Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A familysearch.org oldalon...

A familysearch.org oldalon vannak adatok az elcsatolt területeken születettekről is?

Figyelt kérdés
Regisztráltam az oldalra de egyenlőre nem találok adatokat Erdélyben és Kárpátalján született felmenőimről. Tudna valaki segíteni egy tanáccsal?

2022. júl. 28. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Szlovákia tudtommal szinte teljesen fent van. 1895 előttiek.

Horvátország is jól áll, Szerbia akad.

Ausztria szerintem megvan, de arra nem volt keresésem.

Románia, Ukrajna 1-2 település, ott is inkább a görögkatolikus, keleti.

2022. júl. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Csatlakozom az előzőhöz.

Egyébként dolgozhatnának gyorsabban, úgy volt, hogy két évvel ezelőtt már fent lesz minden. Közelébe nincsenek a késznek.

2022. júl. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Romániában nem engedték fotózni az anykönyveket, ezért elég foghíjas az állomány. Nem is nagyon várható, hogy az bővül. Esetleg akkor lehet szerencséd, ha a keresett telepólést olyan helyen anyakönyvezték, ami még mindig Mo.-hoz tartozik.

Itt ellenőrizhető, hogy melyik települést hol anyakönyvezhették, 1895.10.01. előtti felekezetenként más-más lehet: [link]

2022. júl. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Ukrajna szinte esélytelen, ott nagyon sok anyakönyvet megsemmisítettek, ahogy hallottam. (#3)
2022. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Romániáról felröppent tavaly valami hír, hogy ők is elkezdik fotózni. Aztán hogy mi igaz belőle..

DE van egy magyar társaság Erdélyben, akik fotózzák az erdélyi anyakönyveket, tőlük meg lehet vásárolni, ha megvan nekik:


[link]

2022. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Ilyenkor örülök, hogy anyai nagymamám jóvoltából (családfakutatás volt a hobbija), mindenféle papírt /vagy másolatot/ megszerzett, és egészen 1780-ig teljesen feltérképezett nagyapám ága, a sajátja 1830 környékéig.


Apai ág sajnos nehezebben kutatható, az 1800-as évek végéig sikerült eljutni, de ott meg is akadtam. Ott egy nagymama révén eljutottam lengyel felmenőkig, akit még nagymamám ismert is, meg találkozott a távolabbi rokonaival, amikor odautazott, de a nevén kívül semmit nem tudok róla sem.

2022. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Az még nem hivatalos közel se hogy engedték fotózni.
2022. júl. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3-as a link csak a kezdooldalt mutatja a ksh-nak. Anno nekem is kuldtek ilyen linket de megujult az oldal azota a linkre katyintva a kezdooldalra visz. Nehez megtalalni megtenned hogy a tenyleges oldalt linkeled ahol az adatok vannak? Vagy ha azt linkelted valamiert a föoldalra mutat a link. Akkor megtenned hogy segitesz azzal, hogy jelzed hogy az adatbazisban melyik menu alatt keressuk az adott adatokat? Mert nekem is szuksegem lenne ezen linkre.
2022. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8: Otthonról tudok majd segíteni, ott már elmentettem a megváltozott oldal linkjét. Amikor posztoltam, akkor még működött az a link is, csak azóta megváltoztatták az oldalt, ide-oda pakolták. Ha el nem felejtem, természetesen ideteszem az újat.
2022. okt. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ok. Remélem nem felejted el. De ha mégis majdcsak megtalálom.
2022. okt. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!