Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetüek lehetnek?...

Milyen eredetüek lehetnek? (etnikailag) az alábbi vezetéknevek: Müller Jágri Hadara Gál

Figyelt kérdés
2008. dec. 21. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
A Müller német eredetű. A többiről nincsenek infoim.
2008. dec. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Müller tuti német.

a Gál-t talán úgy keresd hogy Gaal vagy Gaál, így is láttam már.

2008. dec. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Müller ugye német.

Keresztnévben a Gál kelta-ír eredetű. Nem tudom, vezetéknévben, ez mennyire különbözik.

A Hadara nekem inkább török-gyanús. Jágri szlovák.

De ezek persze nem biztosak, de a neten tényleg nem sokat lehet találni róluk alapjába véve.

2008. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Sváb vagyok, itt a községünkben nagyon sok a Müller vezeték nevű, amúgy molnár-t jelent.
2008. dec. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
A Müller német, ez biztos, a Jágri szlovák, ez is biztos. A Hadara nekem szintén valami szlávnak, esetleg erdélyinek tűnik. A Gál viszont keresztnévből képződik, a forrásneve a latin Gallus (=kakas) keresztnév. Ez utalhat (de csak a név, nem az ilyen nevet viselő ember) kelta, gall származására.
2008. dec. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2008. dec. 22. 06:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!