert 4 nagyszülőmből 3 sváb volt, egy pedig magyar.
2021. jún. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
87%
Igen, részben sváb származású vagy, de azért eléggé elenyésző, ha minden más rokonod pl. magyar.
2021. jún. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
23%

Az én véleményem, hogy az vagy, aminek tartod magad.

A sváb magyarországi német, aki őrzi az örökségét, a sváb/német nyelvet, a sváb kultúrát. Te őrzöd?

Itt, Magyarországon az összlakosság 2,5%-a vallja magát svábnak, de kb. a 90%-ban van német vérvonal. Ez lehet zsidó, lehet tényleges sváb, lehet városlakó német, lehet erdélyi szász. Német gyökerekkel bírunk.

Erősebbek a szláv gyökerek, noha a kisebbségi statisztikák szerint kevesebben vallják magukat pl. szlováknak.


Azt hiszem, mind Kárpát-medencei magyar-mixek vagyunk.

(Bennem személy szerint a négy nagyszülőm származása alapján 3/4 rész felvidéki szlovák-, 1/4 rész lengyel származás van, a nevem meg török eredetű. Na, ezt rakják össze :D )


A költők-írók-irodalmárok szerint nyelvében él a nemzet.

Tessék, egy egyszerű teszt: Svábul tanultál beszélni édesanyádtól? Németül kérsz tőle egy szelet vajas kenyeret, vagy magyarul?


Szerintem sváb gyökerekkel bíró magyar vagy.

2021. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
65%

"az vagy, aminek tartod magad"


Ez akkora, de akkora hülyeség... Én ha amerikainak tartom magamat, akkor amerikai vagyok? Holott Mo.-n lakom, közöm nincs Amerikához...

2021. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
87%

14 “ Az én véleményem, hogy az vagy, aminek tartod magad.”


Hát genetikaliag nem..😀

2021. jún. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
26%

Figyelj az az igazság tényleg az vagy aminek vallod magad.


Ha itt éltél Magyarországon akkor mondhatod magad csak magyarnak. Mondhatod azt is, hogy vannak sváb felmenőid. Akár mondhatod magad svábnak is, bár szerintem a legtöbb ember furcsálná.


Ha kiköltözöl Amerikába és kapsz amerikai állampolgárságot mondhatod magad amerikainak. Ha kiköltözöl Németországba és kapsz állampolgárságot mondhatod magad németnek.


Amúgy meg a legtöbb ember (sztem szinte mindenki) nagyon keveredett népekből lett a történelem során, de főleg a magyarok, sok betelepítés volt itt.


Németeket például többször telepítettek be Magyarországra, sok magyarban van német "vér".


A másik meg neked 8 dédszülőd van és 16 ükszülőd sok helyről jöhettek szóval sok minden másnak is mondhatod magad. Talán a magyar a legegyszerűbb és mondani, hogy milyen felmenőid vannak az emberek így szokták.


De ha te svábnak érzed magad, akkor hajrá! :D

2021. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
11%
mindegy hány százalékba,de az vagy kérdező sváb
2021. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
29%

Ennél nagyobb baromság, hogy "aminek vallod" meg "aminek érzed" magad NINCS.

Liberális agymosás.

2021. júl. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Oh értem akkor senki sem az aminek vallja magát, a furcsa logikátok alapján akkor senki sem Amerikai, hanem az az ország ahonnan oda települt?


Lényegében csak az Indiánok amerikaik nektek? :D


Használjátok az agyatokat is kicsit néha, nem árt...


Hiába van sváb felmenőd, ha te nem tartod a hagyományt és nem tudsz németül a svábok németország déli részében élő emberek. Magyarországon nem lehetsz sváb, mert egy felmenőd az... Ha tartod a kultúrát és a nyelvet akkor igen.


Ha a magyar kultúrát és nyelvet tartod, akkor magyar vagy.

2021. júl. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!