Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Azt tudom, hogy testvérek...

Azt tudom, hogy testvérek között tilos a házasság, vagy bárminemű szexuális kapcsolat, mert abból valószínűleg nem egészséges gyerekek születnek. De így van ez a féltestvérekkel is?

Figyelt kérdés
2009. márc. 27. 09:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

Valószínűleg igen, hiszen ott is fennáll elég erőteljesen a genetikai betegségek veszélye. Hivatalosan pedig talán megkerülhető a dolog, ha nem közös az anyuka (mivel a személyiben benne van a közös anyuka neve), de a vezetéknév lehet azonos. Például nem kizárt hogy két Kovács, Kiss, Nagy, Horváth, Németh és Kis csak név szerint rokonok, valójában semmi vér szerinti kapcsolat nincs közöttük.

Bár én azt ép ésszel nem tudom elképzelni, hogy akár csak a féltesóimra úgy tudjak nézni mint férfire, vagy mint nőre. Számomra ez elképzelhetetlen.

De a válaszodra a konkrét válasz: féltestvéreknek sem ajánlott semmilyen szexuális kapcsolat (még unokatestvéreknek sem! Sok középkori példa mutatja, hogy amikor családból házasodtak az emberek, mik lehettek az eredmények... pffúúú...)

2009. márc. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon nem ajánlott.Megsokszorozza a beteg utód esélyét,főleg dawn kór.

Szóval térj észhez,és keress valaki olyat,aki nem vérrokonod!

Unokatesók már házasodhatnak,de azt sem javasolják.

2009. márc. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de említettem, hogy ez a kérdés Rólam szól? Mert szerintem nem történt ilyen. Mindenesetre köszönöm a válaszokat.
2009. márc. 27. 10:08
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy tudom, hogy még az unokatesókat sem javasolják. Talán már a másod unokatesóknál szóba jöhet a kapcsolat. Tehát a féltestvéreknél így nem ajánlott.
2009. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
A féltestvérek házassága sem engedélyezett. A jog nem tesz különbséget édes és féltestvér között.
2009. márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

11. §

(1) Házasságot olyan férfi és nő köthet, akik között a (2) bekezdésben foglalt hozzátartozói kapcsolat nem áll fenn.

(2) Érvénytelen:

a/ az egyenes ági rokonok és

b/ a testvérek (féltestvérek) házassága, továbbá

c/ a testvérnek testvére vérszerinti leszármazójával, valamint

d/ a házastársnak volt házastársa olyan leszármazójával kötött házassága, akit tartósan saját háztartásában nevelt, és

e/ az örökbefogadónak az örökbefogadottal, az örökbefogadás fennállása alatt kötött házassága.

(2) A házastársnak volt házastársa leszármazójával, valamint a testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával kötött házassága nem érvénytelen, ha a jegyző e házassági akadály alól – akár a házasságkötés előtt, akár utóbb, a házasság fennállása alatt – felmentést ad. Az utóbb említett esetben felmentés különösen akkor adható, ha a házasságkötés a születendő utódok egészségét nem veszélyezteti.

2009. márc. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

Azért az unokatestvéreknél is nagy még az esély arra,hogy beteg baba születik,sőt még másodunokatestvéreknél is.A házasságot egyábként csak az utóbbiaknak engedélyezik Mo-on.

Féltestvérek esetében is nagyon nagy az esély,én tudnék neked olyan települést mondani,ahol mindenki mindnekivel házasodott,úgy értem rokon rokonnal és sok szellemi és testi sérült gyermek született a kapcsolatukból.

Szóval tényleg nem ajánlatos,persze ha szeretitek egymást,de gyereket nem akartok,akkor már annyira nem gáz,mmint akkor is az,de nah.Most nem mondhatod meg magadnak kit szeress és kit ne.Tudom,h a kérdező nem magáról beszélt,bocsi,h így írtam:P

2009. márc. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

A testvérek ÉS A FÉLTESTVÉREK IS 50%-ban megegyező DNS-t hordoznak!

Az első unokatestvéreknél ez 25% - és még nekik sem engedélyezik a házasságot!

A féltestvérek sürgősen felejtsék el egymást!

2009. márc. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem csak a genetikai állomány miatt tiltott a házasság hanem az erkölcsi morál is úgy tartja .. nem állatok vagyunk akik megküzdenek e legjobb genetikai állománnyal rendelkezőkért..

Az ilyen párok beteg gyerekekekt nemzenek .. akik saját börükön érezhetik elsőkézből a szülők döntéseiket.

Joguk lesz bíráli a helyzet amibe ők beleszületek . Genetikai deformitás miatt veszélyeztet az ő leendő gyerekűk is. Biztos hálásan gondolnak majd arra a pillanatra amikor ez megfogant két gyenge jellemű szűleik döntésekor.Elítélem az ilyen embereket ,önzőek .Csak is a saját igényeiket elégítik ki .. nem nézve a jővőbeli problémákat. Ezeket nem lehet véka alá rejteni .

2009. márc. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Azt hallottam, hogy az első unokatestvérnél közelebbi rokonokra érvényes.
2009. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!