Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit csinálhatnék? ( többi lent)

Mit csinálhatnék? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Nemtudom, hogy így interneten keresztül tud e egyáltalán valaki segíteni, de egy próbát megér.A történetem nagyon röviden. Édesanyám és az édesapám kb. 20 éve házasok voltak, meg voltunk már 3-an gyerekek.Mint sok házasság, ez is megromlott, anyám elég nehéz eset, ha nem megy minden jól, mindig mást hibáztat, de egyébként nagyon jó ember.Apám szülész nőgyógyász, összeszedett valahol egy nőt és - mint később kiderült- éveken át csalta anyámat. Sokszor mondta, hogy dolgozik, de közben a nővel hetyegett, emellett viszont tényleg rengeteget dolgozott, fenttartotta a családot. Volt, hogy sokáig nem jött haza. Gondolom sokan ismerik az ilyen tipikus családi problémákat, mikor kiderül, hogy a férj vagy a feleség félrelép, hogy milyen olyankor a hangulat. Lassan felnőttünk és mi is megértettük, hogy mi a helyzet. Apám egyik nap elköltözött. Mire hazaértünk üres volt a szoba. Anyám kb. két évig teljesen magányos volt, és kissé depresszívállapotban volt.Sokat sírt. Mi meg kicsik voltunk, 5-8-12 évesek, nem igazán tudott erről velünk beszélni. Az egészből annyi lett, hogy tök fekte-fehérré vált az egész, h az apánk a rossz, aki megcsalta anyánkat, és látni sem akartuk, hogy hogyanis tehette ezt. kb. egy évig egyáltalán nem beszéltünk az apánkkal. időközben született egy gyermeke is, akiről elfelejtett minket tájékoztatni. De a lakás, ahol laktunk és lakunk mostanáig 60%-ban apámé.Elég rossz volt vele a kapcsolatunk, de néha találkoztunk vele, és kb mindig veszekedés volt csak meg sírás, h hogyan lehetett ilyen szemétláda. Anyám később összejött egy pasival, aki most már 2 éve lassan itt lakik. Jól megvagyunk. Én felmentem pestre tanulni egy fizetős iskolába, amit anyám és apám felesben fizet. és egyre kezdem megérteni, h az azért nem annyira fekete fehér, h egy kapcsolat két emberen múlik, stb. s ahogy idpsebb lettem észrevettem azt is, s rájöttem, h mi is lehetett apámnak nehéz az anyámmal, most, hogy látom az mostani élettársával hogyan élnek.. az apám normális kapcsolatot akar teremteni köztünk, s a nője meg a gyereke közt, és nem érti miért nem akarom megismerni. Állandóan arrról beszél, hogy egy emberrel nem lehet ugy viselkedni, mert én csak egy dolog miatt haragszom rá, és azt kéne megbeszélni, nem pedig általánosságban haragudni. gyakran hív pl. balcsira, h menjünk mi, lányai, velük, de mondom, h nem szeretnék velük nyaralgatni. meg mondtam, h nem ő vele nem akarok találkozni, hanem az uj kis családjával..nekem mg azzal sem lenne gondom, de a probléma az, h kb ha annyit mondok, h anya, ebben vagy abban apmnaktényleg igaza van, akkor egy életremegsértődik, h nem mellette állok, hanem apám melett. mert ő ilyen. persze h rosszul esik neki. de már próbáltam vele beszélni, h így nem lehet élni, h ennyire fekete fehéren lát. mit tehetnék?
2011. júl. 9. 15:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek. Először az a bajod, hogy nem kéne olyan előítéletesnek lenned apáddal szemben, aztán meg az, hogy nem akarsz találkozni apád családjával?


Anyádnak ebbe nincs beleszólása, elég szomorú, hogy a saját sérelmeit a gyerekeibe elültette.


Engem is csalt a férjem, el is váltunk, 5 éves volt a fiunk, de én mindig mindent megtettem, hogy tartsák a kapcsolatot, fenntartottam legalább egy látszólagos baráti viszonyt az exemmel, hogy a gyerek a legkevésbé sérüljön. Sosem szidnám neki az apját.


Szóval a lényeg, hogy nagykorú vagy, épp itt az ideje, hogy rendbehozd amit még lehet, legyél nyitott apád és az új családja felé is. Lehet, hogy megcsalta anyádat, de nem tudhatod, mik voltak az okok, körülmények..jobb nem bolygatni.


Ha anyukád ezt nem érti meg, az nagyon szomorú, de nem kéne hagynod, hogy ebben befolyásoljon.

2011. júl. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Csak ez az egy bajom. hogy édesanyámat nagyon bántja. egyszerűen ilyen és ezzel megrontom a kapcsolatot. Mert úgy érzi elárulom. HOgy hogyan lehetek egyolyan emberrel, aki csalta több éven át..:/ nem ért meg.nem tudom hogyan mondhatnám el neki, hogy ne így fogja fel, ha egyszerűen ő ilyen. és mivel anyámmal élek, mert még csak 16 vagyok és mindent fizet nekem, meg persze nagyon szeretem, nem akarom megbántani, vagy veszekedni vele. nem tudom mit tehetnék..
2011. júl. 9. 15:20
 3/20 anonim ***** válasza:

Én sem igazán értem,hogy miért kell ezt ennyire túl drámázni.Te magad írod,hogy rájöttél arra,hogy nem minden fekete és fehér.Hogy megértetted apád álláspontját is,és avval is tisztában vagy,hogy a boldogsághoz két ember kell.

