Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért alakulhatott ki az...

Miért alakulhatott ki az "Ember" családnév?

Figyelt kérdés

Ma láttam egy "Ember" családnevű férfi névbélyegzőjét egy hivatalos papíron, és már percek óta azon gondolkodom, hogy miért ez a neve.


Mármint régen kellett egy megoldás, hogy ha megemlíted a Józsit, akkor te most a kovács Józsiról beszélsz, vagy a pásztor Józsiról.


De miért alakulhatott ki az "Ember" családnév?


Az egyetlen tippem az, hogy valahol élt egy akkora becsben tartott disznó/tehén/ló, amit emberi névre kereszteltek, és sokat emlegették :D


2022. jan. 14. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Mert mindig mondtak neki hogy: "EEEEmbeeeeeeeeer....".


Hat igy.

2022. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Én bérszámfejtőként dolgozom elég nagy dolgozói állománnyal, és egyszer volt egy cég,ahol volt egy Hamburger vezetéknevű férfi. Ha nem látom el sem hiszem,hogy ilyen van 😃
2022. jan. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2 Kellett az ősének Hamburgban megszületnie, most az egész családra szendvicsként asszociálnak :DDD
2022. jan. 14. 10:39
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Akár meg is változtathatta a vezetéknevét Emberre. Nem feltétlenül jelenti, hogy a környezete aggatta az ősére.
2022. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Valószínűleg valami külföldről származó ősnek köszönhető, akinek a szülőföldjén, a helyi nyelven egy hasonló hangzású szó jelentett valamit.
2022. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván a német Mann magyarra fordított változata, aminek különböző egyéb formái is vannak, amiknek viszont viszont a magyarban nincs hasonló megfelelője: Hoffmann, Zimmermann, Bellmann.
2022. jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként én talán egy amerikai videóban/filmben-sorozatban hallottam, hogy az a vezetékneve az embernek (hehh), hogy Ember majd lefordítottam magyarra kiváncsiságból:'D


Angol ember= Zsarátnok

2022. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Na és a Büdi? A Kuki? Ezek hogy alakultak ki?
2022. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Kaphatta azért is a nevet, mert igazi ember volt a talpán. Olyan "hős", akire felnéztek.
2022. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Én is ismerek ilyen vezetéknevűt, lehet, egyszer megkérdezem tőle, hogy ő mit gondol.
2022. jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!