Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan szerezhetem meg nagypap...

Hogyan szerezhetem meg nagypapám anyakönyvi kivonatát?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom, hogy mikor és hol született. Van valami ötletetek arra, hogy ezt hogyan lehetne felkutatni? (nincs senki a családban aki még tudná)
2011. ápr. 13. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Huhh, hát passz.. Talán ott, ahol élt, az önkormányzatnál van róla valami feljegyzés, ahol meg kellett adni ilyen adatokat. Vagy ahol el lett temetve, talán ott is nyilván tartják! Vagy nem is tudom.. de egy ember csak nem tűnhet el nyom nélkül!
2011. ápr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A temetésnél be van írva, hol született. Ott pedig megkaphatod az igazolást, mikor. Azt tudod, hol van eltemetve? Egyháznál érdeklődj, ott is van anyakönyv, amiben (jobb esetben) sok minden fel van tüntetve.
2011. ápr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Kiadni csak élő személy anyakönyvi kivonatát adják ki.Ott ahol anyakönyvezték.Elhunytnak csak halotti anyakönyvi kivonata van ott ahol elhunyt.
2011. ápr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hol van eltemetve. Akkor majd ott érdeklődöm, köszi
2011. ápr. 13. 23:06
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Kedves válaszolók...itt nekem elöször az tünt fel,hogy a kérdezö egy szóval sem mondta hogy a nagypapa meghalt! Kedves kérdezö,nagypapáink idejében,mindenkit a helyi egyháznál regisztráltak,ott kellene kezdened,de ha azt sem tudod hol született,igen nehéz lesz. :-(
2011. ápr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23.09 vagyok,jó már látom hogy elhunyt,igen mikor temették kellettek az adatai.
2011. ápr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tehát akkor elmegyek a temetőbe és kikérem a halotti anyakönyvi kivonatot és odaadják csak simán? Vagy kell ezért fizetni?
2011. ápr. 13. 23:13
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mindig mindenhol mindenért fizetni kell,semmit nem adnak manapság ingyen.
2011. ápr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ha egyháznál lett temetve, akkor ők ingyen megmondják, hol született, s aztán onnan tudsz intézkedni. Tudod, milyen vallású volt?
2011. ápr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Elmész a temetőbe, ott az irodában igazolod, hogy a nagyapádról van szó. Személyidre, illetve annak a szülődnek a születési anyakönyvi kivonatára lesz szükséged aki a nagyapád leszármazottja. Jó, ha tudod, hogy mikor hunyt el.

Vagy ha tudod, hogy hol lakott, amikor elhunyt, bemész a területileg illetékes anyakönyvi hivatalba, ahol 2000 Ft-os illetékbélyeg ellenében kiadják a halotti anyakönyvi kivonatot. Azon rajta lesz a születési helye és ideje. A születési helyén az anyakönyvi hivatal kiadja a születési anyakönyvi kivonat másolatát, szintén 2000 Ft-ért. Ha kárpótlási ügyhöz kell, az eljárás illetékmentes.

Kérdezz bátran, egy pár éve már csinálom.

2011. ápr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!