Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Csaladallitas segithet?

Csaladallitas segithet?

Figyelt kérdés
Erdekes a helyzetem. Mindig segitettem a csaladomat, ugy tunik nem elegge. Napi 14-15 dolgozok, neha hetvegen is. Jo anyagi korulnenyeim vannak. Kotelezonek erzem a segitest de most egy kicsit elegem lett. Felujitattam Edesanyam lakasat. En fizettem. Megkaptam, hogy nem segitettem a takaritasban. Dolgoztam. Mondtam, hogy hivjunk takaritokat fizetem. Most azzal alltak elo, hogy a takaritopenzt adjam a hugomnak, mert o takaritott. 3 millio volt a felujitas. Meg jo lenne a hugomnak egy auto. Nem dolgozik, csak bulizni meg a Balatonra jar. Van egy nyaralonk , nem voltam ott 7 eve. Nem erek ra. Szoval lehet, hogy ez a csaladallitas valaszt adna, hogy lettem ilyen balek? Megertenem egy kicsit jobban a szerepeket? Erdemes? Szeretem a csaladomat, de azert bantanak ezek a dolgok.

#családállítás #Anyagi ellentet
2022. júl. 3. 10:10
A kérdező szavazást indított:
Igen segit
Nem segit
Balek vagy
66 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%
Neked le kéne válni, mert egy ingyen annak néznek. Nem kötelező segítened, de te valamiert6azt érzed, kell. Próbáld meg a családállítást,de a családod ettől nem fog változni.
2022. júl. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
98%
Minek a családállítás? Magad is látod, hogy hulyének néznek. Te meg hagyod. Hát többé ne segíts egyiknek se. Mit szeretsz rajtuk? Ők nem szeretnek. Nyilván soha nem is szerettek, röhögnek a hátad mögött, a bolond gyerek, de nyisd ki nekik a tárcádat. A családod szolgája vagy, gratulálok. Mazochista vagy szerintem, szereted, ha kínoznak.
2022. júl. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen családi háttérrel jó eséllyel a partneredet is a kizsákmányoló személyiségek közül fogod kiválasztani. (Saját tapasztalatom: ha arra fordítod az idődet, hogy megértsd, mért vagy ilyen, attól évekig semmi sem fog változni. Csak pótcselekvés a miértek keresése, hogy közben tovább cselédkedj nekik, de úgy érezd, azért "csinálsz" valamit. Ehelyett arra fordítsd az energiákat, hogy válj le ezekről a szemetekről. Mert azok veled.)
2022. júl. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
94%

Családállítás???

Pénzcsap elzár, pont

2022. júl. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%

Jujj, ők sosem fognak megváltozni. Nem te érdekled őket, hanem a pénzed. Családállítás? Minek? Hogy magukba nézzenek egy hétig, aztán megint ömleszd nekik a pénzedet, mert "kötelességnek" érzed?

Balek vagy, valóban. Az a te pénzed. Ha bevásáolsz anyádnak néha néha, vagy segítesz lenyírni a füvet, az érthető és talán el is várható. De milliókat rájuk költeni, amikor le se xarnak...és te észre sem veszed, szemmel láthatólag, mert mint írtad, szereted őket. Csak hogy őket kár, mert xar emberek. Nőjj fel, ne legyél gyerekes.

2022. júl. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
95%
A családod talált egy fejőstehenet. Balek vagy.
2022. júl. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
95%
A húgod lóf*szt kapott volna, nem takarítópénzt. Meg még autót is.
2022. júl. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne pénzelni.
2022. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen orok vesztes vagy, még az autot is megveszed hugicanak. Remelem a balatoni drogozasat is te fizeted. Mindig is csodalkoztam h az ilyen hulye emberek mint te, hogy viszik ennyire az eletben.
2022. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
93%

Figyelj, én nagyon szeretem a családállítást, mint terápiás módszert, nagyon jó tapasztalatom van vele, - nem egy, nem kettő és nem három, hanem sokkal több alkalommal, - de ebben a konkrét helyzetben szerintem az lenne a legfontosabb, hogy te tudatosan dolgozz azon, hogy legyen benned egy egészséges határtartás, és ne hagyd magad kihasználni, fejőstehénnek és baleknak nézni.


Attól, hogy szereted a családodat, még nem kell, nem szabad hagyni, hogy igazságtalanul bánjanak veled, és ahelyett, hogy egy hatalmas segítséget értékelnének, további elvárásokkal és követelésekkel álljanak elő.


Akkor tudjuk a saját életünket élni, és akkor tudunk lelkileg egyensúlyban maradni, ha amit gondolunk, érzünk, arról adott helyzetben őszintén tudunk kommunikálni, és ahelyett, hogy valamiféle megfelelési kényszer mozgatna bennünket, mindenkivel - igen, a családtagjainkkal szemben is - képesek vagyunk egyértelműen meghúzni a saját határainkat.


Az adott helyzetben én normális hangnemben, nyugodtan, de határozottan megmondtam volna Anyukámnak és a húgomnak, hogy azok után, hogy egy három millió forintos felújítást finanszíroztam Anyukánk lakásában, úgy gondolom, hogy ha nem tud hasonló arányban anyagilag hozzájárulni a húgom az Anyukámnak nyújtott segítséghez, akkor annyival nyugodtan hozzájárulhat, hogy X óra takarítást magára vállal.


Eleve furcsa, ha ezt a húgod és Anyukád nem így gondolja természetesnek, magától értetődőnek.

2022. júl. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!