Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van/volt már egyezés a felmenő...

Van/volt már egyezés a felmenőid élete és a sajátod között?

Figyelt kérdés
Amire néhányan azt mondják, a történelem megismétli önmagát..
2010. okt. 6. 19:13
 1/9 anonim válasza:
100%
Igen, nem is egy pl a vezetéknevem megváltozott 14 éves koromban ugyanúgy mint anyukámnak...
2010. okt. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem lett, de alapvetően úgy gondolom, hogy az okosak mások hibáiból tanulnak. Így én nem követtem el ugyanazokat a hibákat, mint a szüleim, ami nem nagy baj.
2010. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
faterom is alkoholista volt
2010. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem,és szerintem nem is lehet.

A gyerek átveheti a szülők vallási,erkölcsi normáit,toleranciáját,de mást nem.

Ez legfeljebb 100 évvel ezelőtt volt lehetséges. Az arisztokrata gyerek úgy élt,mint az elődei, a paraszt gyerek úgyszintén

Az utóbbi 60-70 évben nagyon sokat változott a társadalom, a technika,a világnézet, a lakhatási körülmények stb. Még a szülőkkel sem nagyon lehet azonos formájú az életünk.

2010. okt. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem pont ilyenre gondoltál, de:

nagymamám kezén, anyukám és az én kezemen is ugyan az a köröm esett már le:D bal kéz, gyűrűs ujj.:D

ja és ez a nagymamám nem anyukám anyukája, hanem apukámé:D

2010. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem kutattam a csaladfamat, de egyszer meg regebben, beszelgettem nagymamam testverevel, aki meselt meg az o nagyszuleirol is, aki ugye nekem mar uk-uk...


Nem igazan figyeltem ra, de amikor palyavalasztas elott alltam, akkor jutott eszembe, hogy mennyire furcsa, hogy vegul mindeki ugyanazon a palyan kotott ki a csaladunkban.


Pl. mernokböl lett ovono, szakacsbol gyogypedes stb...

Tehat a felmenoim elobb vagy utobb, mind olyan palyan kotottek ki, ahol gyerekekkel fogalkoztak, pedig a csaladunk nem kifejezettem gyermekkedvelo...sot.

En tanarnak tanulok.(:

2010. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
igen,pont mostanság: nemrég kerültem szakmai gyakorlatra egy céghez -és pont abban az épületben dolgozom,ahol annak idején anyukám is kezdte a pályafutását suli után (azóta másik cég van ott,tehát nem egy cégnél ,de ugyanabban ez épületben). Ja és ráadásul hasonló a munkaköröm,mint anyumnak annak idején. Remélem a folytatás is hasonló lesz (anyumat a gyakorlat után felvették állandó munkaerőnek,ma is annál a vállalatnál dolgozik)
2010. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Edesanyammal mindketten majus elsejen torott el a mutato ujjunk. En utana 2 evvel. Akkor nem erdekelt ez, de ma mar elegge izgat.
2010. okt. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is nem kívánt gyerek voltam, mint apukám, mindkettőnknek az anyja úgy élte meg a születésünket, hogy meghatároztuk és elrontottuk az életüket.

Apu és az apja között is sok hasonlóság: ő is hasonlóan alkoholista, magának való élt, mint az apja, és éppúgy a felesége lánykori szerzeményeként kapott házába költözött, és "véletlenül" éppúgy kűműves volt, mint az apja, akit életében egyszer kb. 20 évesen látott (ekkor derült ki minden), és apu halála után tudtam meg, hogy az ő apja is 57 évesen halt meg, mint apu (ő nem tudta).


A többi csak a rokonaim közti egyezés, nem velem:

Ezen kívül az összes felmenőm apai, anyai ágon is mind 73 évesen haltak meg.

Még egy érdekesség: ahogy apu az apja nélkül nőtt fel, úgy az apósom is, az ő apja is ismeretlen, rejtélyesen beszélnek róla, mint távoli (akkori) katonáról.

2010. okt. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!