Majd jössz avval,hogy a felismerés után sem vagy hajlandó újra kezdeni apáddal a jó kapcsolatot.

Miért? mert anyád megsértődik??Hiszen ő az apád!és ha ezért megsértődik akkor anyádban sok hiba van..

2011. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Apám nőjével azért nem akarok megismerkedni, mert nekem egy olyan nő, aki elcsábítja egy 3 kisgyermekes apukát, mert tudta, mert így volt, volt, hogy megfenyegette, h öngyilkos lesz stb. tudom, mert apám írt naplót. nekem az ilyen ember nem túl szimpatikus és szerintem érthető, hogy nem akarom megismerni és vele lenni..vagy nem? ezzel annyi fájdalmat okoztak nekem. de az apám az apám..
2011. júl. 9. 15:23
 5/20 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem tudom honnan vettem, hogy nagykorú vagy.


Megértelek, de sajnos akkor is anyukád csinálja rosszul, hogy apátok ellen akar fordítani. Igen, apád megcsalta, ez nem volt szép, érthető hogy kiakad...de ti kicsik voltatok, nem tudhatod, mi történt pontosan és nem is a te dolgod hogy ebbe beleszólj vagy ítélkezz.


Anyukádnak is új kapcsolata van, ergo tovább kellett, hogy lépjen. Ne legyél ellenséges az apukáddal, örülj neki, hogy még nyitott felétek és anyád nem tudta teljesen elmarni tőletek.


Én a helyedben apukáddal próbálnék beszélni, ő mit tanácsol. Anyukád nem nyalogathatja egész életében a sebeit!


Szerintem ne hagyd, hogy ellene fordítson.

2011. júl. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Mert valamilyen szinten haragszom az apámra, hogy miért így intézte el. miért kellett éveken át hazudznia? nem ez az egyetlen út.
2011. júl. 9. 15:25
 7/20 anonim ***** válasza:

Tudod a megcsaláshoz két ember kell. Ha apukád nyitott volt egy ilyen viszonyra, az már régen rossz. És tudod, ilyenkor a nős családapák szeretnek sumákolni, úgyhogy ki tudja, mit tudott az a nő és mit nem...erre mondtam, hogy a múltat le kell zárni. Legyél felé nyitott, hisz van egy testvéred tőle. Nem kell a nyakukba ugrani, de egy esélyt adhatsz nekik. A teljes igazságot úgysem fogod megtudni, te még kicsi voltál, nem lenne szabad belefolynod ilyen téren.


Pl. anyukám és nagymamám utálták egymást. Egy ideig minden jó volt, aztán egyszer összevesztek, és egyik napról a másikra el lettem tiltva a nagyimtól. Persze valamit tudtam az okról, de a részleteket nem, hisz - főleg egy idő elteltével - mindenki máshogy emlékszik, a saját igazát védi, a saját nézőpontjából meséli el a dolgokat. Évekig nem láttam a nagymamámat, persze anyám szidta mint a bokrot, hát elhittem hogy igaza van, és én is nehezteltem, őt okoltam a helyzet kialakulásáért.


Annyira megbántam...

2011. júl. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az emberek hibáznak. De nem a te tiszted, hogy apád felett ítélkezz. Ez 3 ember ügye volt, és ők így rendezték el. Szerintem nem kéne pálcát törnöd felettük, nem tudod a részleteket.
2011. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy elolvastátok ezt a hosszu szövegelésemet és válaszoltatok, mert nagyon sokat segít. Én is így gondolom, kellett egy kis megerősítés. Köszönöm!!!
2011. júl. 9. 15:30
 10/20 anonim ***** válasza:

Anyad lelkileg zsarol titeket. Mindent megtesz, hogy apatokhoz ne keruljetek kozelebb. Ne ismerjetek meg. Erdekes, mert Oneki is mar uj parja van, de apadra meg mindig fuj. Szerintem szo nelkul viszavenne, ha lenne ra alkalom. Sajnos O meg mindig nem esett tul hogy apad elment toletek, es titeket is tavol akar tartani tole, ez az O bosszuja. Mint irtad, rajottel, hogy anyaddal nehezen lehetett elni, akkor lehet, hogy apad csak racsapott alehetosegre, a menekulesre. Apad lehet hogy cssak immel-ammal jott volna vissza hozatok, csak a felelosege miatt, na meg mit mondanak a szomszedok. Az is lehet, hogy nem is sokaig maradt volna.

Szerintem probald megimerni uj csaladjat, meddig akarod folytatni ezt az utalatot. Mar rajottel hogy nem minden ugy van, ahogy le volt festve fekete-feherbe. Rajottel mar arra is hogy az elet szurke is lehet neha.

2011. júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!