Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan származik a Farkas...

Honnan származik a Farkas vezetéknév?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Héber eredetű, gyakran találkozunk a német megfelelőjével is vezetéknévként: Wolf.
2010. nov. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Magyar eredetű, a "far" és a "kas" szavaink összeolvasztásával jött létre. A nagyobb farú nők eme testrésze rácsodálkozásra késztette a férfiakat. "Nézd azt az asszonyságot, olyan az a far, mint egy kas."(méhkas) "Bizony-bizony - mondta a másik - irdatlanul sok fullánkos elférne rajta." Legközelebb már, amikor meglátták a nőszemélyt, röhögve mondták: "ott a far, mint egy kas!" Idővel a két szó összesimult és névvé változott.
2010. nov. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Az erdőből
2010. nov. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%

utolsó!


nem vagy vicces!

2010. nov. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
én is farkas vagyok szüleim felmenőim farkassa változnak ha akarnak én még nemtok de mindennek el jön az ideje...és kinyirom Edwardot:D:D
2010. nov. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa_..


az utolsót posztoltam, szerintem abban minden benne van!

2010. nov. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó!

A Farkas név talán az egyetlen ősmagyar név amit folyamatosan, megszakítás nélkül használtak napjainkig!

Ezenkívül figyelmeztetnélek arra a tényre hogy a nemesek között is találhatók Farkas vezetéknevűek.Zsidó soha, sehol se volt nemes.

Ezenkívül egészen nyilvánvaló hogy a román Lupu vezetéknév magyarosítása is Farkas.

Ezenkívül a cigányok között is nagyon gyakori név (a Magyarországi cigányság talán legnagyobb befolyású képviselője Farkas Flórián)

2010. nov. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves 17:30-as posztoló!


erre gondoltam:


"1. Személynévből lett családnév. Már a pogány időkben is ismert volt a magyarok körében.

2. Az askenázi zsidóknál is elég gyakori. Vagy a Ze'ev-ből, vagy pedig a Velvel után lett magyarosítva. Esetleg már eleve Farkasnak hívták a zsidó családot.

3. Cigány származásúaknál is nagyon gyakori családnév. Ruveshtyi(farkasok)nemzetség után.

4. Egyéb nép farkasnak megfelelő személy, vagy családnevéből lett magyarosítva.


Biztos előfordulnak még más alternatívák is, egyébként ÉR használni a keresőt is."


Közben más lett ugye az "utolsó", mert valaki írt már utánam annál a kérdésnél, végülis itt azt szokás..:) én 84%-on vagyok, ő meg 50 akárhányon, szal érted...

2010. nov. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

még arra szeretnék reflektálni, hogy szerinted zsidó soha, sehol nem volt nemes... jó olvasgatást:


[link]

2010. nov. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

17:30

Egy csomó úri rangjelzést jelölő vezetéknév zsidó eredetű: Király, Nemes, Herceg, Bán stb.

2010. nov. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!