Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit jelenthet a P.E.(?)...

Mit jelenthet a P.E.(?) rövidítés?

Figyelt kérdés

[link]


Több ember nevében is feltűnt. Meg kell hogy említsem, hogy van/volt a településen egy másik "Nagy" nevű család, így nagy valószínűséggel valami megkülönbeztető jelző lehet, de mi a jelentése? Az egyetlen tippem a "pásztor ember", de nagyon nem vagyok biztos benne.



2022. aug. 6. 06:54
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Egy rendes képet nem tudsz feltenni? Elvileg nagyítani kellene, de akkor eltünik az egész.

De eléggé valószínütlen, hogy a foglalkozásra utalna, mert akkor nem a vezetéknév és a keresztnév között lenne

2022. aug. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A nagy Levin ***** válasza:
95%

Azt is lehetségesnek tartom, hogy a nevük rövidítése (tudom is én, Nagy Pál Endre Mihály és Nagy Pál Endre György).


Amúgy milyen irat ez? Halotti anyakönyv? Lehet, hogy az is segít, ha tudjuk.

2022. aug. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
2-es: halotti
2022. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Kértem segítséget FB-os családfakutató csoportban. Ha kapok választ, megírom.
2022. aug. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Eddig érdemi válasz sajna még onnan sem érkezett. 1-2 ötlet volt, hogy esetleg valami megkülönböztető jelölés lehetett, mert sok volt a Nagy családnevű. Logika végülis van benne, hiszen a képen valóban csak a két Nagy nevűnél fordult elő ez a jelzés.

Ha jön más ötlet, mindenképpen jelentkezem vele. (#4)

2022. aug. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is simán keresztnév rövidítés lesz.
2022. aug. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Az eléggé kizárt. Egyrészt nem volt szokás több keresznevet adni, néha volt kettö, másrészt azokat mindig kiírták.
2022. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
Példás Ember :)
2022. aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%
pocket edition
2022. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha a két név közt van, akkor az is név, keresztnév-rövidítés. Pl. Péter Elek, csak mivel azt nem használták, nem írták ki egészen.
2022. aug. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!