Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol találhatok meg egy rokonom...

Hol találhatok meg egy rokonomat, illetve egy családfát?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni, hogy még 1921-ben meghalt egy illető, akiről nem tudom biztosan, hogy rokon vagy nem és ehhez kellene a családfája, mert apám oldaláról rokon, ha tényleg rokon, de onnan már sajnos csak apám és testvérei élnek, és ők se nagyon tudják :( Tudtok olyan oldalt, ahol lehet ilyeneket találni, vagy inkább könyvtárban próbáljam meg?
2011. jún. 5. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Levéltárakba kutass
2011. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Annál az egyháznál,ahol keresztelték,vagy esküdtek.De ez pénzbe kerül.
2011. jún. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Menj el abba a községbe (városba), ahol az illető meghalt, és eltemették. Van városi és van egyházi anyakönyv. 1921-ben történt bejegyzéseknél kell keresned, de ehhez tudnod kell a nevét, (anyja nevét).

Miért fontos pont ez az 1924-ben meghalt személy? Ha apád és a testvérei sem tudják, ki volt??

2011. jún. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
úgy tudom, hogy idén lépett érvénybe egy 90 éves védettséget biztosító rendelet az adatokra. viszont ugye, ha 21-ben elhunyt személyről van szó, akkor ez már épp le is telik. velem nem szoktak kukacoskodni a levéltárban, nagyon rendesek... idén még nem voltam, de úgy hírlik, hogy sok változás történt. az előttem posztoló mindent leírt, úgyhogy nem is szaporítom tovább. levéltárban tudnak segíteni, sok sikert!
2011. jún. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor levéltár lesz :D Köszi mindenkinek :D
2011. jún. 7. 21:55
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként azért fontos, mert a trianoni békeszerződésben meghatározott határokat 1921-ben szabdák ki és Ő azok között volt, akik ez ellen voltak és többek között neki is köszönhető, hogy Sopron Magyarországé maradt. Még egy emlékmű is készült számára, és hősként emlegetik(legalábbis interneten ezeket találtam róla). Lehet jó lenne elmenni Sopronba is, de nekem annyi pénzem nincs hogy oda menjek :( De szeptembertől egyetem és lesz ösztöndíj és akkor majd lesz pénzem elmenni Sopronba is :D
2011. jún. 7. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!