Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Én kikérhetem a nagyszüleim...

Én kikérhetem a nagyszüleim felmenőinek az anyakönyvi kivonatát?

Figyelt kérdés

levéltárban kell érte fizetni?


19/l


2011. ápr. 11. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. És fizetned sem kell érte.
2011. ápr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de miért nem???a családfakutatók egy valag pénzért bezzeg kikérhetik???
2011. ápr. 12. 20:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Kikérni nem tudod a levéltárból, csak hosszas munkával kikeresni.

Ha nem ütközik jogszabályba (Levéltári tv, adatvédelmi tv.) akkor kérhetsz róla másolatot. Nem tudom, hogy idén mennyibe kerül a másolat. A hiteles pár éve is irreálisan drága volt.

Mivel nagyszüleid felmenőinek az adatait szeretnéd megkapni, nagyjából tudnod kell, hogy mikor születtek. Ha 1895 után, akkor a születési helyük szerinti illetékes anyakönyvi hivataltól kikérheted 2000 Ft-os illetékbélyeg ellenében. 1895-től állami anyakönyvezés van, előtte csak egyházi volt. Valószínű, hogy az egyházi anyakönyvben is rögzítették a születésüket, de ez nem biztos. Ha tudod, hogy hol születtek, és milyen vallásúak voltak,a levéltárban van egy jegyzék, amiben megtalálod, hogy az adott település x egyháza, melyik egyházi anyakönyvi kerülethez tartozott. Annak ki kell kérd a mikrofilmjét, és olvasnod, amíg nem találsz valamit.

Én "tudományos támogatói nyilatkozattal" kutattam a Levéltárban, igaz én bírósági tárgyaláshoz. Találkoztam szintén "tudományos támogatóival" kutató hivatásos családfakutatókkal is.


Tudnod kell, hogy rengeteg időt vesz igénybe, ha bele szeretnél kezdeni a családfakutatásba. És függőséget is okoz :)


Egy másik lehetőség, bár kicsi az esélye:


Van még egy lehetőség, bár erre kicsi az esély. Ha a nagyszüleid élnek még, kérd el tőlük a családi iratos "dossziét" Valószínű, hogy ők intézték a dédszüleid temetését. A temetés intézéséhez szokott kelleni a születési anyakönyvi kivonat.

Én megtaláltam a dédszüleim felmenőinek is a papírjait családon belül, mert az ún. zsidótörvények miatt be kellett szerezzék 2 nagyszülőjük születési anyakönyvi kivonatát (egyházi), hogy a származásukat tudják bizonyítani.

Szóval lehet, hogy a család valamelyik tagjánál kincset találsz :)

Sok sikert

2011. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a dédszüleimet ismerem de hogy tovább kuatassak kellene a szül. any. kivonat.hm hm inkább bele sem kezdek....:(
2011. ápr. 14. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!