Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van a csaladodban hit gyülis...

Van a csaladodban hit gyülis vagy Jehova tanúja? Milyen vele a viszonyod?

Figyelt kérdés
2021. dec. 14. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Van, nem beszélünk. Hanyagolom az agyhalottakat.
2021. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Hálistennek nincs. Elég volt nekem, amikor hetente csöngettek és meg akartak téríteni. Fú, de utáltam.
2021. dec. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Van,jehovás.Szerencsétlen ráadásnak még oltásmániás is, ha lehetne már 10x beoltatta volna magát...


Alig lehet levakarni, ajtót ablakot zárni kell télen nyáron akkor is ha itthon vagyok, mert bepofátlankodik, esküszöm ha betörő jönne és látnám hogy nem ő az megkönnyebbülnék...

2021. dec. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Faterom hitgyülis lett pár éve, de engem nem zavar. Nem akar senkit megtéríteni, ugyanolyan normális maradt. Kicsit többet beszél a vallásról, dehát én is beszélek néha olyan dologról ami meg őt nem érdekli annyira, szóval kb ennyi a változás. Teljesen jó a viszonyunk.
2021. dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Osztálytársam az volt. Volt 1-2 furcsa dolga, de kinek nincs? Egyébként egy teljesen normális, kedves, jószívű lánynak ismertem, sokat beszélgettünk.
2021. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Anyámnak volt egy mélyebb megborulása, ekkor a vallásba menekült. Valahogy épp ekkor találták meg a jehovások. 1 évig jártak minden hétvégén hozzánk, biblia tanulmányozásra..

Életünk legsötétebb, legrosszabb, legelborultabb 1 éve volt.

Aztán anyám egyszer feltett nekik egy kérdést, amire még az "idősebb" vagy magasabb rangúak sem tudtak válaszolni. Ekkor anyám befejezte velük.


Anyám nővére is beléjük bonyolódott, de a megkeresztelkedés vagy felszentelés vagy mi a tököm előtt ott hagyta őket.

2021. dec. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit off, de mi volt az a kérdés, 6os, érdekelne.

Nálunk a családban nincs, de van egy szomszéd. Ritka rosszindulatú, nem mellesleg hazug. Ja, és hogy tudjátok, náluk nem bűn hazudni egy felekezeten kívülinek, csak hittársnak.

2021. dec. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Hogyne lenne. Egy alkalommal elkezdett téríteni, mikor vendégségben volt az egész pereputtyával egy kertipartin. Mikor már nyolcadszorra mondta, hogy "gyertek a gyülibe, jó lesz", letettem a steakcsipeszt, és a kapu felé mutattam:

"Arra lehet inet elhúzni mindőtöknek a p*cs*ba, de 5 percen belül!"

Ez 4 éve volt. Azóta sem láttam őket, az viszont igaz, hogy az egész család tiltotta őket minden létező felületen.

2021. dec. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Nincs szerencsére.
2021. dec. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszoló vagyok. Még annyit fűznék hozzá: ha nem akarnának téríteni, és nem ennyire erőszakosan, hogy századszorra is becsöngetnek ugyanaz a házaspár, nem zavarna a vallási hitük.

Azt nem értem, hogy miért nem lehet megérteni, ha elmondom, hogy köszönöm, nem. Nem akarok Jehovás lenni, akkor is jöttek. (Tisztelet a kivételnek.)

Ha valaki, aki Jehovás és egyszer valaki leírná itt, hogy 90%-ban az összes miért akar (mások is ezt mondják), erőszakosan áttéríteni, akkor talán megérteném. Én római katolikus vagyok, nem járok templomba, de hozzánk még egyszer sem csengetett be egy sem.

2021. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!