Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerinted ez normális kapcsola...

Szerinted ez normális kapcsolat így?

Figyelt kérdés
Anyum meghalt 6 éve... fiatalon 37 évesen. Apumnak van új párja, hamarosan házasok lesznek, nagyon kedves mostoha anyám, sajátomként szeretem, neki nincs gyereke. (Én 23 F vagyok) szóval az a helyzet, hogy az anyai nagyszüleim(mama, papa) apummal vagyis a "volt vejükkel " tartják a kapcsolatot, anyai mamám apum új párját is nagyon szereti, szinte még ebédre is megszokta őket hívni... és az apum mikor esküdik mostoha anyámmal ott lesz az anyai mamám és papam is.!! Én örülök neki, de azért írtam ki ezt ide, mert egy kollégám mondta hogyha az ő lanya meghalna, és a veje vagyis az özvegy veje újra házasodna nekik abba közük nem lenne hiszen az élet megy tovább, de ő akkor se menne el az esküvőjére mikozben egykor a lanya foglalta ezt a a helyet el, mostmeg temetőben fekszik.... és az teljesen más ha az apai nagyi ottvan esküvőn hiszen apam az ő fia meg hogy ottvannak az új feleség szülei, de hogy az elhunyt feleségének szülei azaz anyukam szülei ottvannak méh egybe járnak azé az gaz.. nálatok volt már ilyen???? Mit gondolsz erről???
2022. júl. 4. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó maradt a kapcsolat akkor miért ne emhetnének. Nincs ebben semmi kivetnivaló szerintem.
2022. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem emlékszem, hogy lett volna ilyen a családban, így csak a magam véleményét írom le.

Ha egy szűk (szülők, gyerek, nagyszülők) családban meghal egy családtag, akkor ha jó volt a kapcsolat és valóban családként tekintettek magukra, akkor az nem szűnik meg a halálesettel.

Én nem látok abban semmi kivetnivalót, ha 6 év után elmennek az esküvőre, legfeljebb mindegyikük emberi nagyságát és a másik iránti szeretetét jelenti.

2022. júl. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyai nagyszülőknek bizonyára nagyon fájdalmas volt eltemetni a saját lányukat, de attól még az új feleséget nem kell gyűlölniük. Lehet, hogy ők úgy gondolkodnak, hogy valamennyire "visszakapták" a lányukat, és ezt most kérlek értsd jól!

Mindenesetre tiszteletreméltó a hozzáállásuk.

2022. júl. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3# egyet értek.💟💕 Nagyon szeretem én is a mostoha anyámat. Jó lelkű.
2022. júl. 4. 20:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A szívem szakadna meg anyaként, de ha jó volt a kapcsolat és megtisztelnek azzal, hogy meghívnak, mert családtagnak tekintenek azzal, hogy a "gyerek" nagymamája vagyok, akkor elmennék és tiszta szívvel kívánnék nekik boldogságot.
2022. júl. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
El jönnek. Hiszen nagyon szeretik apámat és az új párját
2022. júl. 4. 21:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó dolog hogy a tragédia ellenére sikerült megtartani a mostani viszonyt a mamádékkel 💞


Nem találom furcsának. Sőt ha ilyen jó a kapcsolat, igazából szerintem még bunkóság is lenne nem meghívni őket. Hiszen a gyereke nagyszüleiről vsn szó

2022. júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem "normális", viszont csodálatos, hogy apukád ilyen jó viszonyban tudott maradni az elhúnyt felesége szüleivel és az is igen nemes lélekre vall a nagyszüleid részéről, hogy szeretik annyira a vejüket, hogy örülni tudnak a boldogságuknak a gyászuk ellenére is és el tudnak menni az esküvőjükre. Az igazi szeretet minden szokást, konvenciót felülírhat, amit egy átlagember normálisnak tart.

Mondd meg a kollégádnak, hogy Te nagyon is büszke vagy a családodra, amiért így viszonyulnak egymáshoz és ennyi tisztelet, szeretet van bennük egymás iránt.

2022. júl. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben semmi kivetni való sincsen. Te még az unokájuk maradsz, a lányuk fia, akinek egy életerős édesapja van, és nyilván marad a kapcsolattartás apád részéről is, nem csak neked. Szerintem anyai nagyszüleid inkább annak örülnek, hogy apád új párja jól bánik veled, azaz jól bánik az unokájukkal. Gondolom anyudnak apud lehetett az első szerelme, szinte együtt nőttek fel, az ő életük részévé is vált, lemerem fogadni fiukként szeretik, és egy ilyen tragédia csak összekovácsolta őket. Én nagyon becsülöm a családodat, hogy ilyen összetartó :)
2022. júl. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!