Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Régebben gyereket akartam/akar...

Régebben gyereket akartam/akartunk de az utóbbi időben egy kicsit átértékeltem a gyerektémát. Jogosan neheztel a párom?

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt teherbe estem, meg akartuk tartani de végül elment a baba. Utána jött a covid és parkolópályára tettük a gyerek témát. Most viszont másképpen látjuk a helyzetet, én bizonytalannak itélem meg a jövőt, nem szeretnék a jelenlegi gazdasági, nemzetbiztonsági, energia válság és klíma katasztrófa közepén baba projekten gondolkodni. Ő azt hányja a szememre hogy “de fiatal anyuka akartál lenni” és hogy biztos azért mert már nem szeretem.

Sosem voltam az a nagyon családcentrikus ember, de úgy gondoltam hogy 25 előtt szeretnék szűlni, ha szűlök, de 27 leszek, ès ez màr nem elv szàmomra… De a covid után, háború, válság…eltört a mécses. Szeretném egy kicsit élvezni az életemet és azt amiért 6 éve csak melózunk. Van egy kis üzletünk, főként ukrajnából importálunk, ami kezdett elég problémás lenni az utóbbi időben… albérletben lakunk. Egyet értünk abban hogy saját lakásba kellene a gyerek, de mire meglett volna az előleg év elején, arra majd 30%al nőttek az árak.

Nem az hogy ő most akarja, de tervezi, én meg hallani sem akarok róla addig amíg abban sem vagyok biztos hogy 2év múlva még ebben a városban élek-e.

Velem van a baj?



2022. júl. 26. 21:23
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
27%
pfü.... Hát ki tudja. Te szülsz, te döntesz.
2022. júl. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
35%

Jogosan. Nem erről volt szó.


a 2 vh. idején is születtek emberek...

2022. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
74%
Igen. Őt is meg lehet érteni. Ha a gyerekvállalás a legfontosabbak közt szerepel neki, nem is lesz túl tartós kapcsolat ez.
2022. júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
65%

Jó, a 2. vh alatt azok születtek, akiknek nem tudni, melyik katona az apjuk, akik épp átvonultak.

Őszintén, én most nem szülnék. Albérletbe pláne nem. Sőt, ha így marad, nem. Nélkülözésbe, önzésből? Nem.

2022. júl. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
86%
25N vagyok és teljesen megértelek. Mi is albiban lakunk. Én sem szülnék a jelenlegi helyzetben.
2022. júl. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem, ezeket a nyavalygásokat. A gyerek felnevelése kb. 20 év, az alatt bármi előfordulhat, ami most van. Akkor mit csinálsz a gyerekeddel? Ideiglenesen beteszed a mélyhűtőbe, amíg nem rendeződnek a dolgok?

Az egyetlen jogos érv, hogy albérletbe nem akarsz szülni. De ha nem tudjátok utolérni magatokat a lakásárakkal, akkor vagy albérletbe szülsz, vagy nem lesz gyereked.

2022. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
89%
Ő gyereket szeretne, te pedig meggondoltad magad, így a párod átverve érzi magát.
2022. júl. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
90%
Mindkettőtöket meg lehet érteni.
2022. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
85%
Aki akar gyereket, az fog szülni az aktuális helyzettől függetlenül. Te nem szeretnél, és ezzel nincs semmi baj, csak tartozol a másiknak egy nagy adag őszinteséggel, hogy dönthessen.
2022. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
85%
Őt is meg elhet érteni.
2022. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!