Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ingyenesen hol tudok családfát...

Ingyenesen hol tudok családfát kutatni? Mik az oldalak?

Figyelt kérdés

Régen elkezdtem, de elfelejtettem az oldalakat, folytatni szeretném.


Familysearch-ig jutottam


2021. jún. 12. 00:29
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
2021. jún. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
oh egy éjjeli bagoly! :D köszönöm!!
2021. jún. 12. 00:34
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Elvileg levéltárban szoktak kutatni. Meg anyakönyi hivatalaban. A MyHeritage is jó, csak nem ingyenes.
2021. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát én itthonról gondoltam, neten, halotti, születési, házassági adatokat, csak nem emlékszem hol találtam őket
2021. jún. 12. 13:50
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Familisearch.com ingyenes

Macse adatbázis évi 5ezer a tagdíj, az is vállalható.

2021. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

A Familysearch igazából az egyetlen olyan teljesen ingyenes oldal, ahol az anyakönyveket át tudod lapozni. Van pár kivétel, olyan megyékből, ahol nem engedték annak idején lefotózni őket. Ilyenek pl. Pest megye állami anyakönyvei, ezeket csak a levéltárban tudod megnézni. Az egyháziak viszont megtalálhatók a FS-ön, 1895-ig.

Fontos tudnod, hogy a FS-ön az indexelt adatokat csak mankónak érdemes használni, mert nagyon sok az elírás, NEM LEHET megúszni az anyakönyvek átolvasását.


#5: a MACSE anyakönyvi adatbázisa szinte 100%-ban a FS-ön található anyakönyvekre épül, abból is inkább az 1895.10.01. utáni államiakra, az egyháziak feldolgozottsága nem olyan magas.


A megtalált adatok rögzítésére, családfa készítésére használhatod a FS saját családfáját, de abba bárki bármikor belejavíthat. Én offline programot használok erre, nekem nagyon bevált az Ahnenblatt, az én saját családfám közel 5000 fővel, és két település családainak közös fája már kb. 6000 fővel ezen van, nagyon jól karbantartható és átlátható. Van ingyenes verziója, nyilván kevesebet tud, mint a fizetős, de nekem eddig tökéletesen megfelel. Vannak más hasonló programok is, érdemes kipróbálni, hogy neked melyik jön be jobban.

2021. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, utánalesek majd! :)
2021. jún. 13. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!