Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha nevet változtattál, vezeték...

Ha nevet változtattál, vezeték vagy keresztneved változtattad meg? család, szülők hogy fogadták?

Figyelt kérdés
2023. febr. 13. 06:10
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ha valaki változtat vezetéknevet ott alapból nem lehet tul jó a kapcsolat a családdal, a ekresztnév ilyen tekintetben egy lazább dolog.
2023. febr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Durván ciki vezetéknév vagy nevetséges keresztnév kellene a változtatáshoz....nekem.


Még egy viszont, hanem gáz a nevem, de...:

Ha pasi lennék, és apám átlagos vezetéknevével élnék, miközben anyám neve sokkal ritkább, szebb vagy különlegesebb, akkor lehet az anyám nevére váltanék, hogy leendő gyerekeim azt a nevet vigyék tovább.

(Nőként ez kevésbé fontos, mert a gyerek az apja nevét szokta kapni.)

2023. febr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Greg35 válasza:
83%
Még csak tervbe van. Felmenőim vezeték nevét szeretném felvenni. Otthon csak annyit mondtak az én döntésem, de nem ellenzik.
2023. febr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
79%
Keresztnevet változtattam, anno apám adni akart egy nevet de anyám kicseszésből a sajátját diktálta be a kórházban és utána csesztek rendezni. Mivel egész életemben az apám által adott nevet tekintettem a sajátomnak, amint megtehettem, felvettem azt. A szüleim leszarták, mert egyébként sem szólítottak soha semmilyen néven, viszont nekem könnyebb lett, mert most az van az irataimon is, amin mindenki szólított azelőtt is.
2023. febr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Húsz évesen csak úgy "buliból" megváltoztattam az átlagos keresztnevemet, egy számomra akkor tetsző, gyönyörű keresztnévre. Beadtam a kérvényt, kifizettem az illetéket, majd egy hónap múlva jött is a névváltoztatási engedélyem. Én akkor már külön éltem a szüleimtől, pár nap alatt elintéztem az igazolványokat, hazamentem hétvégén, és eléjük tettem. Hát..hogy is szokták mondani, szegények köpni-nyelni nem tudtak, de nem szóltak semmi rosszat. Jópofát vágtak hozzá, és elfogadták a döntésem, de soha nem jött a szájukra az új nevem, így a régin szólítottak, ahogyan addig is. :) Közben eltelt tizenöt év, és annyira nem tudtam megszokni az én gyönyörű új nevemet, hogy beadtam a kérvényt a visszaváltoztatásra. Igaz itt már dupla pénzt kellett fizetnem, és alaposabban indokolnom, de elfogadták, és egy hónap múlva ismét e kezemben volt a belügyminisztériumi engedély.:) És mentem megint intézni az igazolványokat. Én nagyon megbántam a névváltoztatást, mert igaz hogy egy nagyon népszerű tömegnévvel élek, de ez vagyok én, ezt kaptam születésemkor, és erre hallgatok is!:D A másikkal volt olyan, hogy kiabáltak utánam az utcán, és nem esett le, hogy az én vagyok!:D
2023. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Vezetéknevet változtattam, mivel az apámhoz soha nem volt semmi közöm. Nem az anyámét vettem fel, hanem egy random nevet, ami legjobban tetszett. A családom (vagyis az anyám részéről lévő rokonaim, ugye) teljesen megértette, tudták előre, mivel mondtam már, hogy meg fogom változtatni.

Visszamondták nekem, hogy állítólag apámat bántotta, mikor megtudta, hogy levetettem a nevét, dehát ez engem nyilván nem érdekel. Most abszolút boldog vagyok, örülök, hogy a nevem a sajátom, nem az apámé.

2023. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettöt változtattam.

Keresztnevet 23 éves koromban. Nem tudtam vele azonosulni. Hülyén lehetett becézni és kb. 5 ilyen név volt a szük rokonságban. Nagymamám keresztnevét vettem fel. Akik azóta ismertek meg, az új néven hívnak. Akik korábbvan, hol így, hol úgy. Vicces, hogy néha a férjem is a régi nevemen hív, pedig akkor még nem is ismert.

Szülök megértették, elfogadták.

A vezetéknevemet, meg házasságkötéskor változtattam. Felvettem a férjem nevét.

48/N

2023. febr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
az apám nevét vettem fel, aki felnevelt. aki csak megcsinált, annak a nevét nem viselném semmi pénzért.
2023. febr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!